HEMIJA-takmicenje 2006.

E pa PUHICE (bas sam ga lepo napisala), smiri se malo, da ne bih doskocila ja da te smirujem, a vrlo si mi blizu, i nece mi biti tesko to da uradim :)

Dusane, znala sam da su Smederevci pod regionalnim centrom Pozarevac, mada mi je to malo bilo cudno, ali ajde, sta ces... (i Leskovac je pod Vranjem, a Gracanica pod Nis!). Ja sam '87 godiste, iz Pirota, u Petnici na seminaru geologije, sada vec trecu godinu (iako bi se moj rukovodilac kladio da idem bar 5)... Sta jos reci, plase me se tamo ovi mladji polaznici, ne znam zasto, tako da, ako razgovaras sa bilo kojim od njih da znas da nije istina to sto ce ti oni reci... :)
 
Hmmm..., dobro necu im verovati, ali potrudi se da takav OOtisak ostavis i kada se budemo upoznali :) !!!!!!
Veruj mi da uopste ne razumem ove iz centa! Prosle godine nas je bilo mali milion iz pozarevackog centra, umesto da smo isli zasebno Smederevci i Pozarevlljani! Ne znam da li se secas one scene kada smo izasli poslednjeg dana na binu i odjednom se osetila "praznina" u sali, jer smo cinili skoro polovinu prisutnih :) ! Dobro da sam se setio da te pitam: dokle treba da se predaju radovi??????? Molim te budi humana i nemoj da mi kazes da je u pitanju mart :( ! Pozzzzzzzzzz

4 POOHICA!!!!!
Ma ne pitaj me za to! Imam osecaj da bi Sizif pre izgurao kamen na vrh nego sto mi prelazimo knjigu! Zavrsavamo monohidroksilne alkohole! Mada sam ja radio unapred(jer mi treba zbog drugog takmicenja)i zavrsio sam aldehide i ketone i poceo karboksilne kiseline i njene derivate!
Dokle ste vio stigli?
Ne mogu da toliko okrivim profesorku zbog kasnjenja, jer sam i ja malo usporio tempo! Pre par nedelja sam predavao 2 casa hlorne derivate, a u prvom polugodistu sam DAVIO sa kinetikom i energetskim promenama :) , htela je profesorka zajedno sa drustvom da digne bunu protiv dahije :O) !
 
Da secam se te dodele... Zanimljivo je bilo, a i secam se da vas je bilo dosta... Nas je bilo malo, ali je bilo odabrano drustvo. Jos samo da nam profesori nisu kvarili raspolozenje, bilo bi jos bolje...

Ne znam do kada treba da se predaju radovi, nadam se da nece da mi kazu kao prosle godine - pazi situaciju: dolazim ja u skolu, i pitam do kada treba da se predaju radovi, a ova pedagogica kaze Pa do danas, ja se stvarno pitam sto ti jos uvek nisi predala. Kaze Evo mi sad saljemo, pa ti ako mozes donesi ga, a ako ne salji sama... I nisu mi rekli da treba u 5 primeraka... Pa sam ja slala kao nesto naknadno, i smarala ovog coveka iz Regionalnog centra... Sreca sto je fin covek, inace ko zna sta bi bilo!
 
geologicarka:
Ne znam do kada treba da se predaju radovi, nadam se da nece da mi kazu kao prosle godine - pazi situaciju: dolazim ja u skolu, i pitam do kada treba da se predaju radovi, a ova pedagogica kaze Pa do danas, ja se stvarno pitam sto ti jos uvek nisi predala. Kaze Evo mi sad saljemo, pa ti ako mozes donesi ga, a ako ne salji sama... I nisu mi rekli da treba u 5 primeraka... Pa sam ja slala kao nesto naknadno, i smarala ovog coveka iz Regionalnog centra... Sreca sto je fin covek, inace ko zna sta bi bilo!

Nas je bilo puno, ali smo ipak ostvarili extra uspeh! Mislim da samo njih 2-3 ucenika nisu osvojili neko mesto od cele one "grupice"!!!!!
Za predavanje su i meni rekli dva dana pre nego sto je to trebalo uraditi, a jos nisam nista bio napisao(sada bar znam sta cu da ubacim u rad :) ), pa smo drug i ja jurili to da uradimo i nekako smo uspeli... Ono sa pticijim gripom nije sala! Imam neki osecaj da nas nece tamo voditi jer je skoro bilo da je neki labud uginuo tamo, a ja sam ti pod uticajem keve posta jako skeptican sto se toga tice :( !!!!!
Kad imas seminar u 5nici? Moj je od 16-20. marta! pozzzzzzz
 
hehehehe... dusane, jednom i tebi da bude lakse posle mog posta.... :lol:
mi smo na sekciji tek arene zavrsili, pa ti vidi... a to bi kao trebalo da bude ubrzano.... :P
zato cemo sad da imamo tri puta nedeljno sekciju najmanje!!! aaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!! :roll:
 
DkJm:
E, jel ima kod vas pticjeg gripa? :)
Hvala 4 information!!!!!

Pa, znas kako ... Kada su kokoske masovno pocele da umiraju, pomislili smo i mi na to ... :p

Salim se, za sada nema nikakvog virusa koji je uocen kod zivotinja, a kamoli kod coveka. Zivina ovde boluje od neke kokosije kuge. Postoji predostroznost, ali nije jos uvek tolika larma oko toga ... ;)
 
E ma tamo je mnogo super, ali ako pocnu mnogo da pricaju o pticjem gripu, takodje sumnjam da ce nas odvesti. Sto nas lepo kao ljude ne odvedu u Valjevo... (a pocecu da dosadjujem sa tim, stvarno)...

Moj seminar je odmah iz tvog... Mi dolazimo u Petnicu 20. marta, i tamo smo do 26. Znaci, verovali ili ne, prolecni seminar nam traje isto koliko je bio i zimski... Super...
 
poohica:
hehehehe... dusane, jednom i tebi da bude lakse posle mog posta.... :lol:
mi smo na sekciji tek arene zavrsili, pa ti vidi... a to bi kao trebalo da bude ubrzano.... :P
zato cemo sad da imamo tri puta nedeljno sekciju najmanje!!! aaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!! :roll:


Na svu srecu, mene je moja profesorka uziamala pred kraj prvog polugodista sa skoro svih casova i predavala mi je po lekciju u napred i onda sam ja radio zadatke iz te oblasti, pa sam to i ja posle obradio samostalno, jer je to definitivno prepuno informacija! Sad radim Sladicevu organsku i planiram da uradim ono sto znam danas i da mu "zavrsim" sa zbirkom! Ima mnogo boljih zbirki! E, jel imas neku vanskolsku literaturu za Organsku? Ja sam skoro kupio Vollhardta i Shorea i nije lose, srecom da ima puuuuuno slika i to jos u boji :) ! E, pozdravi mi po stoti put Danicu!!!!!!
 
geologicarka:
E ma tamo je mnogo super, ali ako pocnu mnogo da pricaju o pticjem gripu, takodje sumnjam da ce nas odvesti. Sto nas lepo kao ljude ne odvedu u Valjevo... (a pocecu da dosadjujem sa tim, stvarno)...

Moj seminar je odmah iz tvog... Mi dolazimo u Petnicu 20. marta, i tamo smo do 26. Znaci, verovali ili ne, prolecni seminar nam traje isto koliko je bio i zimski... Super...


MA ja se toga bas bojim! Zamisli da ne idemo u Kladovo, pa tamo je bas uzivancija onih par dana kad smo slobodni, Dunav, tereni,.....eeeeehhhhhhh!!!!!
Nije losa ni ideja da idemo u Valjevo, ali je ipak Kladovo Kladovo!!!!!
Pozzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) (`de to sad)!!!!!
 
Odlicno, presrecan sam!!!!!!!!
Jupiiiiiii!!!!!!!!!!!
Bicu kod tebe(ako si dozivela sok citajuci ovu izjavu nepotrebno je, jer je to samo jedna neumesna sala iz dva razloga: 1) nisam siguran da cu proci i 2) bicu u hotelu) !!!! :)

Joj, pa to bi zaista bilo extra! Zamisli,mogao bih da obidjem rodbinu, a uz to i obozavam Nis!!!!
Hajde kada saznas da je to 100% obavesti!!!!
 
pa, pregovori postoje sa mojom skolom, i sa jos nekima... bar koliko sam ja upicena u te stvari....
mada, ja mislim da ce biti tesko da bude organizovano kod nas jer nam je laboratorija u srednje zalosnom stanju.... ali videcemo...
a 100% ce da se zna 1. aprila (ili kad vec bude bilo regionalno)... :wink:
 
pa i meni je cudno... i bunila sam se (nije da nisam, to je moja skola!!), tako da se u sustini jos nista ne zna....
s tim sto je pre 3 godine bilo u grobarskoj (svetozar markovic), a sad bi bilo kod nas.....
ja se nadam da ce na kraju ipak neka druga skola dobti to.... :roll:
 
Niko nije video ono sto "gaji" gimnazija Smederevo!
Mislim da je to bio koncentracioni logor u II svetskom ratu(u bre, pa sad sam baas preterao) :) !
Ne, bez sale ali mi tamo izvodimo experimente pomocu stapa i kanapa, ali direktor je najavio mali doprinos sledece godine....(nadam se)!!!!
E, a sta vam je ta grobarska?
 

Back
Top