Quantcast

HDD na Primaru IDE Master

sasa6

Aktivan član
Poruka
1.705
Ima li neko pametan da mi objasni kako da namestim prokleti SATA HDD na Primaru IDE Master ?
Imam 4 SATA prikljucka na ploci i u koji god da ubodem HDD mi ide ili na SATA 1, SATA 2, SATA 3 ili SATA 4 dok na Primaru IDE Master pise Not Detected i ne mogu nikako da HDD namestim da bude tu !

Qurajber

Veoma poznat
Banovan
Poruka
11.259
Ima li neko pametan da mi objasni kako da namestim prokleti SATA HDD na Primaru IDE Master ?
Imam 4 SATA prikljucka na ploci i u koji god da ubodem HDD mi ide ili na SATA 1, SATA 2, SATA 3 ili SATA 4 dok na Primaru IDE Master pise Not Detected i ne mogu nikako da HDD namestim da bude tu !
SATA HDD i ne možeš namjestiti da bude IDE....Razmisli malo zašto ne može....sata je sata, ide je ide....

sasa6

Aktivan član
Poruka
1.705
SATA HDD i ne možeš namjestiti da bude IDE....Razmisli malo zašto ne može....sata je sata, ide je ide....
https://www.google.com/search?q=slave+master+hd&oq=slave+master+hd&gs_l=igoogle.3..0i30l5j0i5i30j0i8l4.239.3636.0.4016.9.9.0.0.0.0.535.1195.0j2j1j5-1.4.0...0.0...1ac.0q4O187XNHo
Guglo sam ja do sada i sto vise guglam sve mi je manje stvari jasno...
Ploca na koju pokusavam je bila prsla iscureli kondenzatori, zatim kupljeni i zamenjeni novi kondenzatori, i sada nece da mi butuje hard nikako znaci. Sve se resetuje i vraca se na pocetni ekran a HDD stoji na sata 1 i podesen je pod firs boot device koji je djavo ovo nemam pojma.

Poslednja izmena od moderatora:

Qurajber

Veoma poznat
Banovan
Poruka
11.259
Mnogo znaci premnogo.
Guglo sam ja do sada i sto vise guglam sve mi je manje stvari jasno...
Ploca na koju pokusavam je bila prsla iscureli kondenzatori, zatim kupljeni i zamenjeni novi kondenzatori, i sada nece da mi butuje hard nikako znaci. Sve se resetuje i vraca se na pocetni ekran a HDD stoji na sata 1 i podesen je pod firs boot device koji je djavo ovo nemam pojma.
Ne treba tu puno pametovati......Sve otkači, ostavi samo hdd, stavi sigurnu memoriju.provjeri u biosu vidi li se hdd..namjesti first boot hdd....ako neće znači da je ploča sjebana prilikom zamjene kondenzatora....dešava se i to...

sasa6

Aktivan član
Poruka
1.705
Cuj imam 2 ploce na obe su vrisnuli kondenzatori ja uzmem te ploce meni i da popravim moze da se proda na limundu ili da valja nekad... i ja lepo narucim decko mi zameni kondenzatore ova jedna rekao sam sta se desava a drugu malopre probam nema slike uopste a ploca pali radi i sve al slike nigde a pre nije htela da upali uopste...

Inace svi delovi sa kojima probavam su 100 % ispravni sem ploca koje izgleda rade polovicno nesto :dash:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.