Hakovanje lozinke racunara (Win 10)

BLANKED

Elita
Poruka
20.530
Zaboravljena ili koruptovana lozinka cesta glavobolja, mozda ce nekome pomoci ovaj trik i spasiti podatke, dosta bolja varijanta nego gazenje sistemske particije novom instalacijom.

1. Ubacite instalacioni disk ili USB Flash Drive na kojem se nalazi Windows 10 instalacija.

2. Restartujte racunar

3. Nakon bootovanja Win 10 instalacije pritisnite next

4. Pritisnite opciju Repair your computer

5. Pritisnite opciju Troubleshoot zatim Advanced Options , zatim Command Prompt

6. Kada ste konacno usli u komandnu konzolu potrebno je preimenovati cmd.exe u sethc.exe to cemo uciniti na sledeci nacin:

U komandnoj konzoli upisemo sledece:

D: zatim pritisnuti enter
cd Windows\System32 pritisnuti enter
ren sethc.exe sethc.exe.bak pritisnemo enter
copy cmd.exe sethc.exe opet enter

(ovom poslednjom komandom dupliramo cmd.exe u preimenovanu kopiju seth.exe, dosta bezbedniji nacin od ren komande)

7. Kada smo zavrsili sa ovim, obustavljamo instalaciju zatvaranjem prozora na X, i restartujemo racunar i vadimo disk ili USB flash.

8. Kada sistem ponovo trazi lozinku kako bismo se ulogovali pritiskamo SHIFT taster 5 puta, u tom momentu smo prevarili Windows koji umesto da aktivira Sticky Keys servis koji se zove sethc.exe aktiviramo komandnu konzolu koja je upravo pod tim imenom (korak6) z:)

9. Kada se konacno pojavi komandna konzola koja nam je preko bila potrebna kucamo komandu net user kako bismo videli imena korisnickih naloga koji se nalaze na sistemu.


10. Da bismo promenili lozinku User account-a preko kojeg zelimo da se ulogujemo pisemo net user korisnicko_ime lozinka (primer: net user Milos 123456 )

11.
Nakon ovoga lozinka je promenjena izabranom lozinkom i mozete se ulogovati sa njom preko istog naloga.
 
Poslednja izmena:
Zaboravljena ili koruptovana lozinka cesta glavobolja, mozda ce nekome pomoci ovaj trik i spasiti podatke, dosta bolja varijanta nego gazenje sistemske particije novom instalacijom.

1. Ubacite instalacioni disk ili USB Flash Drive na kojem se nalazi Windows 10 instalacija.

2. Restartujte racunar

3. Nakon bootovanja Win 10 instalacije pritisnite next

4. Pritisnite opciju Repair your computer

5. Pritisnite opciju Troubleshoot zatim Advanced Options , zatim Command Prompt

6. Kada ste konacno usli u komandnu konzolu potrebno je preimenovati cmd.exe u sethc.exe to cemo uciniti na sledeci nacin:

U komandnoj konzoli upisemo sledece:

D: zatim pritisnuti enter
cd Windows\System32 pritisnuti enter
ren sethc.exe sethc.exe.bak pritisnemo enter
copy cmd.exe sethc.exe opet enter

(ovom poslednjom komandom dupliramo cmd.exe u preimenovanu kopiju seth.exe, dosta bezbedniji nacin od ren komande)

7. Kada smo zavrsili sa ovim, obustavljamo instalaciju zatvaranjem prozora na X, i restartujemo racunar i vadimo disk ili USB flash.

8. Kada sistem ponovo trazi lozinku kako bismo se ulogovali pritiskamo SHIFT taster 5 puta, u tom momentu smo prevarili Windows koji umesto da aktivira Sticky Keys servis koji se zove sethc.exe aktiviramo komandnu konzolu koja je upravo pod tim imenom (korak6) z:)

9. Kada se konacno pojavi komandna konzola koja nam je preko bila potrebna kucamo komandu net user kako bismo videli imena korisnickih naloga koji se nalaze na sistemu.


10. Da bismo promenili lozinku User account-a preko kojeg zelimo da se ulogujemo pisemo net user korisnicko_ime lozinka (primer: net user Milos 123456 )

11.
Nakon ovoga lozinka je promenjena izabranom lozinkom i mozete se ulogovati sa njom preko istog naloga.
Ajjoojjj! Koliko će sada muževa popiti teške batine kada im žene 'provale' u sistem i saznaju 'Strogo Poverljive Podatke'? :rotf:
 
Ajjoojjj! Koliko će sada muževa popiti teške batine kada im žene 'provale' u sistem i saznaju 'Strogo Poverljive Podatke'? :rotf:
Svashta moze da se zloupotrebi z:D
U sustini ovo zaista moze da bude korisna stvar i da spasi nekome zhivot z:D pogotovo kod malware-a koji imaju obicaj da skrembluju lozinke :lol: Secam se da je davno bio slican tutorijal i za XP, pa 'ajd rekoh da nastavimo :lol:
 
Lozinke na kompovima, telefonima, otisak prsta, snimak oka - kao da čuvate tajne CIA, DEA, FBI i Pentagona na jednom mestu :lol:

Mene više zanima online plaćanje preko kompa i situacija kad moram da ga nosim kod servisera.
Da li je moguća zloupotreba kartice od strane servisera?
 
Mislim da je ovo pechovano, prilikom repaira odmah ti trazi pass pa se ti jebi rodjace.
Znam da je pre moglo i bez instalacionog diska-flash-a, kad "nasilno" resetujes racunar u toku restarta, pojavi se trubleshoot koji ti nudi opciju da instaliras drajvere a ti u sustini iskoristis explorer da promenis imena ona dva fajla da bi dobio konzolu umesto sticky-ja. E to je sigurno patchovano, i tu sada trazi pass.. Sto se tice ove varijante probao sam, doduse ne bas skoro, ali je funkcionisalo, kako god siguran sam da ce zakrpiti i to :lol: Mada dugo im je trebalo :p
 
Zaboravljena ili koruptovana lozinka cesta glavobolja, mozda ce nekome pomoci ovaj trik i spasiti podatke, dosta bolja varijanta nego gazenje sistemske particije novom instalacijom.

1. Ubacite instalacioni disk ili USB Flash Drive na kojem se nalazi Windows 10 instalacija.

2. Restartujte racunar

3. Nakon bootovanja Win 10 instalacije pritisnite next

4. Pritisnite opciju Repair your computer

5. Pritisnite opciju Troubleshoot zatim Advanced Options , zatim Command Prompt

6. Kada ste konacno usli u komandnu konzolu potrebno je preimenovati cmd.exe u sethc.exe to cemo uciniti na sledeci nacin:

U komandnoj konzoli upisemo sledece:

D: zatim pritisnuti enter
cd Windows\System32 pritisnuti enter
ren sethc.exe sethc.exe.bak pritisnemo enter
copy cmd.exe sethc.exe opet enter

(ovom poslednjom komandom dupliramo cmd.exe u preimenovanu kopiju seth.exe, dosta bezbedniji nacin od ren komande)

7. Kada smo zavrsili sa ovim, obustavljamo instalaciju zatvaranjem prozora na X, i restartujemo racunar i vadimo disk ili USB flash.

8. Kada sistem ponovo trazi lozinku kako bismo se ulogovali pritiskamo SHIFT taster 5 puta, u tom momentu smo prevarili Windows koji umesto da aktivira Sticky Keys servis koji se zove sethc.exe aktiviramo komandnu konzolu koja je upravo pod tim imenom (korak6) z:)

9. Kada se konacno pojavi komandna konzola koja nam je preko bila potrebna kucamo komandu net user kako bismo videli imena korisnickih naloga koji se nalaze na sistemu.


10. Da bismo promenili lozinku User account-a preko kojeg zelimo da se ulogujemo pisemo net user korisnicko_ime lozinka (primer: net user Milos 123456 )

11.
Nakon ovoga lozinka je promenjena izabranom lozinkom i mozete se ulogovati sa njom preko istog naloga.

A šta će ti windows instalacija?
brate još si ti mali...

stisneš shift i pokreneš restart

uđeš i popravke računara , odeš tamo uđeš u command promt iliti cmd


net user
net user username *
Type pasword for the user

primer
C\>net user John *
Type a password for the user:
Retype the password to confirm:
The command completed successfully.

Primer administrator- ski nalog je isključen
net user administrator /active:yes
e sada je uključen

ili dodaj novi nalog
net user username password /ADD
neka bude admin nalog
net localgroup administrators [username] /add


malo li je?
 
A šta će ti windows instalacija?
brate još si ti mali...

stisneš shift i pokreneš restart

uđeš i popravke računara , odeš tamo uđeš u command promt iliti cmd


net user
net user username *
Type pasword for the user

primer
C\>net user John *
Type a password for the user:
Retype the password to confirm:
The command completed successfully.

Primer administrator- ski nalog je isključen
net user administrator /active:yes
e sada je uključen

ili dodaj novi nalog
net user username password /ADD
neka bude admin nalog
net localgroup administrators [username] /add


malo li je?

Znam da je pre moglo i bez instalacionog diska-flash-a, kad "nasilno" resetujes racunar u toku restarta, pojavi se trubleshoot koji ti nudi opciju da instaliras drajvere a ti u sustini iskoristis explorer da promenis imena ona dva fajla da bi dobio konzolu umesto sticky-ja. E to je sigurno patchovano, i tu sada trazi pass.. Sto se tice ove varijante probao sam, doduse ne bas skoro, ali je funkcionisalo, kako god siguran sam da ce zakrpiti i to :lol: Mada dugo im je trebalo :p


To je u sustini ovo, ne moze vise tako :lol:
 
Ajd probacu kad budem imao vremena ja sam ubedjen da mi je trazio lozinku zato nisam ni hteo da je uopste uzimam u obzir, u sustini to je dosta laksa varijanta, od moje.


inače ubacim flešku sa hirens-om i obrišem pasword na win 10 , ladno

Hirens je fantasticna stvar, upravo si mi ga ti i preporucio pre jedno 10-ak godina za HDD dijagnotiku :lol:
No ovo je ipak nesto sto gotovo svako moze da odradi bez skidanja dodatnih alata :lol: Zato nisam hteo da navodim 3rd party programcice. :lol:
 
Inače u zadnje vreme dosta koristim hirens , za kloniranje windows instalacije sa hdd-a na ssd , "Lazesoft Disk Image & Clone - Disk Backup, Clone and Partition Manager" mi najviše odgovara jer klonira samo aktivne sektore sa particije pa tako možeš klonirati windows sa veće na manju particiju
 
Inače odavno sam prestao da se mučim sa spasavanjem podataka iz samoga oštećenog windowsa , zato je uostalom tu hirens ili live windovs sa fleške , jednostavno gurneš stik sa windows live verzijom , externi disk zatim i jednostavno iskopiraš sve podatke sa hdd-a , 99% windows otkazivanje ne znači da je i hdd oštećen , podatke sa takvih diskova bekapujem uvek iz predostrožnosti pre reinstalacije iliti pokušaja istoga ili pokušaja oporavka windowsa, iskreno cena novih hdd-ova je sitnica, e sada ako je hdd oštećen i podatci ako su nečitljivi dajem sebi uvek jedan do dva pokušaja oporavka sa programima kao što get data back ili easy us recovery ako je fizičko oštećenje ili elektronika nemam nameru ni da se patim sa tim , ne isplati mi se.
Čovek ako želi može da ga odnese u neku specijalizovanu radnju koja se bavi sa tim , nemam ja bezvazdušnu komoru ili rezervne delove-elektroniku za diskove a ni vremena za takvu paradu gde spasavanje košta 5000 dolara po gigabajtu , mislim da u našoj državi ima jedna ili možda dve firme koje se bave sa tim pa ko voli neka izvoli.
U firmi gde radim na serverima bekap je automatski inkrementalni dva puta dnevno i jednom nedeljno puni bekap, na 5-0 raid konfiguracij, i mogu do dva diska da mi crknu odjednom jednostavno bi ih zamenio pustio da se novi sinhronizuju i nastavio dalje, a za pet godina koliko sam tamo nijedan nije otkazao, pu pu da se ne ureknem , windovsi virtualizovani , nosači hdd odvojeni , NAS odvojen , jednom u tri meseca zveknem offline bekap "za slučaj katastrofe" i to je to.
 

Back
Top