Хиџрет Дедо протерао Деда Мраза - Техеран = Сарајево

vracaracc

Buduća legenda
Poruka
38.315
"HIDŽRET DEDO" PROTERAO DEDA MRAZA!

Muslimani u Federaciji proslavili „novu 1430. godinu", a deci poklone delio „Hidžret dedo", koji je naprasno zamenio ukinutog Deda Mraza


I Sarajlije okreću glave... „Hidžret dedo" u akciji

Sumanuti pokušaj Bošnjaka da se pošto-poto razlikuju od ostalih naroda u BiH kulminirao je skandaloznom dodelom paketića u Hercegovačko-neretvanskom i Srednjebosanskom kantonu, gde je decu uoči prekjučerašnjeg dočeka „nove 1430. hidžretske godine" uveseljavao „Hidžret dedo"!


Lazarević: Ameri će rasturiti BiH?!

Ugledni banjalučki profesor Predrag Gugo Lazarević tvrdi da tekst „Njujork tajmsa" lako može da označi pripremu terena za neke buduće američke korake.
- Ne znam zašto se čude zbog, kako navode, islamske obnove u BiH, kada to traje već godinama i to pod njihovim patronatom. Sada su se uverili da je islamski fundamentalizam velika pretnja i za regionalnu bezbednost i za njihove interese. Iako niko ne zna šta bi sve mogli da urade u narednom periodu, ne treba isključiti ni mogućnost rasturanja BiH upravo zbog islamizacije ovog prostora - ocenjuje Lazarević.

Time je, posle odluke da se Nova godina dočekuje 29. decembra, sa ulica Federacije proteran i Deda Mraz, što je izazvalo bes Hrvata, ali i dela Bošnjaka. Zbog ove nerazumne odluke juče je protestovalo nekoliko hiljada Sarajlija, koji su se okupili u centru grada zahtevajući da se u sarajevske vrtiće vrati Deda Mraz.
Međutim, vodećim bošnjačkim ideolozima, predvođenim Islamskom zajednicom, to nije smetalo da sprovedu svoju ideju o uvođenju „bošnjačkog Deda Mraza". Da IZ stoji iza ove budalaštine potvrđuje i oglašavanje Fahrudina Mujkanovića, glavnog imama džamije u Odžaku, koji je građanima Federacije objasnio po čemu se razlikuju Deda Mraz i njegova karikaturalna bošnjačka replika „Hidžret dedo".
- „Hidžret dedo" obučen je u tradicionalnu bošnjačku nošnju, a to su fes, bela košulja, prsluk, široke pantalone. On ne dolazi u sankama koje vuku irvasi, već u fijakeru - objasnio je Mujkanović, koji je juče, zajedno sa 5.000 Bošnjaka iz Odžaka, na centralnom gradskom trgu svečano dočekao „novu 1430.godinu".
Glavna atrakcija ove i svetkovina održanih u većini gradova u Federaciji bio je neizbežni „Hidžret dedo", zbog koga su se pobunili i prosvećeniji Bošnjaci, ali i ugledni „Njujork tajms". Pojava tragikomičnog „Hidžret dede" posebno je uznemirila Hrvate u mešovitim kantonima, a njihov strah od islamizacije tog prostora pojačan je nakon što je 29. decembar proglašen za neradni dan.
Otkud „Hidžret dedo" na ulicama gradova u državi usred Evrope? Ovim pitanjem proteklih dana, odmah posle odluke uprave sarajevskih vrtića o proterivanju Deda Mraza, bave se i internet forumaši širom BiH.

fakti

n Početkom godine u sarajevske vrtiće uvedena je islamska veronauka
n Pre mesec dana uprava vrtića u glavnom gradu BiH donela je odluku o zabrani Deda Mraza u tim ustanovama
n U noći između nedelje i ponedeljka muslimani su proslavili novu 1430. hidžretsku godinu

- Ne bi nikoga čudilo da se sada iz Rijaseta IZ neko oglasi saopštenjem da je „deda Hidžret" deo tradicije Bošnjaka i da je on prisutan na ovim prostorima duže od Deda Mraza, ali i da je „ugnjetavan od komunista i zabranjivan kao i sama vera"! Neverovatno je to što se događa sa nama! Prvo se uvodi veronauka u vrtiće, pa onda proteruju Deda Mraza, i sada izmišljaju novog „Hidžret dedu"! - stoji u jednoj od brojnih diskusija na internet forumima.
Pojava „Hidžret dede", bez obzira na to što je njegov izgled više komičan nego zastrašujući, uznemirila je i Amerikance. „Njujork tajms" objavio je sveobuhvatnu analizu zaprepašćujuće obnove islama u BiH, a deo tog izveštaja odnosi se i na proterivanje Deda Mraza iz sarajevskih vrtića.
- Trinaest godina posle rata BiH prolazi kroz islamsku obnovu. Potpuno pokrivene žene i muškarci dugih brada, za koje se pre rata gotovo nije znalo, danas su uobičajeni u BiH. Dok jedni pozdravljaju muslimansku obnovu kao zdravo jačanje identiteta u multietničkoj državi u kojoj muslimani čine gotovo polovinu stanovništva, drugi upozoravaju na rastući kulturni sukob između konzervativnog islama i proklamovanog sekularizma - navodi se u tekstu „Njujork tajmsa".
Banjalučki sociolog Ivan Šijaković, međutim, smatra da je tvrdnja o nadiranju islama u godini na izmaku pogrešna, jer je reč o procesu koji traje znatno duže.
- Američki novinari su se koncentrisali samo na konkretne pokazatelje i čvrste dokaze tog procesa. To su, pre svega, izgradnja džamija i medresa, povećan broj vernika, ali i sve izraženiji problem vehabizma u BiH. Takođe, nešto manje su se bavili konkretnim događajima poput napada vehabija na učesnike gej parade u Sarajevu ili napad na trgovački centar u Vitezu. Međutim, problem je u tome što su izvukli zaključak da je procvat islama u BiH, odnosno ta obnova počela u protekloj godini, što nikako ne može da bude tačno. Možda će ova godina najviše ostati zapamćena po nekim događajima, ali islamizacija u BIH je počela mnogo ranije - zaključuje Šijaković.

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/...4771/"HIDŽRET+DEDO"+PROTERAO+DEDA+MRAZA!.html
 
... oglašavanje Fahrudina Mujkanovića, glavnog imama džamije u Odžaku, koji je građanima Federacije objasnio po čemu se razlikuju Deda Mraz i njegova karikaturalna bošnjačka replika „Hidžret dedo".
- „Hidžret dedo" obučen je u tradicionalnu bošnjačku nošnju, a to su fes, bela košulja, prsluk, široke pantalone. On ne dolazi u sankama koje vuku irvasi, već u fijakeru - objasnio je Mujkanović...

зар не треба камиле да вуку деееду?
а ни фијакер није муслимански проналазак, боље да су га сместили на неку даску за сурфање по пустињском песку.
значи: камиле које вуку даску на којој је неки бедуин самоубица = хиџрет дееедо
 
зар не треба камиле да вуку деееду?
а ни фијакер није муслимански проналазак, боље да су га сместили на неку даску за сурфање по пустињском песку.
значи: камиле које вуку даску на којој је неки бедуин самоубица = хиџрет дееедо

u Bosni "tanki" sa kamilama,,,
 
Po cemu je pljuvacina tekst koji je istinit?
To su samo cinjenice.Porazavajuce cinjenice koje ce svakim danom biti sve izrazenije, sve dok jednog dana na Zapadu Mladica ne proglase za sveca.
Eto, meni se bas svidja, pa makar posle dve godine, da konacno svi vide koliko ste jad.ni i smesni, a sve navodno zaogrnuto u neki demoNkratiju.

Jel` to ovaj dedo?

I onaj "fijaker" sa pocetka., sa jednim tockom je primeren toj zameni za Deda Mraza...
Da imate savesti stideli bi ste se.
Ovako, ma boli vas uvo..
Zakopace vas na kraju u Srebrenici i to pripisati Srbima.
 
Po cemu je pljuvacina tekst koji je istinit?
To su samo cinjenice.Porazavajuce cinjenice koje ce svakim danom biti sve izrazenije, sve dok jednog dana na Zapadu Mladica ne proglase za sveca.
Eto, meni se bas svidja, pa makar posle dve godine, da konacno svi vide koliko ste jad.ni i smesni, a sve navodno zaogrnuto u neki demoNkratiju.

Jel` to ovaj dedo?

I onaj "fijaker" sa pocetka., sa jednim tockom je primeren toj zameni za Deda Mraza...
Da imate savesti stideli bi ste se.
Ovako, ma boli vas uvo..
Zakopace vas na kraju u Srebrenici i to pripisati Srbima.

Чланак јесте стар две године али то не мења ствар...итекако је актуелан.
 
зар не треба камиле да вуку деееду?
а ни фијакер није муслимански проналазак, боље да су га сместили на неку даску за сурфање по пустињском песку.
значи: камиле које вуку даску на којој је неки бедуин самоубица = хиџрет дееедо

ahahahahhhahha koja si legenda ....
 
Čuvaj svoju , šta te briga za tuđom državom.

Pa eto mene je briga za mojom drzavom, Republikom Srpskom.
Nego, ti opet ne odgovaras na prosto i jednostavno pitanje:
ZASTO TOLIKO LAZES?

Da imas obraza i savesti ne bi se smeo ni pojaviti ovde......ali dobro, nikad od vas ljudi, to mi je odavno poznato.
Nego, da se vratimo na "temu":ZASTO TOLIKO LAZES?
 
Pa eto mene je briga za mojom drzavom, Republikom Srpskom.
Nego, ti opet ne odgovaras na prosto i jednostavno pitanje:
ZASTO TOLIKO LAZES?

Da imas obraza i savesti ne bi se smeo ni pojaviti ovde......ali dobro, nikad od vas ljudi, to mi je odavno poznato.
Nego, da se vratimo na "temu":ZASTO TOLIKO LAZES?
Jedino što smo dokazali je to da si ti najveći lažljivac na ovom forumu a pored toga i da pokazuješ nevjerovatnu mržnju prema svim i svakom.
A kad god su rasli apetiti takvim kao što si ti upravo se dešavalo suprotno, gubili ste redom sve, zato bi ti bilo pametnije da smanjiš apetite i da vodiš računa o svojoj zemlji a ne da hoćeš prisvajati tuđi teritorij. Da te napomenem da su oni koji su imali takve bolesne namjere osuđeni ili im se sudi.
 
netreba nam bradata spodoba zvana deda mraz. Sta ce ta maskota muslimanskoj djeci.
Ta djeca uce o Islamu ne uce hriscanstvo pa ni simboli hriscanski u vidu deda mraza koji djeli poklone.

uh deda mraz je sve samo ne hrišćanski simbol. on bi trebalo da predstavlja Sv.Nikolu, samo što Sv.Nikola nije bio debeli zdepasti deda obučen u ciganski dres :mrgreen: deda mraz je simbol potrošačkog društva. čak sam negde čitao da u holandiji ima valjda jedna nedelja gde se slavi lik Sv.Nikole i tada je zabranjeno prikazivanje deda mraza. tako da ovo nije jedinstveni slučaj u svetu.

EDIT: čija je religija shoping :D
 
Jedino što smo dokazali je to da si ti najveći lažljivac na ovom forumu a pored toga i da pokazuješ nevjerovatnu mržnju prema svim i svakom.
A kad god su rasli apetiti takvim kao što si ti upravo se dešavalo suprotno, gubili ste redom sve, zato bi ti bilo pametnije da smanjiš apetite i da vodiš računa o svojoj zemlji a ne da hoćeš prisvajati tuđi teritorij. Da te napomenem da su oni koji su imali takve bolesne namjere osuđeni ili im se sudi.

Ja lazem?
Evo, JAVNO pozivam sve sa foruma da pogledaju temu o Koricnanki zlocini(tako nesto), gde cete naci nebrojeno lazi i podmetanja(i to navedeno taksativno od jedne do druge lazi).
ZASTO OPET LAZES, cak i o ovome?
Pa DOKLE VISE?

PS: Onaj Srbin koji je bio dovoljno glup da slusa sta mu vi obrezani kazete da je pametnije, danas lezi na nekom groblju, nazalost.
Tako da...........
ZASTO TI OVDE NA FORUMU STALNO LAZES?
I podmeces, i izvrces cinjenice?
I zasto ti ne odes negde drugde da nastavis sa lazima?
Ili bar odes da lecis svoje komplekse i patolosko laganje?
Ako je tesko, ako ne mozes da priustis za lekove, poslacu ti ja kao donaciju malo svinjskog pecenja
 
netreba nam bradata spodoba zvana deda mraz. Sta ce ta maskota muslimanskoj djeci.
Ta djeca uce o Islamu ne uce hriscanstvo pa ni simboli hriscanski u vidu deda mraza koji djeli poklone.

Evo ga stig`o jos jedan , da nas prosvetli ovde.
Hoces malo svinjetine, da prezalogajis, mozda ces posle manje lupetati?
 
Po tome se vidi da ce muslimani pustati sve vece brade kako bi mogli imati argument kad budu pitali sto nose ovolike brade.Jednostavno zato vi volite Djeda Mraza a mi volimo Islam a u Islamu se pusta velika brada.Naravno da ja nikada svom djetetu ne bih dopustio da mu se priblizi Djeda Mraz i da bih bio veoma ljut da bih udario u lice Djeda Mraza.Ne bi smjelo moje dijete da uzme pokl;on od Djeda Mraza nego bih naredio djetetu da mu sve vrati i da mu kaze da muslimanks a djeca ne uzmiaju poklone od Djeda Mraza a da od Baba uzimaju sve ono sto pozele.Bas ovih dana sam rekao djeci da im necu uzeti nista na poklon i da dok prodje Nova Godina nece moci vidjeti od mene neki poklon.Onda kad prodju dani Deda Mraza tad mogu moja djeca muslimani dobiti neki poklon od mene.
 
Po tome se vidi da ce muslimani pustati sve vece brade kako bi mogli imati argument kad budu pitali sto nose ovolike brade.Jednostavno zato vi volite Djeda Mraza a mi volimo Islam a u Islamu se pusta velika brada.Naravno da ja nikada svom djetetu ne bih dopustio da mu se priblizi Djeda Mraz i da bih bio veoma ljut da bih udario u lice Djeda Mraza.Ne bi smjelo moje dijete da uzme pokl;on od Djeda Mraza nego bih naredio djetetu da mu sve vrati i da mu kaze da muslimanks a djeca ne uzmiaju poklone od Djeda Mraza a da od Baba uzimaju sve ono sto pozele.Bas ovih dana sam rekao djeci da im necu uzeti nista na poklon i da dok prodje Nova Godina nece moci vidjeti od mene neki poklon.Onda kad prodju dani Deda Mraza tad mogu moja djeca muslimani dobiti neki poklon od mene.

Ma svaka ti je ka Njegoseva:hahaha::hahaha::hahaha:
Pametan li si, sve ti pamet curi na sve strane.:hahaha::hahaha::hahaha:
 
Ja lazem?
Evo, JAVNO pozivam sve sa foruma da pogledaju temu o Koricnanki zlocini(tako nesto), gde cete naci nebrojeno lazi i podmetanja(i to navedeno taksativno od jedne do druge lazi).
ZASTO OPET LAZES, cak i o ovome?
Pa DOKLE VISE?

PS: Onaj Srbin koji je bio dovoljno glup da slusa sta mu vi obrezani kazete da je pametnije, danas lezi na nekom groblju, nazalost.
Tako da...........
ZASTO TI OVDE NA FORUMU STALNO LAZES?
I podmeces, i izvrces cinjenice?
I zasto ti ne odes negde drugde da nastavis sa lazima?
Ili bar odes da lecis svoje komplekse i patolosko laganje?
Ako je tesko, ako ne mozes da priustis za lekove, poslacu ti ja kao donaciju malo svinjskog pecenja
Da, ti lažeš i petljaš, a vidim da non stop pominješ lijekove, pa uzmi ih čovječe, to je za tvoje dobro.
Svi na forumu su mogli vidjeti da jedino znaš da mrziš, pljuješ i stalno druge okrivljuješ za nešto a u stvari sve što kažeš da drugi rade to su upravo tvoja djela, kad druge opisuješ ili vrijeđaš to sebe opisuješ i sebi govoriš ko si ustvari.
Podmećeš video klipove koje i ne pogledaš ali odlično napadaš mada o tome pojma nemaš.

Činjenica je da je BiH međunarodno priznata država i činjenica je da ti iz druge države imaš pretenzije na nešto što nije tvoje. Da li to može raditi neko normalan? Naravno da ne može, šta bi ti radio da neko tebi hoće zemlju da cijepa, prisvaja itd? Ma idi begaj, pij terapiju i ne blamiraj se više. Takvi ko ti uvijek i naprave sranja ali obično i završe na smetlištu istorije.
 

Back
Top