Hajduk Split doveo Đenara Gatuza

Smarti

Buduća legenda
Moderator
Poruka
32.832
Tempirana bomba je potresla fudbalski region bivše Jugoslavije. Đenaro Gatuzo postao je trener Hajduka iz Splita i u predstojećoj sezoni i u onoj posle nje! Splitski klub, posrnuli Ex-Yu velikan, ozvaničio je dolazak legendarnog "Rina", slavnog veziste Milana i ne tako davno trenera Napolija, sa kojim je osvojio Kup Italije. Takođe, najavljeno je da će definitivno preuzeti ekipu sledeće nedelje, na početku priprema.
Svojevremeno šampion sveta sa Italijom i dvostruki prvak Lige šampiona sa Milanom (2003. i 2007) imaće težak zadatak da postavi na noge ponovo uzdrmani Hajduk, koji je prošlu sezonu igrao sa ogromnim očekivanjima, a onda opet doživeo potpuni krah. Na čelu sa Gatuzom, Splićani žele da osvoje prvu titulu posle čak 20 godina i sigurno će i njemu to biti ogroman izazov.
Pre Hajduka vodio je švajcarski Sion, u kojem je 2013. godine završio karijeru, kao i Olimpik Marsej, Valensiju, Fiorentinu, Napoli, Milian, Palermo, OFI sa Kita i Pizu. Hajduk će biti njegov deveti klub.

"Dobro došli, Mister Gatuzo", objavio je Hajduk Split dočekavši Italijana, koji je zbog karaktera i borbenosti tokom igračke karijere dobio nadimak "Hrabro srce", igrajući za Glazgov Rendžers.

https://mondo.rs/Sport/Fudbal/a1939410/Djenaro-Gatuzo-preuzeo-Hajduk-Split.html

-----------------

kakva ludnica kod komšija 😲

Хахаххахха циркус. Нико нормалан и озбиљан не би довео овог лудака на клупу осим због маркетинга јер је велико име. Човек је био фудбалска легенда и на конто тога се вози у тренерском свету иначе везе са тим нема, будалетина, па боље Лименог да су довели бар би их јефтиније коштао, а био би и већа атракција

Neće osvojiti titulu i da dovedu Anćelotija. Jedino da se jako pojačaju. Gatuzo će ih puno koštati, tako da ne vjerujem da će imati para za skupa pojačanja.

Pa sad kad pogledas nije da nemaju tim da budu makar prvaci Hrvatske, ono nemaju nista slabiji tim od Dinama, recimo tu su im : Ivan Perišić, Marko Livaja, Josip Brekalo, Dario Melnjak, Mihael Žaper, takodje imaju i nekoliko dosta dobrih stranaca kao sto su Vadis Odjidja-Ofoe koji je igrao za ekipe kao sto su Anderleht, Briz, Olimpijakos, Legia, Gent, upisao i nekoliko utakmica za reprezentaciju Belgije, pa Ismael Dialo igrao u Francuskoj za Bastiju i Ajačio reprezentativac Obale Slonovače, pa onda onaj Marokanac Benrahu isto nije los, pa Aleksandar Trajkovski reprezentativac Makedonije igrao pre za Palermo i Majorku, pa Laslo Klajnhejsler sto je dosao iz Panatinaikosa isto reprezentativac Madjarske, onda onaj klinac sto su ga doveli iz Amerike Rokas Pukštas sto ima samo 19 godina ne deluje uopste lose, itd , mislim sad ja ne kazem da je to ne znam ni ja sta i da su sad ne znam Real Madrid, Barsa, Inter, PSŽ ili ne znam ni ja ko, ali realno sa tim timom bi trebali da budu makar u domaćem prvenstvu ravnopravni kandidat za titulu.

Pa sad kad pogledas nije da nemaju tim da budu makar prvaci Hrvatske, ono nemaju nista slabiji tim od Dinama, recimo tu su im : Ivan Perišić, Marko Livaja, Josip Brekalo, Dario Melnjak, Mihael Žaper, takodje imaju i nekoliko dosta dobrih stranaca kao sto su Vadis Odjidja-Ofoe koji je igrao za ekipe kao sto su Anderleht, Briz, Olimpijakos, Legia, Gent, upisao i nekoliko utakmica za reprezentaciju Belgije, pa Ismael Dialo igrao u Francuskoj za Bastiju i Ajačio reprezentativac Obale Slonovače, pa onda onaj Marokanac Benrahu isto nije los, pa Aleksandar Trajkovski reprezentativac Makedonije igrao pre za Palermo i Majorku, pa Laslo Klajnhejsler sto je dosao iz Panatinaikosa isto reprezentativac Madjarske, onda onaj klinac sto su ga doveli iz Amerike Rokas Pukštas sto ima samo 19 godina ne deluje uopste lose, itd , mislim sad ja ne kazem da je to ne znam ni ja sta i da su sad ne znam Real Madrid, Barsa, Inter, PSŽ ili ne znam ni ja ko, ali realno sa tim timom bi trebali da budu makar u domaćem prvenstvu ravnopravni kandidat za titulu.
Nisam upoznat kao ti o igračkom kadru Hajduka, ali znam da su prošlo prvenstvo završili kao treći. Odigrali su očajnu sezonu, nešto kao Partizan.

Screenshot 2024-06-12 at 22-13-20 hrvatska liga tabela 2023_24 - Google претрага.png

Ovde pričamo o tome da je ovaj trener uspeo da raspusti onakav Napoli ...

Živi bili pa videli

PR potez koji ce im se obiti u glavu. Covek nije ni prosecan trener, nigde se nije zadrzao duze od par meseci.
Ne postoji toliko loš trener, koliko Jajduk može biti loš klub.
Oni su u stanju izgubiti utakmicu protiv žitelja Kerguelenskog Otočja, a ukoliko bi nekim slučajem izvukli nerješeno, u Splitu bi ih dočekala bakljada.

Gżira United Football Club malteški je nogometni klub iz maloga lučkoga gradića Gżira koji se nalazi u središnjoj Malti na njenoj istočnoj obali.

Gżira (Maltese: Il-Gżira) is a town in the Central Region of Malta. It is located between Msida and Sliema, also bordering on Ta' Xbiex. It has a population of 11,699 as of January 2019.

Gżira United Football Club malteški je nogometni klub iz maloga lučkoga gradića Gżira koji se nalazi u središnjoj Malti na njenoj istočnoj obali.

Gżira (Maltese: Il-Gżira) is a town in the Central Region of Malta. It is located between Msida and Sliema, also bordering on Ta' Xbiex. It has a population of 11,699 as of January 2019.
Kako li su uspeli izgubiti od njih da mi je samo znati ...

Kako li su uspeli izgubiti od njih da mi je samo znati ...
Splitsko stanje uma.
Ne razumiš ti to, mili moj.
Ne razumim ni ja, ali to je splitska avangarda.
U očima Torcide, izgubiti protiv malteških pekara, poštara, vodoinstalatera, ekonomista, odvjetnika, medicinara, koji rekreativno igraju balun vikendom, veliko je dostignuće.

Splitsko stanje uma.
Ne razumiš ti to, mili moj.
Ne razumim ni ja, ali to je splitska avangarda.
U očima Torcide, izgubiti protiv poštara, vodoinstalatera, odvjetnika, medicinara, koji rekreativno igraju balun vikendom, veliko jr dostignuće.
E jbg sad .. pa što ste onda doveli ovog budalu trenera, lipe ti gospe ?

Back