Quantcast

HAZU traži novi uslov: Srbija da prizna hrvatski jezik

akademik

Primećen član
Poruka
561

Mr.Infinity

Elita
Poruka
20.178

sumnjivo lice

Buduća legenda
Poruka
37.408
Pa da. njihova vlada bi trebala da uputi zahtev na srpskom, na ćirilici.

Ili na francuskom ili engleskom, kao međunarodno priznatim diplomatskim jezicima.

Državni organi Srbije nisu obavezni da poznaju hrvatski jezik, jer Srbija nije u EU.
Dаbome.Kolege Hrvаti dа kuckаju nа srpskom ili engelskom jeziku,dostа smo mi Srbi bili milostivi

Poruka
9.482
Trazice da priznamo da je i Tesla bio hrvat iako mu je otac bio pravoslavni pop.:hahaha:
Али стварно су ко Шиптари, бајаги све по пропису, а онда да призна и Србија. То им није Србија направила, то раде себи сами. Ово је циркус у најави.

Droid

Buduća legenda
Poruka
45.648
Hrvati traze da Srbija prizna hrvatski jezik, inace ce nam blokirati put u EU.
giphy.gif

radeta62

Buduća legenda
Poruka
36.332
Али стварно су ко Шиптари, бајаги све по пропису, а онда да призна и Србија. То им није Србија направила, то раде себи сами. Ово је циркус у најави.
To im ovi iz EU dostavljaju sta ce da rade a svi znamo ko su rvati da su sluzili austrougarima,Hitleru,nato-u...konjusari bili i ostali.

risoh

Zainteresovan član
Poruka
278
SANU, Vlada ili ko već bi trebali da im odgovore sledećim citatom njihovog najvećeg jezikoslovca i tvorca modernog hrvatskog jezika:

"Sav svijet znade i priznaje da smo mi književnost ilirsku podigli; nu nama još ni iz daleka nije na um palo ikada tvrditi da to nije serbski već ilirski jezik; pa se ponosimo i hvalimo Bogu velikom što mi Hervati s braćom Serbljima sada jedan književni jezik imamo."
Ljudevit Gaj, 1847. god.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.