Quantcast

Hemijski faklutet

winkler

Aktivan član
Poruka
1.251
Zanima me kakav je fakultet, profesori, studiranje, zaposljavanje... Narocito smer biohemija. Nadam se da neko moze da mi pomogne, razmisljam da upisem to. :)
Sve informacije imaš na sajtu fakulteta.
Inače Hemijski fakultet je dobar za one koji vole hemiju pre svega i koji su spremni na užasno naporan radni dan.Što se tiče zaposlenja sa smerom Biohemija stvari nažalost ne stoje kako treba.Pre ćeš naći posao u inostranstvu nego u Srbiji.Najlakše se pronalazi posao sa smerom diplomirani hemičar ali to je i najzahtevniji smer na fakultetu.
Sve u svemu, programi su izuzetno lepo koncipirani.Profesora ima različitih kao na svakom fakultetu.

timormortis

Početnik
Poruka
5
Hvala mnogo, bitno mi je da nije nenormalno tezak, u smislu da ima previse losih profesora, sa cudnim kriterijumima... Tezak rad na fakuletetu i ocekujem. :)
Sad razmisljam i o Tehnoloskom, cula sam da je dobar, da ne znate nesto o tome? Hvala!

winkler

Aktivan član
Poruka
1.251
Hvala mnogo, bitno mi je da nije nenormalno tezak, u smislu da ima previse losih profesora, sa cudnim kriterijumima... Tezak rad na fakuletetu i ocekujem. :)
Sad razmisljam i o Tehnoloskom, cula sam da je dobar, da ne znate nesto o tome? Hvala!
Tehnologija nije u opisu mojih interesovanja tako da ću se suzdržati od komentarisanja:)
Što se tiče fizičke hemije mogu reći da oni imaju probleme karakteristične samo za njihov fakultet :D
@Baraba na kvadrat
Ne bih da ispadne da promovišem svoj fakultet ali : http://www.chem.bg.ac.rs/

Tajana__

Početnik
Poruka
1
@ timormortis
Ne znam da li jos proveravas temu, ali samo da te upozorim da ces sa smerom biohemija/Hemijski fakultet posao naci samo sa veoma jakom vezom za neki institut (a tamo se ne radi mahom nista, sto je steta, jer ces morati prilicno da se pomucis da zavrsis fakultet, a onda cak iako sa zaposlis neces moci nista da radis). Ranije su ljudi radili u biohemijskim laboratorijama ali to vise nije moguce, sta vise, nece te primiti ni da radis kao tehnicar posto postoji zabrana zaposljavanja bilo koga sa ovog smera. Ako si siguran da ces posle uspeti da nadjes doktorske studije u inostranstvu, pa posle da nadjes posao tamo, onda ovo moze da bude dobra opcija. Inace neki diplmirani studenti sa ovog fakulteta su sad na drugim fakultetima, sve ispocetka, tako da dobro razmisli.

Morena_007

Aktivan član
Poruka
1.584
prodajem Praktikum iz analitičke hemije

Imam 2 takva. Jedan je orginalna knjiga, a drugi fotokopija.

Knjige su u skoro pa odličnom stanju.
Cena orginala je 450 din, a fotokopije 350 din.
Šaljem poštom. Naplaćuje se pouzećem.
Nema laži, nema prevare.

Javite mi se u inbox!

s4qg0i.jpg

2dl3mzs.jpg

3480u1k.jpg

2ymj68g.jpg

33ws2me.jpg

fotokopija praktikuma sa istim sadržajem kao prethodni je ispod

28btqir.jpg

Poslednja izmena od moderatora:

TGG

Početnik
Poruka
3
Pozdrav, hemicari. Teme vezane za HF su zapostavljene, a sigurna sam da ima jos zainteresovanih za ovaj fakultet. Moj slucaj konkretno, izgleda ovako- drustveno-jezicki smer gimnazije, hemije videla nisam dve godine, o vezbama da ne govorim. Hemija je, pored biologije i ekologije, bila uvek jedan od predmeta koji su me zanimali vise od ostalih i, shodno tome, moj izbor za upis odavno je suzen na ove oblasti, ali se nisam odlucila na vreme (odmah slede pitanja zasto sam to upisala, ali to je manje bitno sada). Razmisljam o hemiji za zivotnu sredinu zato sto je, bar do sada, interesovanje za ovo bilo manje, te je veca verovatnoca da cu upasti na budzet. Od bioloskog sam odustala jer je velika guzva. Molim bivse i sadasnje studente da mi kazu par reci o faksu i prijemnom. Kakve su mi realne sanse ako se sada pocnem spremati i pokusam da savladam osnove da bih polozila prijemni, uzela bih i privatne casove? I kasnije na fakutetu, ukoliko polozim i upadnem, svesna sam da cu morati da se dobro potrudim da idem u korak sa onim sto se zahteva. Naravno, neka se jave i ostali koji planiraju da upisu hemiju za zivotnu sredinu ili neki drugi studijski program, postavljajte pitanja, da vidimo kako stoje stvari ove godine...

TGG

Početnik
Poruka
3
Pozdrav, hemicari. Teme vezane za HF su zapostavljene, a sigurna sam da ima jos zainteresovanih za ovaj fakultet, pa sam resila da otvorim novu u nadi da ce mi se neko javiti.
Moj slucaj konkretno, izgleda ovako- drustveno-jezicki smer gimnazije, hemije videla nisam dve godine, o vezbama da ne govorim. Hemija je, pored biologije i ekologije, bila uvek jedan od predmeta koji su me zanimali vise od ostalih i, shodno tome, moj izbor za upis odavno je suzen na ove oblasti, ali se nisam odlucila na vreme (odmah slede pitanja zasto sam to upisala, ali to je manje bitno sada). Razmisljam o hemiji za zivotnu sredinu zato sto je, bar do sada, interesovanje za ovo bilo manje, te je veca verovatnoca da cu upasti na budzet. Od bioloskog sam odustala jer je velika guzva. Krenula sam da se spremam pre nedelju dana. Molim bivse i sadasnje studente da mi kazu par reci o faksu i prijemnom. Kakve su mi realne sanse ako se sada pocnem spremati i pokusam da savladam osnove da bih polozila prijemni, uzela bih i privatne casove? I kasnije na fakutetu, ukoliko polozim i upadnem, svesna sam da cu morati da se dobro potrudim da idem u korak sa onim sto se zahteva. Naravno, neka se jave i ostali koji planiraju da upisu hemiju za zivotnu sredinu ili neki drugi studijski program, postavljajte pitanja, da vidimo kako stoje stvari ove godine...

MaliCupavac

Početnik
Poruka
5
Pozz svima :-)
Ja sam prvu godinu studirala na Hemijskom fakultetu, trenutno vise nisam na njemu, ali ostale su mi knjige iz prve god. Kome treba odnosno ko je ove godine upisao hemijski, neka mi se javi ako ga interesuju knjige, imam i skripte a i original. :-)
Javite mi se na mail milica.jerotijevic4@gmail.com ili na kontakt telefon 063389360
Imam ukupno 10 knjiga i cena im je 4000 dinara.

Sent from my GT-S7500 using Forum Krstarice mobile app

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.