• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

Higijena zuba

gost 439018

Aktivan član
Poruka
1.524
Kako vi odrzagate higijenu zuba/desnih ?
Koristite li konac, inderdentalne cetkice, tzv interdentalne cackalize za zube, sredstva za ispiranje ustiju, gelove za desne, čistače jezika, mozda cak i trakice za izbeljivanje zubi,....
Ili recimo neke alternazivne metode kao što su ispiranje ustiju sa kokosovim uljem, kurkumu, pranje zubi sa aktivnim ugljem...

I zapravo sta se kod vas pokazalo najbolje i sta mislite da zapravo nema smisla sto ljudi koriste
Imate li nekih problema sa desnima i kako ste ih rešili

IkaJe

Početnik
Poruka
27
Vadila umnjak ovih dana,ali dobro je prošlo tako da vrlo aktuelna tema kod mene.Proredila sam odlaske kod zubara u prethodne dve godine i sad me čeka puno poseta.Interdentalne četkicei čačkalice,konac uz pastu za zube neizostavan deo svakodnevne rutine,jer se implanti i ugrađene krunice ne mogu nikako održavati bez toga.A sa 40+ mora malo više pažnje posvetiti zubima.U periodima osetljivosti desni gengigel i specijalne paste ali ne volim vodice za ispiranje usta,probala sam i kućno izbeljivanje sa plastičnom protezom ali mi je mučno. Slede mi nove popravke,implanti i krunice jer smatram da zubi imaju ulogu i u održavanju mladolikog izgleda i zaštite zdravlja.

Miris Pokošene Trave

Elita
Moderator
Poruka
21.403
1664973278257.png

1664973329843.png

1664973561755.png

1664973442030.png

asketa

Domaćin
Poruka
4.360
Koristio sam čačkalice sve dok me stomatolog
nije upitao da li često koristim čačkalice.
Zaključio sam da one ostavljaju traga na desnima.

Konac (na onim čačkalicama sa polukrugom) ume da zapne
za dno plombiranog zuba i da iščupa klimavu plombu pa sam
i od njega odustao.

Zatim sam koristio ovaj Curaprox pocket set 'čačkalica' ali
se to brzo lomi.

Sada sam nabavio oralni tuš i veoma sam zadovoljan. Problem
je samo mala količina vode pa sad tražim neki sa većom zapreminom za vodu.

Četkicu obavezno, oralni tuš na nekoliko dana a par puta mesečno napunim
špric sa hidrogenom i time tretiram prostor između 6, 7 i 8.

gost 439018

Aktivan član
Poruka
1.524
Koristio sam čačkalice sve dok me stomatolog
nije upitao da li često koristim čačkalice.
Zaključio sam da one ostavljaju traga na desnima.

Konac (na onim čačkalicama sa polukrugom) ume da zapne
za dno plombiranog zuba i da iščupa klimavu plombu pa sam
i od njega odustao.

Zatim sam koristio ovaj Curaprox pocket set 'čačkalica' ali
se to brzo lomi.

Sada sam nabavio oralni tuš i veoma sam zadovoljan. Problem
je samo mala količina vode pa sad tražim neki sa većom zapreminom za vodu.

Četkicu obavezno, oralni tuš na nekoliko dana a par puta mesečno napunim
špric sa hidrogenom i time tretiram prostor između 6, 7 i 8.
Msm da ti ovo nije lošeimas i druge proizvodjace...ugl ti se u drogerijama krece cena 700-800 din...a recimo u lidlu ima da se nadje za 280
Sa ovim cistis zube tako sto cistis itmedju desnih predele. Nije loše ako uzmedju dva zuba imas više prostora, može i sa koncem tada da se očisti ali smori..
Screenshot_20221005-145245_Google.jpg

Poruka
8.489
Koristite li konac, inderdentalne cetkice, tzv interdentalne cackalize za zube, sredstva za ispiranje ustiju, gelove za desne, čistače jezika, mozda cak i trakice za izbeljivanje zubi,....
Ili recimo neke alternazivne metode kao što su ispiranje ustiju sa kokosovim uljem, kurkumu, pranje zubi sa aktivnim ugljem...

I zapravo sta se kod vas pokazalo najbolje i sta mislite da zapravo nema smisla sto ljudi koriste
Odkad znam za sebe perem zube posle svakog jela, i čistim ih koncem. Ove vode za ispiranje su na jako lošem glasu već izvesno vreme, stoga izbegavam da ih koristim.

Elle

Poznat
Moderator
Poruka
9.896
Odkad znam za sebe perem zube posle svakog jela, i čistim ih koncem. Ove vode za ispiranje su na jako lošem glasu već izvesno vreme, stoga izbegavam da ih koristim.
Ne valja prati zube odmah posle jela, zbog pH u usnoj duplji. Treba sačekati bar pola sata-sat.

Sredstva za ispiranje su često agresivna, ja sam zato prešla na svežu žalfiju.

georgejune

Starosedelac
Poruka
186.455
Mogu da kazem da nista nisam radio oko zuba,jedno samo kamenac isao na skidanje,jedino sto mogu reci je da se uzme dobra cetkica ,trajna,ne one decje ,oral b ,colgate i ta sranja ,neka koja vidno traje dugo sto znaci da je boljeg kvaliteta,pasta za zube da pored ostalog napisanog pise strong,to je dakle lako uraditi,ono sto je teze ispratiti i najvaznije pravilno i dugo pranje,ne posle minut sto pljuju jer im je pasta ljuta,nego dokle god je ima u ustima,znaci jedno 5 min pranja i jos jednom pravilnog

FDDD

Iskusan
Poruka
5.788

Broj jedan za održavanje higijene izmedju zuba i desni je oralni irigator ili dentalni tuš, kako ga ko zove. I menja interdentalne četkice, konac, mnoogo je jednostavniji i brži za čišćenje. To ti je moje iskustvo a i pitaj bilo kog stomatologa ovo će ti isto reći. Navikao sam se na njega pa sad posle svakog obroka, ako sam kod kuće, isperem zube za minut, sve poizbacujem što se nabilo od hrane osećam se ekstra čisto.

Četkica, zavisi od zuba i desni ali treba birati mekšu, ja koristim ekstra mekanu i sto puta bolje operem zube nego sa srednje mekanom.
Tehnika pranja zuba četkicom je mnogo bitna, ugao četkice u odnosu na zube, kretanje četkice gore-dole...

Evo moj dentalni tuš, 30€

IMG_20221005_193159.jpg

FDDD

Iskusan
Poruka
5.788
Msm da ti ovo nije lošeimas i druge proizvodjace...ugl ti se u drogerijama krece cena 700-800 din...a recimo u lidlu ima da se nadje za 280
Sa ovim cistis zube tako sto cistis itmedju desnih predele. Nije loše ako uzmedju dva zuba imas više prostora, može i sa koncem tada da se očisti ali smori..
Pogledajte prilog 1233160
Šta se patiš sa time, kupi dentalni tuš pa da vidiš koliko je bolje ;)

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.