Hendrix

Jimi:
Sta mislite o najvecem virtuozu na gitari svih vremena i kakav osecaj kod vas budi njegova muzika...

bez njega hard rok imao bi sasvim drugacije lice...
najznacajniji gitarista u istoriji ...
Jimi%20Hendrix%20Wallpaper.jpg
 
Dobro, naravno da je sama muzika veci bunt od nastupa na bini, ali on je bio originalan sa tim razbijanjem gitare, prvi je to uveo (iako se i meni srce cepa kad vidim kako rastura one Stratove i Gibsone)! Svi posle njega su to kopirali sto ih, opet, ne cini manje vrednim.

Ali, Avril - buntovnica? Hahaaaa, sigurno! Bas je umetnost bunta snimati milionske spotove za MTV! :)

Ma NIJE on lomio gitare zbog klasičnog bunta, kao neki drljavi, slinavi punker !!! Lomio ih je zato što je apsolutno ovladao sviranjem, zato što je osećao da njegov muzički talenat prevazilazi mogućnosti koje mu instrument pruža!! Lomio ih je da pokaže da mu gitara, samo kao predmet- ne znači ništa, za razliku od ostalih gitarista koji je opsesivno čuvaju..
 
Ma NIJE on lomio gitare zbog klasičnog bunta, kao neki drljavi, slinavi punker !!! Lomio ih je zato što je apsolutno ovladao sviranjem, zato što je osećao da njegov muzički talenat prevazilazi mogućnosti koje mu instrument pruža!! Lomio ih je da pokaže da mu gitara, samo kao predmet- ne znači ništa, za razliku od ostalih gitarista koji je opsesivno čuvaju..

Prvo nemoj da prozivas punkere!:evil:

E sad o Hendzi, legenda jeste, uticao je na sve gitariste koji su dolazili posle njega, i one poznate i one manje poznate...
Da je najveci virtuoz svih vremena, pa i nije bas ali je za svoje vreme bio nesto potpuno novo, i danasnjih virtuoza ne bi bilo bez njega...to ne treba zaboraviti!
 
Ali vazno je da ti uvek imas lepe cipelice i da se pristojno ponasas, bas onako kako mama i tata kazu, bez obzira na to kako se osecas? Nije punk tema ali ne mozes reci da je klosar neko ko se oblaci drugacije od tebe!
 
:smajlikojinaglasgovoridajesidretardidasereinekontanista:
***** te u mozak glupavi ako imas
+ pankeri slabije kontaju tako da se javi za koj dan kada budes skontao sta mislim
mada si ti pozercina :P
 
Sto se tice ovog paljenja gitare i slicno, malo mi je zao sto cu vas sve razocarati,ali prvo nije on prvi razbijao gitaru nego Pete Townsend iz The Who, drugo on ju je zapalio da bi privukao paznju, a ne da bi je zrtvovao i ostale price...cak je probao jednom pre toga da je zapali ali nije uspeo zato je na Monterey poneo i onaj benzin ili sta vec da bi se lakse zapalila.... Jimi je po meni najveca legenda, i prvi lik koji je svirao u modusima,a da nije znao sta su modusi :) Pazite ovo vam kazem ja,koji ga obozavam,ali cisto da nemate laznu sliku o njemu....znaci nista od spontanog paljenja gitare :)
 
Sto se tice ovog paljenja gitare i slicno, malo mi je zao sto cu vas sve razocarati,ali prvo nije on prvi razbijao gitaru nego Pete Townsend iz The Who, drugo on ju je zapalio da bi privukao paznju, a ne da bi je zrtvovao i ostale price...cak je probao jednom pre toga da je zapali ali nije uspeo zato je na Monterey poneo i onaj benzin ili sta vec da bi se lakse zapalila.... Jimi je po meni najveca legenda, i prvi lik koji je svirao u modusima,a da nije znao sta su modusi :) Pazite ovo vam kazem ja,koji ga obozavam,ali cisto da nemate laznu sliku o njemu....znaci nista od spontanog paljenja gitare :)

pa to znam odavno pit i ostala who kompanija oni su lomili sve sto se moglo lomiti bukvalno
najveci likovi rnr-a ,
sada cu nabaviti prvi koncert gde je razbio pete prvu gitaru :D
 

Back
Top