Haos u Budvi: Turista lomio recepciju hotela, gosti napuštaju smeštaj

fortes

Buduća legenda
Moderator
Poruka
44.041
https://nova.rs/svet/haos-u-budvi-turista-lomio-recepciju-hotela-gosti-napustaju-smestaj/

Problem buke je esklalirao u protekle dve sedmice, gosti napuštaju hotele, a Opština Budva ne želi da se reši, poruke su sa današnjeg, šestog po redu sastnaka predstavnika mesnih zajednica "Stari grad" i "Gospoština", ugostitelja, hotlijera, meštana…
Predsednik Saveta MZ „Gospoština“ Ljubo Rađenović poručio je da je situacija izmakla kontroli i da je problem buke ponovo eskalirao, te pozvao Opštinu da napokon reši problem i sprovede samo ono što zakon propisuje.

„Mi smo u špicu sezone, osećamo da situacija izmiče kontroli i da se problem buke vraća sa početka, kada su građani pokrenuli incijativu… Apelujemo na lokalnu samoupravu da se situacija uvede u zakonske okvire. Ako u narednih sedam dana ne dobijmo jasan čvrst odgovor od Opštine Budva idemo na druge instance. Naša incijativa je jasna, da se prekomereni nivo buke dovede u zakonski okvire, da se omogući dostojanstven život građana Budve, da turisti dobiju dostojanstvene i kvalitetne uslove za boravak. Ovde nema politike, već je isključivo u pitanju ljubav prema ovom gradu, da budemo prava turistička destinacija“, kazao je Rađenović, prenose Vijesti.me.
................................................................

Nemački turista hvatao recepcionera za kravatu

Direktor hotela "Aleksandar" u okviru TN "Slovenska plaža" Ranko Popović kazao je je njihov posao direktno ugrožen od strane diskoteka koje se nalaze u neposrednoj blizini.
"Imamo neverovatne scene, gosti svakodnevno traže premeštaj, ali nažalost i sobe koje su u pozadini hotela i u njima je količina buke nepodnošljiva. U toku dana imamo po deset preseljenja iz jednog u drugi deo hotela. Imali smo pre neki dana nemilu scenu, kada je gost iz Nemačke napao recepcionera, upravo zbog problema buke, lomio je na recepciji i uhvatio je recepcionere za kravatu, moralo je da reaguje obezbeđenje. Svakodnevno zovem dežurnu službu Komunalnu policiju i inspekciju, ali nema pomaka. Mi smo najugroženiji, ako se nešto hitno ne preduzme hotel možemo zatvoriti", kazao je Popović.

Predstavnica kompanije "Dukley hotela" koji gazduje sa dva hotela sa pet zvezdica i rezidnecijalnim kompleksom vila na rtu Zavala Nina Gujić zatražila je izricanje hitne zaštitne mere i oduzimanje dozvole za rad diskoteka.

"Imamo nepodnošljivu buku od 1. jula, svakodnevne negativne komentare naših gostiju. Već tri gosta su otkazali penthause i traže da napuste naš hotelski kompleks da im se novac vrati", naglasila je Gujić.....................................
 
"Neki hoteli u Ulcinjskom polju i na Velikoj plaži imaju značajno jače cene od nas, ali su puni, a mi skoro prazni. Možda se pitate zašto? Evo ću vam reći - razlog je buka s Pristana, decibeli znatno iznad dozvoljenih, neshvatljivi vatrometi, prostitucija, droga, a nema vlasti pa ni kontrole”, kaže Resulbegović, koji je i zakupac dela Male plaže.

Tvrdi da sezona do sada nije ni na približnom nivou kao prethodne godine, ni na kupalištu ni u hotelu.

"Ovo nema veze s turizmom, gosti nam bježe s Male plaže. Problem je i što će jedino i samo Gani Resulbegović dići glas i javno reći da nam buka ruši i imidž i turizam. Jer ovo ne može na dobro da nam se vrati”, ogorčeno kaže.

Crnogorci besni: "Buka, prostitucija i droga teraju turiste"
 

LEŽALJKE U BUDVI 20 EVRA, VODA 4 U Crnoj Gori skupo je kao na Azurnoj Obali, plaže su i prazne: Na dva mesta potpuno drugačija priča, cene su normalne a turista koliko hoćeš


Trenutno, privatan smeštaj na licu mesta ne može da se nađe ispod 110 evra po osobi. Taksi od aerodroma do Budve košta minimum 50 evra. Ležaljke na plaži koštaju oko 20 evra iako su iste plaže poluprazne, a baldahini se plaćaju od 80 evra pa naviše. Alkoholna pića u proseku koštaju od 4 do 8 evra, kafa i do 5, a čak i voda košta 4 evra. Za jedan obrok u restoranu za četvoročlanu porodicu potrebno je odvojiti pravo malo bogatstvo (oko 50 evra po osobi), a ni jesti "s' nogu" nije pristupačno kao što je bilo. Parče pice je nekim čudom 2,5 evra.
-------
- Sa suprugom i dvoje dece sam došla i obrok za nas četvoro ne može da prođe ispod 50 evra, a sedamo u obične kafane i restorane. Biramo jeftinije, ali je neizdrživo. Nisam planirala da kuvam na moru, ali nisam ni očekivala ovako paprene cene. Što se tiče pića, to mi je podnošljivo, skuplje je naravno nego kod nas u Priboju, ali može se podneti. Takođe na šetalištu ne znam više ni koliko plaćam kukuruz, kokice i šećernu vunu. Sve je po dva do tri evra, a onda na kraju dana samo na ulici ostavim nekih 20.
-------
- Obrok u restoranu u Herceg Novom za jednu osobu je oko 20 evra uz piće, ali za osobu kojoj je dovoljno samo glavno jelo. Ukoliko bi i predjelo i salatu, pa i vino, to je već mnogo više. Boca najeftinijeg vina, crnogorskog proizvođača u restoranu košta 50 evra, strana su preko 100. Na ulici je mnogo jeftinije jesti. Pljeskavica u lepinji je 3,5 evra, parče pice 2,5 evra, giros 4,5 a palačinka 2,5 evra - kaže naša sugrađanka, koja se nedavno vratila sa odmora na crnogorskom primorju.

Voda u frižideru pored plaže košta 1,5 dok je u kafiću ona 4 evra. Kafa u kafićima ne košta isto, i sve zavisi gde se sedne. Neki najobičniji espreso naplaćuju 2 evra dok je u drugima 3. Kokteli su uglavnom oko 8 evra pa na više, a pivo do 4 pa na više.

----------------------

Ono što smo još od turistkinje koja je ove sezone obišla više letovališta u Crnoj Gori, zaključili smo da su cene znatno više u većim letovalištima poput Budve i Herceg Novog i da je tamo potpuno prazno. Dok je sa druge strane Sutomore i Petrovac vrve od turista i cene su im dva puta niže. Tačnije cene su im kao i kod nas
 

LEŽALJKE U BUDVI 20 EVRA, VODA 4 U Crnoj Gori skupo je kao na Azurnoj Obali, plaže su i prazne: Na dva mesta potpuno drugačija priča, cene su normalne a turista koliko hoćeš


Trenutno, privatan smeštaj na licu mesta ne može da se nađe ispod 110 evra po osobi. Taksi od aerodroma do Budve košta minimum 50 evra. Ležaljke na plaži koštaju oko 20 evra iako su iste plaže poluprazne, a baldahini se plaćaju od 80 evra pa naviše. Alkoholna pića u proseku koštaju od 4 do 8 evra, kafa i do 5, a čak i voda košta 4 evra. Za jedan obrok u restoranu za četvoročlanu porodicu potrebno je odvojiti pravo malo bogatstvo (oko 50 evra po osobi), a ni jesti "s' nogu" nije pristupačno kao što je bilo. Parče pice je nekim čudom 2,5 evra.
-------
- Sa suprugom i dvoje dece sam došla i obrok za nas četvoro ne može da prođe ispod 50 evra, a sedamo u obične kafane i restorane. Biramo jeftinije, ali je neizdrživo. Nisam planirala da kuvam na moru, ali nisam ni očekivala ovako paprene cene. Što se tiče pića, to mi je podnošljivo, skuplje je naravno nego kod nas u Priboju, ali može se podneti. Takođe na šetalištu ne znam više ni koliko plaćam kukuruz, kokice i šećernu vunu. Sve je po dva do tri evra, a onda na kraju dana samo na ulici ostavim nekih 20.
-------
- Obrok u restoranu u Herceg Novom za jednu osobu je oko 20 evra uz piće, ali za osobu kojoj je dovoljno samo glavno jelo. Ukoliko bi i predjelo i salatu, pa i vino, to je već mnogo više. Boca najeftinijeg vina, crnogorskog proizvođača u restoranu košta 50 evra, strana su preko 100. Na ulici je mnogo jeftinije jesti. Pljeskavica u lepinji je 3,5 evra, parče pice 2,5 evra, giros 4,5 a palačinka 2,5 evra - kaže naša sugrađanka, koja se nedavno vratila sa odmora na crnogorskom primorju.

Voda u frižideru pored plaže košta 1,5 dok je u kafiću ona 4 evra. Kafa u kafićima ne košta isto, i sve zavisi gde se sedne. Neki najobičniji espreso naplaćuju 2 evra dok je u drugima 3. Kokteli su uglavnom oko 8 evra pa na više, a pivo do 4 pa na više.

----------------------

Ono što smo još od turistkinje koja je ove sezone obišla više letovališta u Crnoj Gori, zaključili smo da su cene znatno više u većim letovalištima poput Budve i Herceg Novog i da je tamo potpuno prazno. Dok je sa druge strane Sutomore i Petrovac vrve od turista i cene su im dva puta niže. Tačnije cene su im kao i kod nas
U Budvu sam samo bio u prolazu ,Sutomore je prijatnije i pristupacnije bilo tada ,jedina zamerka sto ne primaju dinare .
 
Ajde ovako. Pristojan smještaj bilo gdje ne može biti prejeftin. Ako je ovo 110 evra za 10 dana to je sasvim ok. Može se naći i za manje ali sigurno ne blizu centra i plaže. Prije 3 godine u Igalu se za 5 evra moglo sasvim fino najesti. Možda je u međuvremenu poskupilo. Ali teško baš 4 puta. U kafićima su cijene bile otprilike kao kod mene pretvorene u evre. Naravno diskoteke ili luksuzni kafići su skuplji.
 
E sad, jbg vašar ste hteli i svesno ga pravite 25 godina...došlo na naplatu. Kakvo mesto takva i elita. Da je ovo na nekom drugom mestu imao bih više empatije jer problem mi je jasan, ali za Budvu baš i nemam.
Ovo sam odmah pomislio cim sam poceo da citam tekst.
Napravili su od Budve ciganiju goru od Sabackog vasara dok je bio na vrhuncu 'slave', i sad se bune. Gospodo, sta ste trazili sad imate. Mada ne razumem uopste ljude koji idu u Budvu na odmor, osim ako nisu klinci koji idu da se provedu i piju. Nema plaze, guzve nesnosne, o parkingu da ne govorim. Ima toliko malih mesta u Boki gde moze da se odmori u pravom smislu te reci.

Ok za ležaljke i vodu ali ne vidim kako jedna večera u restoranu za četvoro može da košta ispod 50€, pa to je sasvim pristojno.
Mozda ranije, sad je vec tesko. U Novom Sadu za nas cetvoro sada klopa izadje ~50e, na moru je to premija.
 

Back
Top