Hamachi

RAJIC

Primećen član
Poruka
568
ovo dobijem kada na necije ime u mrezi kliknem desnim pa onda na pretrazi.
ali sta ukucati?
 

Prilozi

  • hamachi.jpg
    hamachi.jpg
    15,4 KB · Pregleda: 14
sta god da upisem ne valja,
a inace ja drugara u mrezi mogu da pingujem a on mene ne moze.
i mozemo da se dopisujem.
sta sa tim pingovanjem kad se ukljuci da li ga ostaviti da radi ili ga iskljuciti?
 
Kad kucas ping u winu on sam prekida posle 4 pokusaja... a linux ne prekida dok ga ti ne prekines ili mu komandom ne ogranicis broj pokusaja.. Ne vidim zasto bi ostavio da ga pinguje... procitaj ovo
 
Moguce je da je mreza zasticena sifrom.

Ali ako ste vi umrezili dva kompa a niste naveli nikakve sifre onda nesto niste dobro podesili.Imas ovde nege temu LAN pa vidi kako treba.

Pogledaj ponovo IP i da li imas nesto za sharing i da li je ukljucen protokol fax and printer sharing.Ovo ti je nesto od bitnijeg a na pomenutoj temi mislim da ima i vise.
 
Ma ja sam se zeznuo.Hteo sam napisti File and printer sharing....fajl znaci a ne fax. :)
Tog protokola fax and printer sharing uopste i nema.

Da bi sherovao fajlove i foldere mora imati pomenuti protokol ukljucen.Po default-u on i jeste ukljucen,ali nesmeta proveriti.

Onda kad sam vec kod toga,workgroup mora biti ista.Internet protokol pa properties imas podesavanje IP.Prvom stavi recimo 192.158.0.1 a drugom 192.158.0.101.Subnet mask samo klikni jednom i izbacice 255.255.255.0 .Bude nekad ovde zavrzlama kad podesava neko ko nije upucen.Ali dobro sve se moze nauciti.Polako...
 
Cemu ope takve ip adrese po meni jednsotavnije da se dodeli jednom 1.0.0.1 a drugom 1.0.0.2 :D sta tu da komplikuje sa 192.brooa.nest sem ako ne dele internet konekciju pa onda mora da turi 192.168.0.1
 

Back
Top