ХИДРОГЕНИСАНЕ МАСТИ ЛОШЕ ПО ЗДРАВЉЕ?

Prisoner

Elita
Poruka
20.982
da li je moguce da nikome ranije (jos u pocetku proizvodnje) nije palo na pamet da ce izmenivsi strukturu molekula napraviti kurslus u organizmu?
ne verujem nesto da nije, ne verujem da nisu pretpostavili ili znali...al parice su parice :lol:
Kako da im nije palo na pamet.:D Kuršlus u organizumu povlači za sobom povećanu kupovinu lekova. jednim lekovima lečiš jedno a uništavaš drugo, pa zbog tog drugog opet ideš u apoteku i ostavljaš pare kao u banku :lol: Crnjak.

Nešto ovako slično pre desetak godina govorila je jedna nemačka doktorka javno na tv, napljuvala farmaceutske svetske company i rekla javno da je to najveća mafija od svih koje postoje na svetu. Tada je rekla da sebe leči supenom kašikom običnog onog gasa za lampe, petrolej valjda se tako zove. Oduzeli joj Nemci pravo na rad.:rumenko:

Prisoner

Elita
Poruka
20.982
Jako mnogo dece je imalo problema sa nedostatkom vitamina D. Nekoliko bolesti nastaje zbog ovakvih nedostataka (rahitis, ako se dobro sećam našeg imena, je dobar primer) .

No, ishrana u Srbiji se značajno popravila u toku zadnjih nekoliko decenija (iako je prosečan kvalitet hrane opao, ishrana prosečnog čoveka je daleko bolja nego što je bila pre 1950-tih), zbog čega su ove bolesti postale praktično istorijska stvar - verovatno se povremeno u veoma zabitim krajevima, ili kod veoma siromašnih ljudi, nađe poneki slučaj i danas, ali neuporedivo ređe nego ranije.

Otud, prestalo se sa masovnom intervencijom.

No, nove informacije pokazuju da je riblje ulje (ili laneno ulje) i dalje veoma poželjno u toku razvoja dece (a i kasnije u odraslom životu). Ovo ulje sadrži značajne količine takozvanih omega-3 masnih kiselina, koje su neophodne za pravilan metabolizam masti i pravilnu formaciju određenih membrana. U skladu sa time, pravilan unos ovih masti pomaže zdravlju srca (i najverovatnije dobrom razvoju mozga).

Nije potrebno mnogo, ukupno samo oko 1% ukupnih kalorija treba da dolazi iz omega-3 masnih kiselina, što se lako može postići i korišćenjem maslinovog ulja u salatama, ako čovek jede dovoljno zelenila. No, pošto većina ljudi ne pazi dovoljno na ishranu, korisno je deci povremeno dati malo ribljeg ili lanenog ulja.

Naravno, nema razloga maltretirati decu sa kašikom ribljeg ulja, koje je odvratno praktično svoj deci (retki izuzeci, poput mene, u stvari vole ukus ovog ulja :) ). Danas je moguće kupiti lepo upakovano ulje u kapsulama, tako da samo svakih par nedelja progutaš po dve-tri...

Zahvaljujem na objašnjenju:cool:

endonuclease

Ističe se
Poruka
2.010
Nešto ovako slično pre desetak godina govorila je jedna nemačka doktorka javno na tv, napljuvala farmaceutske svetske company i rekla javno da je to najveća mafija od svih koje postoje na svetu. Tada je rekla da sebe leči supenom kašikom običnog onog gasa za lampe, petrolej valjda se tako zove. Oduzeli joj Nemci pravo na rad.:rumenko:

Ako se leči petroleumom, :eek: nije ni čudo što joj oduzeše dozvolu. Dobro su je uhvatili pre nego što je ubila nekoga.

Nego, po pedeseti put: ova priča podrazumeva masivnu koordinisanu zaveru desetina hiljada ljudi u različitim industrijama. Zar je zaista lakše poverovati u takvu priču, nego u prosto objašnjenje: ljudi su mislili da rade nešto dobro, i načinili su grešku?

Inače, o malverzacijama farmaceutskih kompanija je dosta rečeno, ali da se razumemo: one su jaaaaaako daleko od najgore mafije po ovom pitanju. Po redu opasnosti, najgore su multinacionalne korporacije koje industrizuju proizvodnju hrane, često kombinovano sa biotehnologijom ali po tangenti (Monsanto, ConAgra, DuPont); zatim petrohemijsko/naftna industrija, kao i industrija uglja; pa onda rudarske kompanije, koje gaze po svetu ostavljajući đubre toksičnije od svih drugih korporacija zajedno, nalaze sve moguće načine da izbegnu da čiste za sobom, i proizvode dugoročne ekološke katastrofe. Tek iza svih ovih kaskaju farmaceutske kompanije.

endonuclease

Ističe se
Poruka
2.010
mnogo je skuplje a kao bolje...pa se pitam sto...jel cenu drzi mit o lecenju raka il je stvarno bolji zbog necega
mislim licno ne verujem u te price za lecenje raka, svasta :lol: al cisto pitam reko sto se dize tolika fama...jel marketing?

Čist marketing. Laneno ulje ili riblje ulje, ako osećaš potrebu. Iskreno, povremeno riba za jelo, i ne moraš nikome da plaćaš za skupo pakovane jeftine proizvode.

(Radi reference, kod prosečnih suplemenata - vitamina, ulja, svega toga - cena samog produkta, tj. koliko košta da se naprave tablete - je oko 0,3% konačne cene. Dakle, od cene koju plaćaš, makar 99,7% nije cena samog produkta, već su cena marketinga, pakovanja, marketinga, transporta, marketinga, marketinga, marketinga, i zarade za proizvođače i sve ljude u međukoracima.)

Prisoner

Elita
Poruka
20.982
Ako se leči petroleumom, :eek: nije ni čudo što joj oduzeše dozvolu. Dobro su je uhvatili pre nego što je ubila nekoga..

To je stari ruski lek koji su koristili nekada i naši stari!

Moja prijateljica ( znači znam iz njenog iskustva ) je na sebi proverila.
Probala je recept ove nemačke doktorke i evo ukratko o čemu se radi, koliko sam ja razumela: petrolej je zapravo masnoća i kao takva čisti creva. Ta moja drugarica pila je deset dana po jednu supenu kašiku svakog jutra i tih dana bukvalno je živela u wc :lol: ali je očistila creva od svega i svačega. Tih dana je bila kao prebijena mačka dok se par dana kasnije bukvalno preporodila.
U toku te njene priče malo sam guglala o čišćenju creva i videla da se za to uzimaju dobre pare za hiperbarične komore u kojima se čiste creva vodom od naslaga iz kojih se mogu stvoriti polipi. I takvo čišćenje opet nije dovoljno. očiste se creva ali ti savijutci creva ostanu netaknuti, a oni i prave probleme.

Metla na vestici

Zaslužan član
Poruka
111.972
Love, nego šta drugo.
I sama sam kupovala Ecomer od ajkulinog ulja, baš je skup. Daleko od toga da je loš, živneš posle par dana uzimanja i jača umunitet.Ja probala:D

Reče mi apotekarica da se ipak ne preporučuje duže uzimanje jer stvara neke promene za jetri.tako da nije bezazlen. i reče mi tad da je njemu adekvatna zamena supena kašika lalenovog ulja koja je daleko jevtinija.

pa zbog imuniteta sam ga i uzela...kao bolje je od obicnog ribljeg....

Metla na vestici

Zaslužan član
Poruka
111.972

Moja prijateljica ( znači znam iz njenog iskustva ) je na sebi proverila.
Probala je recept ove nemačke doktorke i evo ukratko o čemu se radi, koliko sam ja razumela: petrolej je zapravo masnoća i kao takva čisti creva. Ta moja drugarica pila je deset dana po jednu supenu kašiku svakog jutra i tih dana bukvalno je živela u wc :lol: ali je očistila creva od svega i svačega. Tih dana je bila kao prebijena mačka dok se par dana kasnije bukvalno preporodila.
U toku te njene priče malo sam guglala o čišćenju creva i videla da se za to uzimaju dobre pare za hiperbarične komore u kojima se čiste creva vodom od naslaga iz kojih se mogu stvoriti polipi. I takvo čišćenje opet nije dovoljno. očiste se creva ali ti savijutci creva ostanu netaknuti, a oni i prave probleme.

hiperbaricna komora i klistir vodom nemaju veze jedno sa drugim...imas salone koji rade klistir po svetu je to sve modernije
a hiperbaricna komora ti ne treba za tu svrhu

nigde veze :eek: ...il ja gresim?

a ovo za petroleum...
8.gif
.... bolje da ne komentarisem

Poslednja izmena:

endonuclease

Ističe se
Poruka
2.010

To ne znači da je on dobar.

O čišćenju creva ima toliko neverovatnih čuda napisanih na internetu da je to prosto neverovatno. Polipi ne rastu zbog nekih "zadržanih toksina" - veruj mi, ako ti se zbog nekog razloga bilo šta zadržava u crevima, znaćeš to u roku od par nedelja. Čišćenje creva nema neke posebne efekte; što se tvoje prijateljice tiče, pogledaj prethodnu temu:

http://forum.krstarica.com/threads/331479

Ako hoćeš da čistiš creva pomoću nečeg vezanog za petroleum, uzmi mineralno ulje. Ali iskreno, magnezijum citrat je mnogo efikasnija stvar:

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.195
Ako se leči petroleumom, :eek: nije ni čudo što joj oduzeše dozvolu. Dobro su je uhvatili pre nego što je ubila nekoga.

Nego, po pedeseti put: ova priča podrazumeva masivnu koordinisanu zaveru desetina hiljada ljudi u različitim industrijama. Zar je zaista lakše poverovati u takvu priču, nego u prosto objašnjenje: ljudi su mislili da rade nešto dobro, i načinili su grešku?

Inače, o malverzacijama farmaceutskih kompanija je dosta rečeno, ali da se razumemo: one su jaaaaaako daleko od najgore mafije po ovom pitanju. Po redu opasnosti, najgore su multinacionalne korporacije koje industrizuju proizvodnju hrane, često kombinovano sa biotehnologijom ali po tangenti (Monsanto, ConAgra, DuPont); zatim petrohemijsko/naftna industrija, kao i industrija uglja; pa onda rudarske kompanije, koje gaze po svetu ostavljajući đubre toksičnije od svih drugih korporacija zajedno, nalaze sve moguće načine da izbegnu da čiste za sobom, i proizvode dugoročne ekološke katastrofe. Tek iza svih ovih kaskaju farmaceutske kompanije.

AMERIČKA KOMPANIJA "MONSANTO" DOBILA DOZVOLU ZA EKSPERIMENTE S GENETSKI MODIFIKOVANOM HRANOM U SRBIJI

Eksperimentisanje

Sumnja se da ova vrsta proizvoda izaziva dijabetes, gojaznost, mentalnu retardaciju i opšti pad imuniteta

11DRUSTVO-GORNJI2-hrana-11..jpg

BEOGRAD - Dijabetes, gojaznost, mentalna retardacija i opšti pad imuniteta samo su neke od posledica konzumiranja genetski modifikovane hrane. I mada su proizvodnja, trgovina i uvoz ove vrste proizvoda u Srbiji zabranjeni, pod pritiskom SAD, Ministarstvo poljoprivrede priprema zakon kojim će se dozvoliti uvoz i primena genetski modifikovane hrane.

Ogledi na kukuruzu

Ministarstvo poljoprivrede kompaniji "Monsanto", najvećoj u svetu za proizvodnju genetski modifikovane hrane, odobrilo je da na teritoriji naše zemlje obavlja eksperimente sa genetski modifikovanim kukuruzom na poljima Instituta za kukuruz "Zemun polje" i Instituta za ratarstvo i povrtarstvo u Novom Sadu.

- Mi sarađujemo sa "Monsantom" i zato ne mogu ništa da vam kažem o tome - kaže Goran Stanković, rukovodilac odeljenja za oplemenjivanje biljaka iz Instituta za kukuruz "Zemun polje".
Nacionalni komitet za biološku sigurnost i ministarstvo nisu 2007. odobrili nastavak eksperimenata, ali iz nekog razloga u aprilu 2009. "Monsantu" je dozvoljeno da još godinu dana izvodi eksperimente.
- Ministar poljoprivrede dozvolio je da se nastave RR eksperimenti na poljima kukuruza u saradnji sa Institutom za ratarstvo i povrtarstvo - piše u izveštaju Ministarstva poljoprivrede SAD.

Uvoz nije regulisan

Radmila Sinđelić, bivši glavni sanitarni inspektor SRJ, tvrdi da je zabranjena proizvodnja GM hrane, ali da zakonom "nisu regulisani uvoz i promet". Štaviše, ona navodi da je na graničnim prelazima ukinuta kontrola sanitarnih inspektora, što otvara mogućnost nesmetanog uvoza zabranjenih GM proizvoda!
- Zakon o sanitarnom nadzoru još je na snazi, ali sanitarni inspektori nemaju više pravo da proveravaju sastav prehrambenih proizvoda, sem dijetetskih. Konkretno, umesto da budu na prelazu u Batrovcima, inspektori kontrolišu uvezenu hranu u Šidu, umesto u Preševu, to rade u Vranju...

Prema našim saznanjima, posle 10 godina eksperimenata na srpskim njivama, američka korporacija "Monsanto" već je počela da prodaje genetski modifikovane prehrambene proizvode! Uz to, eksperimenti su dozvoljeni po aktuelnom zakonu, ali su posledice po zdravlje ljudi i čitav eko-sistem kobne.

Jovanka Miloš-Đukić sa Instituta za molekularnu genetiku kaže da još nema zvaničnih saznanja o štetnosti GM hrane na ljudski organizam, "pošto je to još nova oblast". Međutim, doktor veterinarske medicine Miroslav Stojšić tvrdi suprotno.
- Prema zvaničnim američkim istraživanjima, GM proizvodi 90-ih godina doveli su do masovnih obolevanja digestivnog trakta i krvave stolice - priča Stojšić.
Na zvaničnoj internet prezentaciji Ministarstva poljoprivrede SAD piše da se naše ministarstvo obavezalo da će, u najskorijem roku, doneti novi zakon o genetski modifikovanim organizmima, nakon intervencije koje su izvršili zvaničnici SAD, zemalja EU i još nekih članica Svetske trgovinske organizacije.
Američke vlasti izrazile su zabrinutost i nezadovoljstvo novim srpskim zakonom, koji je stupio na snagu u junu 2009. godine, a kojim se u Srbiji potpuno zabranjuju proizvodnja i promet genetski modifikovanih organizama u komercijalne svrhe.
- Nema sumnje da je genetski izmenjena hrana jedno tamno područje. GMO je "Frankenštajnova hrana" - izjavio je Vilijam Ašer, predsednik britanskog odbora za nauku i obrazovanje.
Postoje dokazi da je genetski modifikovana hrana bila uzrok epidemije sa smrtnim slučajevima.
Američki doktor Džefri Smit otkriva da se u SAD tokom 80-ih zbog ishrane GM hranom razbolelo oko 10.000 ljudi, a 100 njih je umrlo.
- Danas se zna da je uzrok njihove smrti bio taj što su jeli hranu sa kontaminiranim dodatkom, "L triptofanom", koji je bio napravljen od genetski modifikovane bakterije. Očigledno je da je došlo do nekog poremećaja, te su te bakterije proizvodile smrtonosne supstance - tvrdi dr Smit.

endonuclease

Ističe se
Poruka
2.010
BEOGRAD - Dijabetes, gojaznost, mentalna retardacija i opšti pad imuniteta samo su neke od posledica konzumiranja genetski modifikovane hrane.

Čoveče, zar te nisam već upozorio povodom ovakvih stvari?

Skoro sve u ovome što si preneo je neistinito, pogotovo ova apsolutna izmišljotina:

Postoje dokazi da je genetski modifikovana hrana bila uzrok epidemije sa smrtnim slučajevima.

Sva hrana koju jedeš je genetski modifikovana: sva živa bića neprestano nekontrolisano mutiraju, i ti nemaš pojma koji je genetski sastav jabuke koju si kupio na pijaci. Jedina razlika između GM hrane i obične je što su genetske promene donekle kontrolisane i usmerene u određenom pravcu.

Ono što je problem je sasvim druga stvar. Ti, Eremito, i svi ljudi koji prenose ovakve glasine, radite u korist Monsanta i ostalih takvih kompanija.

Da ponovimo ovde i zašto (iz poruke koju sam ti već pisao, ali se izgleda nije primilo):

* * *

Sa praktično apsolutnom sigurnošću, kao stručnjak na ovom polju (radim već deceniju u istraživačkoj nauci, i mada nisam u polju koje se bavi ishranom, veliki deo mog svakodnevnog rada je genetski inžinjering), mogu da ti odgovorno tvrdim da će posledice GMO organizama što se tiče efekata njihovog korišćenja u ishrani biti apsolutno nikakvi.

Čovek koji jede GM govedinu, ili svinjetinu, ili pšenicu neće zbog toga imati nikakve loše posledice. Šanse da GM produkt ima loše posledice po čoveka su manje nego da ga lupi meteor.

Ovo je apsolutna činjenica, koja sledi iz osnova genetike i biohemije. No, ona je veoma teška za objašnjavanje prosečnom čoveku, zbog čega se većini ljudi može prodati potpuno pogrešan fokus panike.

Pošto smo ovde kod teorija zavere, da podelim sa tobom jednu moju (zasnovanu na glasinama i kontaktima sa predstavnicima ovih kompanija): Bitku protiv GM organizama podržavaju i finansiraju njihovi proizvođači.

Zašto?

Treba se brinuti oko GM organizama. Ali ne zbog sigurnosti u ishrani. Kompanije koje proizvode GM organizme su među najnemoralnijim na svetu (Monsanto, DuPont i tome slično). Njihovi proizvodi prete a) raznovrsnosti naših izvora ishrane, i b) opstanku malih, nezavisnih seljaka.

Ovo vredi objasniti; na primer, uzmi kukuruz. Trenutno, postoji preko hiljadu sojeva kukuruza koji se uzgajaju u svetu. Ovo je smanjeno sa par desetina hiljada sojeva koji su razvijeni kroz vekove. Neki sojevi mogu da rastu na slanoj zemlji, neki na suvoj, neki na močvarnoj - sve osobine razvijene veštačkom selekcijom veoma polako.

Onda se umeša Monsanto, i uvede GM kukuruz. Njihov GM kukuruz mora da se kupuje uvek iznova (ne možeš da zadržiš deo semena pa ponovo posadiš), i to u paketu sa pesticidima i đubrivima koje ista kompanija proizvodi. Taj GM kukuruz oslobađa polen; ako taj polen dođe do tvoje njive i ukrsti se sa tvojim domaćim kukuruzom, seme tvog kukuruza pripada Monsantu i moraš da im platiš za upotrebu njihove genetske modifikacije!

(Ovo nije zezanje, više malih farmera je Monsanto uspešno tužio nakon što su se ovakve stvari desile.)

Ovo znači da će mnoge varijacije kukuruza nestati, što znači da cela poljoprivreda postaje užasno osetljiva: ako evoluira jedna nova gljivica koja jako uspešno ubija Monsantov kukuruz, mi nećemo imati alternative. Pesticidi i đubrivo koji moraju da se koriste znače dodatno zagađenje. A cena semena, i nemogućnost da se seme zadrži za sledeću setvu, znači da mali seljaci bankrotiraju i da ostaju samo velike industrijske grupe...

Ovo je opasnost. Ovo je ono zbog čega se treba boriti protiv Monsanta i drugih GM kompanija.

Umesto toga, oni su nam podmetnuli propagandnu kampanju da GM nekako magično čini hranu "nezdravom" ili "otrovnom" (što kategorično nije istina). Zašto?

Zato što uvek mogu da to dokažu na sudu! Dogod se ekološke organizacije bave pitanjem toksičnosti ili nezdravosti GMO, dotle će Monsanto i DuPont uvek moći da pokažu da su takve tvrdnje ne samo netačne, već potpuno smešne. Fokusirajući brigu i paniku prosečnog sveta na potpuno pogrešnu ideju, ove kompanije uspevaju da proguraju mnogo veću, mnogo opasniju i dugoročno neuporedivo goru stvar.

itaka.s

Obećava
Poruka
86
Sa praktično apsolutnom sigurnošću, kao stručnjak na ovom polju (radim već deceniju u istraživačkoj nauci, i mada nisam u polju koje se bavi ishranom, veliki deo mog svakodnevnog rada je genetski inžinjering), mogu da ti odgovorno tvrdim da će posledice GMO organizama što se tiče efekata njihovog korišćenja u ishrani biti apsolutno nikakvi.

Čovek koji jede GM govedinu, ili svinjetinu, ili pšenicu neće zbog toga imati nikakve loše posledice. Šanse da GM produkt ima loše posledice po čoveka su manje nego da ga lupi meteor.

Ovo je apsolutna činjenica, koja sledi iz osnova genetike i biohemije. No, ona je veoma teška za objašnjavanje prosečnom čoveku, zbog čega se većini ljudi može prodati potpuno pogrešan fokus panike.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Meni je ovde nešto malo nejasno. Na primeru margarina smo videli da je promenom geometrijskog oblika molekula nezasićenih masnih kiselina došlo do promene fizičkih svojstava novonastalih trans masnih kiselina i nesumnjivog uticaja na zdravlje čoveka. Ono što mi nije jasno je kako je onda moguće da genetskom modifikacijom dobijamo proizvode koji nemaju štetne efekte. Samo pratim logiku i pitam se da li postoji neko pojednostavljeno objašnjenje koje bi predstavljalo dovoljno jak argument.

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.