Heklanje je kao joga za mozak

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
271.174
Heklanje nije samo manuelna vec i misaona radnja.To je stari hobi uz štrikanje kojim se bave milioni žena a i mušakaraca.
Naucnici kažu da heklanje i štrikanje utieće na srecu i zadovoljstvo, sto je u danšnje vreme sve redje stanje emocija
Iz tog razloga preporucuje se da nas naše bake i majke koje znaju i umeju da heklaju obavezno nauce da heklamo

Ja ne znam da heklam ali znam da pletem sto odavno nisam radila ali se secam, kada sam prvi put isplela jedan šal
osecanja srece i zadovoljstva koje me je obuzelo,pa i ponosa jer je šal bio lep a i mojih ruku delo
Ne znam za vas ali ja verujem naucnicima i pocecu da razmisljam da opet ispletem nešto.

heklanje-naslovna-1024x682.jpg
mala_skola_pletenja_840811213.jpg

Poruka
4.290
Heklanje nije samo manuelna vec i misaona radnja.To je stari hobi uz štrikanje kojim se bave milioni žena a i mušakaraca.
Naucnici kažu da heklanje i štrikanje utieće na srecu i zadovoljstvo, sto je u danšnje vreme sve redje stanje emocija
Iz tog razloga preporucuje se da nas naše bake i majke koje znaju i umeju da heklaju obavezno nauce da heklamo

Ja ne znam da heklam ali znam da pletem sto odavno nisam radila ali se secam, kada sam prvi put isplela jedan šal
osecanja srece i zadovoljstva koje me je obuzelo,pa i ponosa jer je šal bio lep a i mojih ruku delo
Ne znam za vas ali ja verujem naucnicima i pocecu da razmisljam da opet ispletem nešto.

Pogledajte prilog 1086555 Pogledajte prilog 1086557

jedno je KUKIČANJE a drugo je pletenje....KUKIČANJAM se prave MILJEVČIĆI!
a pletenjem se pletu čarapa i džemperi...
moj ti je savet da prvo kreneš sa pletenjem a posle da kreneš na miljevčiće....
moja nana je kukičala do lepih 90-ih godina svoga života...tone i tone konca je premetnula preko svojih prstiju za svoga života...e to su fraktali!

LokiMacak

Domaćin
Moderator
Poruka
4.363
moja nana je kukičala do lepih 90-ih godina svoga života...tone i tone konca je premetnula preko svojih prstiju za svoga života...e to su fraktali!
nije baš tako kako misliš...štrikanje i heklanje su dve različite tehnike pletenja,al može da se rade razne stvari i jednom i drugom tehnikom...Čipka može i da se štrika a može i džemper da se izhekla...
Inače obe stvari su dobre za opušanje...dobre su za vežbanje koncentracije,uvežbavanje motorike prstiju...a može i da se unovči

Poruka
4.290
nije baš tako kako misliš...štrikanje i heklanje su dve različite tehnike pletenja,al može da se rade razne stvari i jednom i drugom tehnikom...Čipka može i da se štrika a može i džemper da se izhekla...
Inače obe stvari su dobre za opušanje...dobre su za vežbanje koncentracije,uvežbavanje motorike prstiju...a može i da se unovči

1642454402672.png

LokiMacak

Domaćin
Moderator
Poruka
4.363
pa nekad kad prođeš pored trafike uzmi i prelistaj taj magazin da vidiš da u njemu ima i drugih stvari...mada čepke su skoro uvek na naslovnoj jer heklana čipka uvek izgleda najimpresivnije...
i evo ti primeri heklanog(kukičanog) džempera
1642454874787.png

a evo i primer štrikane čipke
1642454967222.png

inače znam razliku jer znam da radim i jedno i drugo XD

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
271.174
kukicanje je heklanje a pletenje je štrikanje ..

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.