Hil: Za Srbiju postoji samo jedan put

da se vratimo na milosevicevu politiku 1988-e ?

tako je i on posao pogresnim putem i nije shvatio politicku realnost u svetu
sad doduse jeste malo drugacija situacija, dize se i kina pored rusije

ali po nasoj okolini je jasno cija je balkan interesna sfera

i nazire se neka podela sveta i neki buduci blokovi
Ovaj možda pokušava da isposluje nešto bolji dil za sebe, ali ne deluje mi da gaji iluziju da se išta može promeniti u činjenici da smo duboka pozadina EU / NATO domena i sve što ide iz toga
 
Очекивао сам овакву реакцију по питању референдума!
Дакле, баш из тог разлога што ,,актуелни нису дорасли'' треба организовати референдум па шта каже већина, по њој поступити. Кажем и пишем.
,,в е ћ и н а'' јер је српско друштво дубоко подељено. Ево и на овом Форуму има изјашњавања ,,за'' и ,,против'' вођења самосталне политике. Одабери пет страница и сабирај рецке ,,за'' и ,,против''. Зато не треба ником ,,актуелном'' дозволити да нам одреди судбину у будућности. И устанци у прошлости су дизани уз сагласност народа.

Tako je antisrpska vlada u Beogradu istim principom raspisala referendum 1998. godine sa pitanjem:

"Da li prihvatate učešće stranih predstavnika u rešeavanju problema na Kosovu i Methohiji?"


Pošto je Žića električar sa pivom ispred drakstora stručnjak za sve sigurno je stručnjak i za mežunarodnu politiku pa daj njega da pitamo, pošto Sloba nije bio toliki stručnjak.

Naravno, sve bilo unapred servirano da narod bude protiv. Već sve bilo medijski pripremljeno. Da je problem prepušten Ujedinjenim Nacijama i stranim predstavnicima mnogo bi bilo teže otcepiti Kosovo od Srbije, i mnogo bi bilo teže proterati Srbe, a moguće da se Kosovo ni danas ne bi otcepilo. Bilo bi nešto slično kao u Bosni, podeljeni neki kantoni, ovde su šiptari, ovde Srbi... kao što je slučaj sa Mitrovicom.

Morao je da se izazove rat sa unapred definisanim ishodima, rat u kom će Srbija da izgubi pa onda po mirovnim pregovorima, u kapitulaciji Srbija da povuče svoje organe vlasti sa Kosova te tako se praktično odrekne Kosova. Drugačije Kosovo ne bi moglo da se otcepi.
 
Na kraju će Kosovo stvarno ući u EU pre Srbije a onda će nam i oni postavljati uslove kad opet postane aktualeno da "EU nema alternativu". Gubimo vreme na gluposti, Srbiji je preodređeno da bude u zapadnoj sferi i Rusija se slaže sa tim...

Jedini izbor koji imamo je ili EU ili izolacija, nema šanse da će Zapad dozvoliti prorusku rupu usred Evrope. Oni će na kraju isterati svoje a mi ćemo debelo platiti a onda svejedno ostati u zapadnoj sferi.
Englezi su napustili EU- američku koloniju. Hoće sami da vode sopstvenu politiku i državu.

Srbija nastoji da uđe u istu. Planira da o sudbini države i ekonomije u buduće odlučuje neka tamo Ursula ili neki Žoze, koji su na platnom spisku Wašingtona.


Postavlja se pitanje, ko je ove lud a ko zbunjen ?

Da li je moguće da mi sami srljamo u to američko sočinenije, gde se za sve pita Bela Kuća ?

A znamo da je cilj Wašingtona da vasceli svet pretvori u svoju koloniju.
 
Englezi su napustili EU- američku koloniju. Hoće sami da vode sopstvenu politiku i državu.

Srbija nastoji da uđe u istu. Planira da o sudbini države i ekonomije u buduće odlučuje neka tamo Ursula ili neki Žoze, koji su na platnom spisku Wašingtona.


Postavlja se pitanje, ko je ove lud a ko zbunjen ?

Da li je moguće da mi sami srljamo u to američko sočinenije, gde se za sve pita Bela Kuća ?

A znamo da je cilj Wašingtona da vasceli svet pretvori u svoju koloniju.
nekad sam idealizovao eu

ali kad su primili bugare i rumune i pored bede, hrvate i pored proustaske retorike

shvatio sam da je eu laz

briti su potkopavali eu godinama , osetivsi( planirajuci) krizu sa rusijom i los eu polozaj pobegose

ali ipak eu je sadasnji put srbije zato sto je bolji od ostalih puteva
 
nekad sam idealizovao eu

ali kad su primili bugare i rumune i pored bede, hrvate i pored proustaske retorike

shvatio sam da je eu laz

briti su potkopavali eu godinama , osetivsi( planirajuci) krizu sa rusijom i los eu polozaj pobegose

ali ipak eu je sadasnji put srbije zato sto je bolji od ostalih puteva
EU je bila i biće uvek bolja od vaše SRJ vizije.
 
Englezi su napustili EU- američku koloniju. Hoće sami da vode sopstvenu politiku i državu.

Srbija nastoji da uđe u istu. Planira da o sudbini države i ekonomije u buduće odlučuje neka tamo Ursula ili neki Žoze, koji su na platnom spisku Wašingtona.


Postavlja se pitanje, ko je ove lud a ko zbunjen ?

Da li je moguće da mi sami srljamo u to američko sočinenije, gde se za sve pita Bela Kuća ?

A znamo da je cilj Wašingtona da vasceli svet pretvori u svoju koloniju.
Britanija i Srbija su isto?
 
E U je uvela sankcije Rusiji, po nalogu Wašingtona.

Sankcije državi koja raspolaže sa najviše resursa u svetu.

EU se faktički odriče "dobrovoljno" jeftinih ruskih energenata i okreće se dosta skupljim američkim i bliskoistočnim energentima.

Jasno je da 80% sadašnjih članica EU to ne bi uradile da su samostalne države.

Ali kako stvari stoje, NISU SAMOSTALNE, i njihovu politiku pa i ekonomiju naravno, vodi Wašington.

E U je dakle Wašingtonsko STADO OVACA, koje BLEJI po komandi Bele Kuće.

Englezi su napustili STADO, neće da bleje pod dirigentskom palicom Amerike, već hoće da bleje nezavisno.

A nas eto "nemački đak" uvuče u taj nekakav PUT (hebem li ga šta to znači konkretno) ka Wašingtonskom stadu.

Svi BLEJE samo Srbi nešto mudruju ?

Nisu nas baš ni hteli u to njihovo STADO, a sad nas teraju da BLEJIMO i ako se nalazimo još uvek VAN OGRADE ?

Evropskom STADU nedostaje naše blejanje, nije im dovoljno njihovo, horsko, uigrano ?

Jednom i mi Srbi postadosmo važni Evropi ?

Nego, nešto razmišljam, posle svih ovih dešavanja i samoubilačkih poteza EU vrhuške (koju plaća Wašington) sve je manje boodala u Srbiji koji veruju da će nam ulaskom u EU procvetati ruže ?
 
Srbi i njihova logika....
Ja priznajem samo jedno kod Srba , njihova zelja da ili jasu ili su jahani....
Cekaj da se setim da li postoji jos nesto kad sam bio mali .....ne, i tada je bilo isto....
Jednostavno selo je takvo...a Srbija je selo...trenutno a i ubuduce..

Sve sto moze da padne na pamet da se desava u seoskom obliku organizacije, to se desava u Srbiji....

Ne znam uopste odakle ideja da ima potencijala za drugacije...zato sto se vise ne prilazi seljankama sa otvorenim pitanjem hoces seks idemo precicom kroz sljivak?
Samo zbog toga da je sve drugacije, pa tesko.....?

I onda vratis na to da procenis ko je predsednik MZ, tj Srbije...
Ok, neki vucic, ok, drug mu Vulin ok, drugi drug mu Vu, isto neko prezime...
Ok neki Velja nevolja, tu je i revitalizovan Kosmajac, hmmm, pa pogodi sta je put Srbije....jok, nece da te prodaju posle 3 minuta....hoce naravno....
 
blsrb072501-460x0.jpg
 

Kristofer Hil

Ambasador SAD u Srbiji Kristofer Hil ocenio je danas da za Srbiju nema trećeg puta, već se izbor svodi na izbor između Istoka i Zapada.

– Za razliku od prošlosti kada se u Srbiji mislilo da postoji treći put, da Srbija nije ni na Istoku ni na Zapadu, da je posebna i da ide svojim putem, sada većina u Srbiji smatra da postoji pravi put i pogrešan put i želi da izabere taj pravi put. Mislim da za Srbiju postoji samo jedan put, a to je Zapad, to je Evropska unija – rekao je ambasador Hil u intrevjuu za nedeljno izdanje Politike.

On je izrazio razočarenje zbog toga što “problem Kosova još postoji” i rekao da su Srbija i tzv. Kosovo “susedske zemlje” koje moraju da reše mnoge probleme, ocenivši da je “pravi način (za rešavanje tih problema) dijalog koji se odvija posredstvom EU i pregovori u Briselu”.
– Svi elementi moraju biti na pregovaračkom stolu i ne može se reći o ovome hoću da razgovaram, a neću o ovome. Obeshrabren sam kada vidim da jedna strana želi jednu stvar, a ne želi da se na pregovaračkom stolu nađe ono što želi druga strana – ukazao je Hil.

Govoreći o uvođenju sankcija Rusiji, američki ambasador je rekao da bi Srbija trebalo da odluči da li su joj odnosi sa Rusijom doneli dobro i da li su dobro služili srpski interesima.
“Kada je Putin naveo Kosovo kao inspiracijju za planove u Ukrajini, većini je to zvučalo čudno. Nisam siguran da je Rusiji stalo do Srbije, ni ranije, a posebno sada”, ocenio je Hil i istakao da “nije u srpskom intersu da bude toliko energetski zavisna od Rusije”.
https://www.vesti-online.com/hil-za-srbiju-postoji-samo-jedan-put/
***********************************
У л т и м а т у м!
Није први пут да се Србија среће са ултиматима. И увек је некако испливала. Тако ће и овај пут.
Како то да баш К.Хил, српској јавности од раније познат по противсрпским ставовима, саопшти ту вест. Случајност или намера. Можда му трена ,,отпоздравити'' са српским ставом (не ултиматом): ,,Уреду, увешћемо санкције Русији али вратите КиМ Србији''. Хоће ли Хил и Америка ту жабу да прогута? Наравно да неће.
Нама нема другог излаза до даспроведемо РЕФЕРЕНДУМ и определимо се!
Prošli put kada je Srbija odbila ultimatum, ostala je bez 1 milijun svojih građana. Ne bih to baš nazvao isplivljavanjem. Prije havarijom.
 
Srbi i njihova logika....
Ja priznajem samo jedno kod Srba , njihova zelja da ili jasu ili su jahani....
Cekaj da se setim da li postoji jos nesto kad sam bio mali .....ne, i tada je bilo isto....
Jednostavno selo je takvo...a Srbija je selo...trenutno a i ubuduce..

Sve sto moze da padne na pamet da se desava u seoskom obliku organizacije, to se desava u Srbiji....

Ne znam uopste odakle ideja da ima potencijala za drugacije...zato sto se vise ne prilazi seljankama sa otvorenim pitanjem hoces seks idemo precicom kroz sljivak?
Samo zbog toga da je sve drugacije, pa tesko.....?

I onda vratis na to da procenis ko je predsednik MZ, tj Srbije...
Ok, neki vucic, ok, drug mu Vulin ok, drugi drug mu Vu, isto neko prezime...
Ok neki Velja nevolja, tu je i revitalizovan Kosmajac, hmmm, pa pogodi sta je put Srbije....jok, nece da te prodaju posle 3 minuta....hoce naravno....
Srbi preziru grad, a vole selo. To im je ostalo iz tradicije, jer pod Osmanlijama nisu bili građani, već isključivo seljaci.
 

Vulin reagovao na Hila​

"Srbija je slobodna i uspešna zemlja i ne treba da se opredeljuje ni za koga osim za sebe. A ako je kriterijum za opredeljenje Srbije ko nas je ubijao, a ko nije, ko je priznao takozvano Кosovo, a ko nije, bojim se da gospodin Hil ne bi imao šta da kaže u svoju odbranu. Ne tražite na silu da se Srbi opredele, možete biti povređeni našim izborom", rekao je Vulin, u pisanoj izjavi.

Kako je rekao, "od 2000. do 2012. godine, Srbija je bila zemlja po meri ambasadora Hila, okrenuta samo Zapadu, pred vratima NATO pakta, bez inicijative za rešavanje pitanja Кosova i Metohije, bez želje i volje da brani Republiku Srpsku, sa ostacima vojske i rasprodatom privredom".
"Za vernost onima koji su nas bombardovali, Srbija je nagrađena proglašavanjem nezavisnosti takozvanog Кosova, masovnim izručenjima Haškom tribunalu, umanjenjem nadležnosti Republici Srpskoj, pljačkaškom privatizacijom, nezaposlenošću, bedom i socijalnom nepravdom", naveo je Vulin.

"Arogancija ambasadora SAD-a nas podseća da je Hil bio izvršilac politike sankcija, silovanja i bombardovanja i Republike Srpske i Republike Srbije. I on u tome ne vidi problem ni krivicu", naveo je Vulin, reagujući na reči Hila, u intervjuu listu Politika, da "u životu moraju biti pravljeni izbori i da je ovo takav trenutak, a da za Srbiju postoji samo jedan put i da je to Zapad i Evropska unija".
(Beta, 05.22.2022)
https://naslovi.net/2022-05-22/beta...-upravljajte-onima-koji-to-dopustaju/30648620
************************************
Добро му је одрезао. Вулин може и боље, само ако Хил започне кавгу.
:lol: Vulin je potpuni antitalent za diplomaciju. S takvim rječnikom i ponašanjem drugdje ne bi mogao ni čistiti otpatke iz koševa. :roll:
 

Back
Top