HALO KOSOVO ! ! !

FataMorgen

Legenda
Poruka
64.174
Хало, Косово
Друштво | Никола Врзић | jun 21, 2012 at 23:56

Пише Никола Врзић

Ако је заиста свеједно какву ће владу Србија добити докле год ће та влада „брзо“ (цитат: Хилари Клинтон) испунити косовске захтеве Вашингтона и Брисела, значи ли то да је прави победник ђурђевданских избора у Србији, заправо, Хашим Тачи?
halo-kosovo.jpg

Ево шта нас чека. Не проричемо, не погађамо, само сабирамо два и два: Србија и Косово склапају међудржавне споразуме, од којих ће први бити о енергетској заједници. Косово добија сопствени позивни број, као и свака независна држава. Србија укида своје институције на Косову и Метохији; најпре административне и правосудне, а потом и све остале. Састају се председници и/или премијери Србије и Косова. Косово и Србија, отварањем канцеларија у Београду и Приштини, успостављају дипломатске односе.
У остатку Србије, замрзавају се плате, а самим тим и пензије. Повећава се ПДВ. Евро наставља да расте. Струја поскупљује на јесен. Поскупљује, самим тим, и све остало. Све сем нашег живота, и тако док не поцркамо. Уз једину дилему хоћемо ли поцркати од глади или од хладноће.

Хало, Косово
Друштво | Никола Врзић | jun 21, 2012 at 23:56

Пише Никола Врзић

Ако је заиста свеједно какву ће владу Србија добити докле год ће та влада „брзо“ (цитат: Хилари Клинтон) испунити косовске захтеве Вашингтона и Брисела, значи ли то да је прави победник ђурђевданских избора у Србији, заправо, Хашим Тачи?
halo-kosovo.jpg

Ево шта нас чека. Не проричемо, не погађамо, само сабирамо два и два: Србија и Косово склапају међудржавне споразуме, од којих ће први бити о енергетској заједници. Косово добија сопствени позивни број, као и свака независна држава. Србија укида своје институције на Косову и Метохији; најпре административне и правосудне, а потом и све остале. Састају се председници и/или премијери Србије и Косова. Косово и Србија, отварањем канцеларија у Београду и Приштини, успостављају дипломатске односе.
У остатку Србије, замрзавају се плате, а самим тим и пензије. Повећава се ПДВ. Евро наставља да расте. Струја поскупљује на јесен. Поскупљује, самим тим, и све остало. Све сем нашег живота, и тако док не поцркамо. Уз једину дилему хоћемо ли поцркати од глади или од хладноће.

fato , nažalost ja mislim da je Kosovo za Srbiju izgubljeno još davne 99-e kada se vojska povukla sa njene teritorije , danas moramo biti svesni da nikada nećemo dobiti dozvolu od međunarodnih snaga da se naša vojska vrati tamo , ako bi probali na silu to bi se završilo opet sa jednim bombardovanjem iovako već izmučenog i napaćenog i osiromašenoga srpskog naroda posle čega bi opet država OPET pristala na sve njihove uslove samo bi smo imali još par desetina hiljada poginulih više , mišljenja sam da je jedini naćin da se spasava šta se spasti može tj. sever kosova i međunarodnim ugovorima pokušati spasti što više srpske istorije kao i životi onih koji ostaju tamo.

Sve ostalo je iluzija..

fato , nažalost ja mislim da je Kosovo za Srbiju izgubljeno još davne 99-e kada se vojska povukla sa njene teritorije , danas moramo biti svesni da nikada nećemo dobiti dozvolu od međunarodnih snaga da se naša vojska vrati tamo , ako bi probali na silu to bi se završilo opet sa jednim bombardovanjem iovako već izmučenog i napaćenog i osiromašenoga srpskog naroda posle čega bi opet država OPET pristala na sve njihove uslove samo bi smo imali još par desetina hiljada poginulih više , mišljenja sam da je jedini naćin da se spasava šta se spasti može tj. sever kosova i međunarodnim ugovorima pokušati spasti što više srpske istorije kao i životi onih koji ostaju tamo.

Sve ostalo je iluzija..

To je Tadic pokusavao, pa su ga ovde nacionalisti pljuvali.....

Kao što je i očekivano proces razdajanja Kosova i Srbije se ubrzao i intenzivirao sa izborom novog predsednika , Tadić je već duže vreme iskompromitovan bušan qurton ,tako da on ne bi imao snagle i legitimiteta da to sve odredi tako efikasno , dok je "nacionalista" Toma idealan da zamajava i anastezira narod ko tom pitanuju , pa zato stvari oko tihog priznanja Kosova u ovih mesec dana idu kao podmazane .

Kao što je i očekivano proces razdvajanja Kosova i Srbije se ubrzao i intenzivirao sa izborom novog predsednika. Tadić je već duže vreme iskompromitovan bušan qurton, tako da on ne bi imao snage i legitimiteta da sve odradi tako efikasno, dok je "nacionalista" Toma, idealan da zamajava i anastezira narod po tom pitanuju, pa zato stvari oko tihog priznanja Kosova u ovih mesec dana, idu kao podmazane.

Sve je jasno kao beli dan, ko hoće da mu bude jasno i želi da vidi.

Sad se čestitanje tri sata pre zatvaranja birališta fenomenalno uklapa,

a tek će da se uklopi sa istorijske distance. :(

kakav taci obican krimos posluzio svrsi i uskoro ce biti smenjen samo da odrade "privatizaciju" dole u jos par kljucnih preduzeca...

Pristina je pobedila jos onoga dana kada je sklopila savez sa Vasingtonom i otpocela rat na Kosovu. sve ostalo su tehnikalije.

Sve ostalo je iluzija..

серем ти се у Војску која тражи дозволу од некога да дође на своју територију....

Back