Quantcast

Hamachi

RAJIC

Primećen član
Poruka
569
sta god da upisem ne valja,
a inace ja drugara u mrezi mogu da pingujem a on mene ne moze.
i mozemo da se dopisujem.
sta sa tim pingovanjem kad se ukljuci da li ga ostaviti da radi ili ga iskljuciti?

Red_Zmaja

Domaćin
Poruka
3.082
Kad kucas ping u winu on sam prekida posle 4 pokusaja... a linux ne prekida dok ga ti ne prekines ili mu komandom ne ogranicis broj pokusaja.. Ne vidim zasto bi ostavio da ga pinguje... procitaj ovo

mornar_popaj

Ističe se
Poruka
2.841
Moguce je da je mreza zasticena sifrom.

Ali ako ste vi umrezili dva kompa a niste naveli nikakve sifre onda nesto niste dobro podesili.Imas ovde nege temu LAN pa vidi kako treba.

Pogledaj ponovo IP i da li imas nesto za sharing i da li je ukljucen protokol fax and printer sharing.Ovo ti je nesto od bitnijeg a na pomenutoj temi mislim da ima i vise.

mornar_popaj

Ističe se
Poruka
2.841
Ma ja sam se zeznuo.Hteo sam napisti File and printer sharing....fajl znaci a ne fax. :)
Tog protokola fax and printer sharing uopste i nema.

Da bi sherovao fajlove i foldere mora imati pomenuti protokol ukljucen.Po default-u on i jeste ukljucen,ali nesmeta proveriti.

Onda kad sam vec kod toga,workgroup mora biti ista.Internet protokol pa properties imas podesavanje IP.Prvom stavi recimo 192.158.0.1 a drugom 192.158.0.101.Subnet mask samo klikni jednom i izbacice 255.255.255.0 .Bude nekad ovde zavrzlama kad podesava neko ko nije upucen.Ali dobro sve se moze nauciti.Polako...

Red_Zmaja

Domaćin
Poruka
3.082
Cemu ope takve ip adrese po meni jednsotavnije da se dodeli jednom 1.0.0.1 a drugom 1.0.0.2 :D sta tu da komplikuje sa 192.brooa.nest sem ako ne dele internet konekciju pa onda mora da turi 192.168.0.1