Quantcast

Hardware error

Drug Ostoja

Početnik
Poruka
3
Pozdrav svima. Kupio sam nov racunar pre mesec dana. Imam problem sa grafickom karticom. Naime dok igram nema nikakvih problema,ne koci,ne greje se,sva tri ventilatora rade kako treba i cak sam je i testirao furmarkom jedno 15 min. i nije bilo nikakvih problema. Medjutim,nekad mi se ekran zacrni pa se vrati u normalu ako alt+ tab dok sam u igri. Takodje gotovo kada god izadjem iz igre i odem u view reliability history uvek imam isto obavestenje :
Description
A problem with your hardware caused Windows to stop working correctly.

Problem signature
Problem Event Name: LiveKernelEvent
Code: 141
Parameter 1: ffffe78a406f7480
Parameter 2: fffff8074b566b34
Parameter 3: 0
Parameter 4: 1460
OS version: 10_0_18362
Service Pack: 0_0
Product: 768_1
OS Version: 10.0.18362.2.0.0.768.101
Locale ID: 1033

Extra information about the problem
Bucket ID: LKD_0x141_Tdr:6_IMAGE_nvlddmkm.sys_Unknown
Server information: 528be67f-aa02-4102-94bd-338dc6fbc776

Koristim win 10. Graficka je nVidia GeForce GTX 1660 . Hvala unapred svima.

Tzar

Veoma poznat
Poruka
12.101
Pa nemoj da izlazis iz igre sa alt tab.

Ako bas moras onda

- obrisi drajvere instaliraj najnovije
- obrisi drajvere instaliraj starije
- probaj sa drugom grafickom kartom da li se isto desava

Drug Ostoja

Početnik
Poruka
3
Pa nemoj da izlazis iz igre sa alt tab.

Ako bas moras onda

- obrisi drajvere instaliraj najnovije
- obrisi drajvere instaliraj starije
- probaj sa drugom grafickom kartom da li se isto desava
Okej sto se tice alt tab,ali i kad ugasim igru bude isto. Cackao sam pre dve nedelje i video sam u device manager da su mi u other device PCI unknown da nema drajvera instaliranog za njih. Pa sam pronasao i odradio update na maticnoj nakon cega se sistem nije mogao podici neki konflikt je postojao. Morao sam da reinstaliram win. I eto desava se opet ono sa graf. a PCI su mi i dalje unknown. A ne bih nesto da instaliram nesto na svoju ruku pa da mi sistem ode u ofsajd opet jer mi PC treba za posao. Hvala na odgovoru Tzar.

Tzar

Veoma poznat
Poruka
12.101
Tesko je reci. Mozda je do drajvera, mozda do grafike. A mozda je i do igre. Mnoge igre su zahtevne i neoptimizovane. Na primer Hots, nekada sam po 10 minuta izlazio iz igre, blokira mi ceo kompjuter dok oslobodi memoriju i pogasi sve u pozadini. Onda sam povecao memoriju 3x pa je sad podnosljivije. A kad mi je crkla jedna stangla memorije morao sam da koristim mem reduct program dok nisam stavio drugu. Dok na primer, Overwatch igra iz iste kuce i neuporedivo graficki zahtevnija iz nje se izlazi za sekund i sa minimumom memorije.

Drug Ostoja

Početnik
Poruka
3
Igre koje imam na racunaru su : Far Cry 5,Gta 5,Dota2 ,Age of Empires 2 (HD) ,Anno ,Medieval Total War 2 ,Total War 3 kingdoms i Mass Effect Andromeda. Danas sam igrao Medieval total war 2 i alt tab sam,kad je prebacilo na desktop ekran se zacrnio na 10 sec,pa se povratio ali je ekran bio zamrznut na kratko i kroz 1 min. sve je radilo normalno. Plavi ekran smrti mi se nikad nije dogodio,niti mi se ugasio komp. samo eto imam te izvestaje koji me jako nerviraju i crn ekran koji se zamrzne ponekad. Imam 16 giga ram \ Ryzen 5 3600 \maticna AMD socket AM4 b450. Zaista ne znam sta je problem,i ne ometa me dok igram,ili dok gledam film itd. ali ocito nesto nije kako treba i to mi smeta,a ne bih da mi neki deo crkne zbog ovoga...