HARAČ

Југ Богдан

Domaćin
Banovan
Poruka
4.065
haraČ za 130.000 ljudi
Za kombi od 2.000 evra registracija 1.000 evra!

Vladimir Jovanović: Ostao sam bez posla, kupio ovaj krš, a sada me država ne pušta da izdržavam porodicu.

Uvođenjem poreza na luksuz, koji su do sada plaćali samo vlasnici skupih džipova, država je vlasnike malih teretnih, kao i kombi vozila, dovela na rub egzistencije! Registracija kombi vozila poskupela je oko dva i po puta, pa samo za tu stavku od oko 100.000 dinara prevoznici moraju da rade puna dva meseca!

U nezavidnoj situaciji našlo se oko 130.000 vlasnika kombija, a Udruženje prevoznika već je poslalo nadležnim službama svoje zahteve. Za ponedeljak je najavljena protestna vožnja protiv ovih, kako su naveli, „ubitačnih propisa".

Luksuz i kombi iz 1987.

Vlasnik putničkog kombija, Beograđanin Vladimir Jovanović, kaže da zbog novih pravila on praktično ostaje bez osnovnog sredstva za rad, a njegova porodica bez jedinog izvora prihoda.

- Prošle godine postao sam tehnološki višak i posle 20 godina rada ostao na ulici. Kako imam malo dete, a supruga jednostavno nije uspevala da nađe posao, moje jedino rešenje bilo je da svoju ušteđevinu uložim u neki privatni posao. Najisplativije mi je bilo da kupim kombi i počnem da se bavim prevozom robe. Uvođenjem „poreza na luksuz" moram da platim oko 100.000 dinara za registraciju, a kombi koji je proizveden 1987. godine platio sam 2.000 evra. I sve da hoću da ga prodam, niko neće hteti da ga kupi - priča ogorčeni Vladimir.

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/...i+od+2.000+evra+registracija+1.000+evra!.html



Hvala Tadiću i kompaniji što nas izvode na put evropskih integracija.
 
Хехехеее... И све што ће остати биће намети које народ неће моћи да плати. Како је дивна владавина ЕУ режима. Ове интеграције су нешто најбоље што нам се десило у задњих 70 година. z:lol:
 
Хехехеее... И све што ће остати биће намети које народ неће моћи да плати. Како је дивна владавина ЕУ режима. Ове интеграције су нешто најбоље што нам се десило у задњих 70 година. z:lol:


Apsolutno kolega , apsolutno.z:mrgreen:
 
I sta da rade ti ljudi sad?
Od cega ovaj covek da izdrzava porodicu kada mu registracija pola vrednosti kombija...
Zakoni su stvarno malo cudni,malo vise.
E,porez na luksuz...
A covek vozi kombi iz 1987. godine...
 
To je zbog necijih dzipova kojima ne mogu da naplate porez na luksuz, pa kad su morali (ako jesu) onda udare i na one koji nisu luksuz, nego izvor prihoda. Dve i po meseca treba da rintaju da bi platili samo porez, za to vreme da budu gladni, zedni, da ne placaju ostale dazbine, plus porodica.
Ja mislim da ce oni jos malo krenuti po kucama, kome se sta svidi, uzme-odnese, ne pita, ne zahvali i nista mu se nece moci. Ili ce moci?
Uopste ne shvataju da su presli sve moguce granice, i da ce preci i onu s koje se vise nece moci vratiti, sve i kad bi hteli:(
 
Харач, јашта !

Главоње требају да примају плате.

Како ће овај да прима оволико ако нема харача :

По предлогу закона који је поднео Српски Покрет Обнове, председник комисије "за отварање досијеа" примаће плату од 250 000 динара месечно, али не мора ништа да ради ако неће: http://www.alo.rs/vesti/34908/Radio_ne_ ... 000_dinara
 
I sta da rade ti ljudi sad?
Od cega ovaj covek da izdrzava porodicu kada mu registracija pola vrednosti kombija...
Zakoni su stvarno malo cudni,malo vise.
E,porez na luksuz...
A covek vozi kombi iz 1987. godine...

sta da rade ?

imaju dva izbora

tunisko-albanski scenario nasilnog rusenja antisrpskog rezima borisa tadica

ili da crknu

pa nek izaberu
 
"За бољи живот" z:lol:

bd.jpg
 
То ме подсети на стари руски виц; Ударила држава порезе,да угуши приватни бизнис,па прве године већина угаси бизнисе,до године порези већи,остатак затвори радње,али због једног не могу
да промене закон,редовно годишње измирује са рубљама,прво донасећи у торбама,затим у џаковима и на крају у коњским колима,док на следеће дизање пореза,дође дотера неку гвоздену
скаламерију,налик штампарији,и рече:
"Ево вам ове моје машине,па ви штампајте рубље,ја више немам рачуна"!!!
 

Back
Top