Haos na brzoj pruzi: Vozni red više ne postoji, "Soko" putovao čak 50 minuta

Једино да ми објасниш какве везе има Ђилас са возом ? Неко је скренуо са теме па се онда љути што други скрећу са теме.
Pa vaš gazda je digao dreku oko ogromnog kašnjenja zbog razlike od 2 minuta..
A nije u stanju svojim "mašinskim mozgom" (koji izgleda funkcioniše samo kad treba da se krade) ni da izračuna
kolika je razlika između novog i starog vremena putovanja.
Ili mu je neko drugi (pametniji od njega) izračunao, pa mu preporučio da ne navodi tu razliku od 2 minuta, da se ne
blamira još više, svakako će dovoljno budala da se upeca na tu "vest"...
 
Nemam pojma, nikad nisam uspeo da shvatim na osnovu čega kreteni iz Sekretarijata za saobraćaj i gradski poslanici
odlučuju o gradskom prevozu i kako uspevaju da tako savršeno zahebu stvar.
Ali da grad Beograd mora da održava redovne polaske i na totalno nerentabilnim linijama, to stoji.


Pa vi ste u mnogo stvari normalniji od naših morona koji sede u Gradskoj Skupštini.
Ima i kod nas svega, bez brige! 😁
I u gradskim i županijskim skupštinama, saboru...
Kod nas se dosta nerentabilnih linija ukida ili skraćuje. Danas skoro svi imaju automobile, a imaju i oni taksi prijevozi u kombijima, što se tiče cestovnog prometa. Željeznički prijevoz je bio zanemaren, sad se kreće kao nešto raditi i po tom pitanju.
Evo o obnovi pruge i najavi povezivanja zračne luke Zagreb sa Velikom Goricom i gradom Zagrebom
https://www.poslovni.hr/hrvatska/br...bnova-pruge-otvara-put-prema-projektu-4359172
O gužvi u zagrebačkim vlakovima
https://www.zagreb.info/aktualno/zg...posao-u-zagreb-evo-sto-na-sve-kaze-hz/489147/
 
Pa vaš gazda je digao dreku oko ogromnog kašnjenja zbog razlike od 2 minuta..
Прво није Ђилас никакав мој газда, тако да ако идеш у argumentum ad hominem, нема разлога да идеш тим путем.
A nije u stanju svojim "mašinskim mozgom" (koji izgleda funkcioniše samo kad treba da se krade) ni da izračuna
kolika je razlika između novog i starog vremena putovanja.
Зар нисмо рекли малопре да скрећемо са теме ?
Ili mu je neko drugi (pametniji od njega) izračunao, pa mu preporučio da ne navodi tu razliku od 2 minuta, da se ne
blamira još više, svakako će dovoljno budala da se upeca na tu "vest"...
Па ако овако крећемо више се неће знати о коме причамо, да ли о Вучићу или Ђиласу.
 
:rotf:

Screenshot_20230204-161242.png
 

Haos na brzoj pruzi: Vozni red više ne postoji, „Soko“ putovao čak 50 minuta​


Vesti Autor:N1 Beograd12. jan 202314:45 > 15:047 komentara



soko kašnjenje čitateljka N1
Izvor: Čitateljka N1

Nakon što je Stranka slobode i pravde saopštila da su Železnice Srbije na četiri deonice brze pruge Beograd - Novi Sad, zbog „loše geometrije koloseka“, naložile mašinovođama da brzinu voza sa 200km/h spuste na 160km/h, redakciji N1 javila se čitateljka koja je "Sokolom" danas putovala 50 minuta, umesto 32 koliko je predviđeno redom vožnje.





Čitateljka portala N1 čije je ime poznato redakciji, rekla nam je da je u odlasku sam na vreme krenula iz Beograda, kasno stigla u Novi Sad, a u Novom Sadu ušla u voz koji je kasnio 55 minuta u polasku.
„Kad sam krenula iz Beograda krenula sam na vreme, ali je voz kasnio da stigne u Novi Sad preko 20 minuta, znači 24 minuta smo kasnili od stanice Novi Beograd do stanice Novi Sad, a u povratku iz Novog Sada ja sam ušla u voz koji je bio na stanici, trebalo je da krenem u 12, ja sam ušla npr. oko 11.52 i voz je krenuo u 11.55 na moje veliko čuđenje što je krenuo ranije“, ispričala nam je.
„Međutim, čula sam nekog klinca koji priča: ‘ja se izvinjavam, trebalo je u 11, ali evo sad stići ću do jedan, pola dva itd’ – to je taj mali koji se izvinjavao za intervju, i tek kada sam izašla iz voza, iako je meni bila ispravno očitana karta kao da je voz za 12 sati, ja sam na onom displeju videla da je to voz zapravo koji je trebalo da krene u 11, ali krenuo je 55 minuta kasnije i stigao 74 minuta kasnije“, dodala je ona.
„Tako da vozovi ne idu na vreme, pošto bi trebalo da krene u pun sad, pa da stigne tamo, pa da se odmori, pa da krene nazad u pun sat. Ali oni kasne, oni putuju mnogo duže i onda ne stižu da drže taj ritam“, zaključila je.

Infrastruktura Železnica Srbije: Kašnjenja od tri do pet minuta​

VOZ SOKO
Tanjug/Predrag Mitić
Iz „Infrastruktura železnica Srbije“ u međuvremenu je potvrđeno da je 10. januara 2023. godine, na dve lokacije na brzoj pruzi Beograd – Novi Sad smanjila je brzinu vozova sa 200 na 160 km/h, iz preventivnih razloga.
Kako se navodi u saopštenju, reč je o dvokolosečnim deonicama ukupne dužine tri kilometra, Stara Pazova – Inđija i Beška – Karlovački Vinogradi, gde je brzina vozova smanjena za 40 km/h. Zbog ovoga putovanje brzom prugom između Beograda i Novog Sada traje svega tri do pet minuta duže, navode iz „Infrastrukture železnica Srbije“.
Iz tog preduzeća podsećaju da je brza pruga Beograd – Novi Sad još uvek u garantnom roku, i da je izvođač radova u obavezi da otkloni nedostatke na železničkoj infrastrukturi, ukoliko se dokaže da su oni posledica izvođenja radova.

SSP: Lagane vožnje zbog „loše geometrije koloseka“​

SSP je ranije danas saopštila da su Železnice Srbije 10. januara, na četiri deonice brze pruge Beograd – Novi Sad, zbog kako su navele „loše geometrije koloseka“, naložile mašinovođama da smanje brzinu voza.
1673516053-SSP-lagane-voznje-1024x364.jpg
SSP
Kako piše u dopisu Železnica, u koji je SSP imao uvid, lagane vožnje naložene na delovima pruge između Stare Pazove i Inđije, kao i na delu od Beške do Karlovačkih Vinograda.
Do ovakve odluke je došlo jer su mašinovođe prijavile lupanje i podrhtavanje garnitura na pomenutim deonicama uz napomenu da je saobraćaj po projektovanim brzinama nebezbedan, ističe se u saopštenju SSP-a.
Креће ударање у шерпе наше опозиције дичне.
Кад ли ће ти избори пусти, таман смо се мало опустили од шерпи, лонаца и заустављања по друмовима. :think:
 
Ja nisam siguran da kužim. Ako je problem u kontaktu, pa on može održavati brzinu, hoću reći, ne mora usporavati. Ne može ubrzati, jer je to elektromotorni vlak, pa nema energije za pokrenuti motor, ali ako ide tih 200km/h, pusti ga i on ide, kad je postigao brzinu. Bar ja to tako mislim, možda sam u krivu. I da održava brzinu od 30km/h, treba energiju, kao i za 200km/h. Jedino ako je pruga oštećena, onda vidim razlog za smanjenje brzine.
Ali opet kažem, to je nekakvo moje razmišljanje, možda griješim.
 
Ja nisam siguran da kužim. Ako je problem u kontaktu, pa on može održavati brzinu, hoću reći, ne mora usporavati. Ne može ubrzati, jer je to elektromotorni vlak, pa nema energije za pokrenuti motor, ali ako ide tih 200km/h, pusti ga i on ide, kad je postigao brzinu. Bar ja to tako mislim, možda sam u krivu. I da održava brzinu od 30km/h, treba energiju, kao i za 200km/h. Jedino ako je pruga oštećena, onda vidim razlog za smanjenje brzine.
Ali opet kažem, to je nekakvo moje razmišljanje, možda griješim.

Kada je jedan deo pruge nebezbedan onda se uvodi lagana vožnja na tom delu pruge.
Bilo da su loše šine, kontaktna mreza ili signalizacija.

Tih laganih vožnji sam se nagledao na pruzi Bg-Pancevo pre 10-15godina.
 
Kada je jedan deo pruge nebezbedan onda se uvodi lagana vožnja na tom delu pruge.
Bilo da su loše šine, kontaktna mreza ili signalizacija.

Tih laganih vožnji sam se nagledao na pruzi Bg-Pancevo pre 10-15godina.
Pa kontakt imaš ili nemaš. Struje ima ili nema. Struju treba i za 30 i za 200km/h.
Za signalizaciju i prugu OK. Ali kontakt, to mi baš nije jasno. Ali baš 30km/h. To baš mora biti nešto teško oštećeno.
Ne znam, ja to onako laički pokušavam utvrditi, nekom logikom. Ali OK, možda moja logika nije dobra.
 
Pa kontakt imaš ili nemaš. Struje ima ili nema. Struju treba i za 30 i za 200km/h.
Za signalizaciju i prugu OK. Ali kontakt, to mi baš nije jasno. Ali baš 30km/h. To baš mora biti nešto teško oštećeno.
Ne znam, ja to onako laički pokušavam utvrditi, nekom logikom. Ali OK, možda moja logika nije dobra.
To je zato što nemaš pojma kako funkcioniše elektrifikovana železnica.
Recimo Ciga skine tegove sa kontaktne mreže i onda voz ne može da ide brze od 30kmh kako ne bi pokidao skroz mrežu i napravio haos..

Pruga ako je oštećena isto tako , ako su došli do informacija da je geometrija loša onda je rizik da ide 200kmh
Problem je što nemamo detaljan izveštaj šta i kako...
Drzavu vode diletanti koji samo sebi pune račune.
 
To je zato što nemaš pojma kako funkcioniše elektrifikovana železnica.
Recimo Ciga skine tegove sa kontaktne mreže i onda voz ne može da ide brze od 30kmh kako ne bi pokidao skroz mrežu i napravio haos..

Pruga ako je oštećena isto tako , ako su došli do informacija da je geometrija loša onda je rizik da ide 200kmh
Problem je što nemamo detaljan izveštaj šta i kako...
Drzavu vode diletanti koji samo sebi pune račune.
U pravu si za ovo s kontaktnom mrežom, nisam o tome razmišljao. Mislio sam da nema žica uopće ili da nema struje na dijelu mreže. Ovo mi nije palo na pamet.
Za prugu se slažem. E sad, što je tu problem, da li je podloga loša, tko će znati.
Ali evo i kod nas od 2015-te ne mogu napraviti prugu.
https://n1info.hr/biznis/jesmo-li-na-jos-jednom-projektu-propustili-uzeti-maksimum-iz-eu-fondova/
 
Apsolutno je neko ljubomoran na voz.
Ne bih i ne znam da nagadjam, neka neisplaćena provizija ili što je nabavljen bolji voz na tenderu.
Ne verujem u sliučajnosti.
Zašto bi netko bio ljubomoran na vlak? Pa evo imaju i Slovenci isti takav vlak kao i vi, pa mislim da kod njih nema takvih problema kao kod vas.
Mislim da nije uopće bitno tko što napravi. Bitno je da je napravljeno i da je bolje. Po mom mišljenju.
 

Back
Top