Quantcast

ХАОС НА ПОМОЛУ Вучић смењује Небојшу Стефановића, „виси“ и Синиша Мали?

комшија

Legenda
Banovan
Poruka
62.385
https://srbin.info/politika/haos-na...esignal&utm_medium=push&utm_campaign=web_push

Афере које су попут таласа узбуркале политичко море у Србији, најчешће су запљускивале обалу Српске напредне странке, а ништа ређе бивале су насловљене на министра полиције Небојшу Стефановића. Чини се да су таласи почели да роне брегове владајуће странке.

1577358597000.png

26.12.2019

Председник Србије Александар Вучић смењује Небојшу Стефановића. Ова реченица је звучала готово немогуће пре само пола године, пре два месеца било је негирања на ту тему, а данас је ова информација све извеснија.

Најпре су Вучић и Стефановић имали усаглашене приче, потом дијаметрално супротне када је у питању афера „Крушик“ и умешаност министровог оца Бранка Стефановића у илегалну трговину оружјем, да би на крају председник Србије изјавио да га је Небојша Стефановић – лагао.

Ма колико представници опозиције и медија били упорни у питањима, раније је било незамисливо да Вучић каже овако нешто за Стефановића. Ово је било прво јавно признање у осам година власти СНС-а да је неко слагао Вучића. Није ни то било довољно, већ је у сличној конотацији то изговорио и посланик Српске напредне странке Владимир Ђукановић. То је политичку судбину Небојше Стефановића готово запечатило.

Стефановић је, са друге стране, демантовао Вучића, изјавивши да није слагао.

– Нити сам било шта лагао некад, нити имам потребу да лажем. На та питања сам одговарао хиљаду пута. Не намеравам да нарко-дилер из затвора, шурак Ђиласа поставља питања, па ја сад треба да одговарам на његова питања. Ја чујем то из уста Драгана Ђиласа, Бошка Обрадовића свакога дана. Очигледно је то интерес нарко-клана, ја стварно не могу да испуњавам њихове жеље. Ако има било какво кривично дело, нека поднесу кривичне пријаве, нека тужилаштво ради свој посао и за мене се ту прича завршава – рекао је Стефановић.

Афера са дипломом, те афера „300.000 евра у торби Небојшиног оца Бранка“, били су покретач грудве која је на маси добила „ГИМ“-ом, те хапшењима у „Јовањици“, а на крају и самим, наводним, сукобима Андреја Вучића и Небојше Стефановића.

Не може проћи непримећено и то да председник Српске радикалне странке Војислав Шешељ, све чешће напада Стефановића и то у медијима наклоњеним владајућој странци. Сада је већ препознатљив Шешељев њух, да непогрешиво осети или му неко дошапне, оне који су у немилости Вучића, па да их потом нападне.

Остаје непознато да ли ће пре Небојше Стефановића, Вучић низ воду пустити и министра финансија Синишу Малог, који је доказани плагијатор. Одлазак, да не кажемо, нестанак са сцене Дијане Хркаловић, кога је Стефановић испословао током посете Вашингтону, био је окидач за све што се већ месецима дешава у владајућој странци. Ко ће се све придружити Дијани Хркаловић остаје да се види

1577358446800.png

dive

Legenda
Poruka
59.912
e moj ministre, kako ruzno govoris o drugma, tako ruzno ce da se govori o tebi
neces da odgovaras na pitanja koja ti postavlja surak narko diler
pa dobro, od sada ces ti da budes onaj ministar koji je ogrezao u korupciji, perac para ciji je otac nosac 300.000eu u rancu trgovac oruzjem i vodja kriminalaca koji su rusili hotel sumadiju
a o falsifikovanom skolovanju, kvai doktoratima i diplomama fakulteta studiranih na sava centru da ne pricamo
presesce ti vlast
djavo dodje po svoje na kraju uvek

комшија

Legenda
Banovan
Poruka
62.385
https://direktno.rs/politika/244302/cistka-u-sns-gasicu-mup-vucevicu-bia.html

ČISTKA U SNS Gašiću MUP, Vučeviću BIA?

Posle afera u koje su upleteni ministar policije Nebojša Stefanović i ministar finansija Siniša Mali, a koje su u poslednje vreme zaokupile javnost, u Srpskoj naprednoj stranci, najverovatnije u nedelju, sledi čistka, saznaje Direktno.rs.

Bratislav Gašić FOTO: Printscreen

Direktno.rs 26. 12. 2019. 19:31

- Stefanovićeva lažna diploma na fakultetu koji ne postoji, afera "Krušik" u koju je direktno umešan njegov otac Branko Stefanović, doktorat Siniše Malog koji je i zvanično proglašen za plagijat... Pa, dalje, Krkobabićevo učestvovanje kao člana Vlade u donošenju odluke da njegov sin Stefan Krkobabić bude postavljen za vršioca dužnosti direktora javnog preduzeća, što je sukob interesa, naterali su Aleksandra Vučića da napravi ozbiljne promene, iako su u pitanju njegovi najbliži saradnici. Ideja je da direktor BIA Bratislav Gašić bude na čelu MUP, a za njegovo mesto se za sada bore gradonačelnik Novog Sada Miloš Vučević i predsednik Izvršnog odbora SNS Darko Glišić. Vučević za sada ima prednost - kaže izvor Direktno.rs.

Miloš Vučević FOTO: Printscreen
Miloš Vučević FOTO: Printscreen

Bezbednosno informativna agencija (BIA), prema rečima našeg izvora, već je preuzela mnogo poslova koje je obavljao MUP, pa je ovakav potez potpuno logičan sled. Međutim, ovo nisu jedine promene koje će se desiti u vladajućoj stranci, ali i u Vladi Srbije u budućem periodu.
Predsedniče, 谁杀了 Oliver Ivanovic?

Vučić smenjuje Stefanovića!
- Stefanović će zbog više afera u koje je upleten kako on, tako i njegov otac Branko Stefanović biti sklonjen sa svih državnih funkcija i dobiće neku funkciju u Srpskoj naprednoj stranci, a planirano je da zbog zvaničnog proglašenja doktorata Siniše Malog za plagijat i on bude sklonjen sa ministarskog mesta. Posle očiglednog sukoba interesa, smena se smeši i ministru bez portfelja zaduženom za regionalni razvoj i koordinaciju rada javnih preduzeća Milanu Krkobabiću, koji bi i pored toga što je Agencija za borbu protiv korupcije tražila njegovu smenu možda i ostao do izbora, međutim, u stranci će ga zameniti Dragan Marković Markoni - rekao je naš izvor.

Krušik FOTO: Printscreen
Krušik FOTO: Printscreen

PROMENE, ROKADE, OTKAZI...
Bratislav Gašić - ministar MUP
Miloš Vučević ili Vladan Glišić - direktor BIA
Nebojša Stevanović - funkcija u SNS
Siniša Mali - neće biti ministar finansija
Vladan Vukosavljević - ne ostaje ministar kulture
Dragan Marković Markoni - predsednik PUPS

deda4puta

Zainteresovan član
Poruka
165
https://srbin.info/politika/haos-na...esignal&utm_medium=push&utm_campaign=web_push

Афере које су попут таласа узбуркале политичко море у Србији, најчешће су запљускивале обалу Српске напредне странке, а ништа ређе бивале су насловљене на министра полиције Небојшу Стефановића. Чини се да су таласи почели да роне брегове владајуће странке.

Pogledajte prilog 628422

26.12.2019

Председник Србије Александар Вучић смењује Небојшу Стефановића. Ова реченица је звучала готово немогуће пре само пола године, пре два месеца било је негирања на ту тему, а данас је ова информација све извеснија.

Најпре су Вучић и Стефановић имали усаглашене приче, потом дијаметрално супротне када је у питању афера „Крушик“ и умешаност министровог оца Бранка Стефановића у илегалну трговину оружјем, да би на крају председник Србије изјавио да га је Небојша Стефановић – лагао.

Ма колико представници опозиције и медија били упорни у питањима, раније је било незамисливо да Вучић каже овако нешто за Стефановића. Ово је било прво јавно признање у осам година власти СНС-а да је неко слагао Вучића. Није ни то било довољно, већ је у сличној конотацији то изговорио и посланик Српске напредне странке Владимир Ђукановић. То је политичку судбину Небојше Стефановића готово запечатило.

Стефановић је, са друге стране, демантовао Вучића, изјавивши да није слагао.

– Нити сам било шта лагао некад, нити имам потребу да лажем. На та питања сам одговарао хиљаду пута. Не намеравам да нарко-дилер из затвора, шурак Ђиласа поставља питања, па ја сад треба да одговарам на његова питања. Ја чујем то из уста Драгана Ђиласа, Бошка Обрадовића свакога дана. Очигледно је то интерес нарко-клана, ја стварно не могу да испуњавам њихове жеље. Ако има било какво кривично дело, нека поднесу кривичне пријаве, нека тужилаштво ради свој посао и за мене се ту прича завршава – рекао је Стефановић.

Афера са дипломом, те афера „300.000 евра у торби Небојшиног оца Бранка“, били су покретач грудве која је на маси добила „ГИМ“-ом, те хапшењима у „Јовањици“, а на крају и самим, наводним, сукобима Андреја Вучића и Небојше Стефановића.

Не може проћи непримећено и то да председник Српске радикалне странке Војислав Шешељ, све чешће напада Стефановића и то у медијима наклоњеним владајућој странци. Сада је већ препознатљив Шешељев њух, да непогрешиво осети или му неко дошапне, оне који су у немилости Вучића, па да их потом нападне.

Остаје непознато да ли ће пре Небојше Стефановића, Вучић низ воду пустити и министра финансија Синишу Малог, који је доказани плагијатор. Одлазак, да не кажемо, нестанак са сцене Дијане Хркаловић, кога је Стефановић испословао током посете Вашингтону, био је окидач за све што се већ месецима дешава у владајућој странци. Ко ће се све придружити Дијани Хркаловић остаје да се види

Pogledajte prilog 628421
Pa ljudi jeli to moguuuuuuće

dive

Legenda
Poruka
59.912
Smenio bih mozda da ih je on postavio, ali Nesu, Sinisa i Anu postavila mnogo veca instanca od Vucica.
Taj ko ih je postavio, ocegledno je da ih pusta niz vodu
Svako od njih ima putera na glavi I to im je dozvoljeno dok sluze svrsi
Kad postanu bezvredni za nalogodavca, odjedno iskrsnu neka vrata na hotelu sumadija, neki falsifikovani doktorat, nekih 24 stana u bugarskoj, neke silne stotine hiljada evra u tatinom rancu, neka nezakonita dilovanja..
Prema stanovnicima ove drzave su se postavili kao da su roblje, samo zaboravljaju da su roblje I oni sami, samo potplaceno, bez morala

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.