Hajde sada neka muskarci pitaju a zenske da odgovaraju

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zasto kad vam se predoce mane lazete i napadate svim sredstvima iako ste ih svesne?:aha:

Zato sto je nekulturno, da ne kazem nevaspitano, potencirati tudje mane u bilo kom kontekstu, ne vidim bas ni jedan razlog za toboze "otvaranje ociju" od strane ljudi kojih se nas zivot ne tice buduci da je psiholoski motiv pridati sebi ogroman znacaj osobe koja ima pravo na kritiku dok se drugi covek brani...izem ti objektivnost, cist izgovor za igru moci. On deli "istinu", mane, vrline a ne zapita se ko je pa on, da ne kazem “who the f.ck do you think you are?” sto ce vecina ljudi pomisliti kada se neko drzne da toboz dobronamerno ukazuje na tudje mane

Зашто не прихватате констатацију очигледних ствари које мушкарац конастатује код вас већ скрећете причу на другу страну или то одбијате као бесмислени комплимент?

Нпр, ако неко каже "паметна си" или "прелепа си" мало жена ће да каже "хвала" или "знам" већ ће одбити ту конастатацију нечим типа "чини ти се", "то је само до хаљине"...

Чему то...

Ne znam za druge u mom slucaju zato sto hocu da se mane te price, glupo mi je jednostavno...

Zato sto je nekulturno, da ne kazem nevaspitano, potencirati tudje mane u bilo kom kontekstu, ne vidim bas ni jedan razlog za toboze "otvaranje ociju" od strane ljudi kojih se nas zivot ne tice buduci da je psiholoski motiv pridati sebi ogroman znacaj osobe koja ima pravo na kritiku dok se drugi covek brani...izem ti objektivnost, cist izgovor za igru moci. On deli "istinu", mane, vrline a ne zapita se ko je pa on, da ne kazem “who the f.ck do you think you are?” sto ce vecina ljudi pomisliti kada se neko drzne da toboz dobronamerno ukazuje na tudje mane

Ne znam za druge u mom slucaju zato sto hocu da se mane te price, glupo mi je jednostavno...

To moze biti i na poslu..recimo ne odradis nesto kako treba..ti neces sagledati svoj propust sa takvim stavom vec ces odmah reci da je taj neko kreten

Зашто не прихватате констатацију очигледних ствари које мушкарац конастатује код вас већ скрећете причу на другу страну или то одбијате као бесмислени комплимент?

Нпр, ако неко каже "паметна си" или "прелепа си" мало жена ће да каже "хвала" или "знам" већ ће одбити ту конастатацију нечим типа "чини ти се", "то је само до хаљине"...

Чему то...

Ja kazem ,,Hvala". A ako mi neko to non stop govori, onda posumnjam u iskrenost i onda se samo smejem. Osetis se nekada malo nelagodno, ne znas vise ni sta da kazes

Pa mana je nadrk stav da se svaka kritika oseti kao napad:lol:

Pa vis' nije, ja se na primer nikada ne bih javno uvredila zbog ukazivanja na neku moju manu dok bih u sebi kazala poznatu who the f....:lol:
...sa druge strane volim kada mi kazu gde gresim ukoliko brljam u poslu, nevazno o kom se poslu radi...za moj racun ni pod tackom razno nije isto ukazivanje na poslovni propust i ukazivanje na karakterne mane...drugo, zavisi i ko kaze i kako se kaze...mahom je u pitanju zavist da se ne lazemo...:lol:

Nemojte shvatiti da sam ovom temom htela da kazem: ,,Kada muskarci mogu da imaju zasto ne bismo i mi"?

Shvatite temu kao priliku da mi dame naucimo sta to muskarcima smeta kod nas a sta vole i da ih razuverimo nekih predrasuda o zenama :brus:

Neka bude zanimljivo kao i na ostalim temama, pa zato gospodo, izvolite, pitajte. :hvala:

Istu ovu temu sam otvorila prosle godine i zatvorena je jer je doslo do prepucavanja izmedju ucesnica i ucesnika. Nadam se da ce ova biti bolja i da se nece muski forumasi izletati sa svojim predrasudama o zenama, a da forumasice nece biti svadjalacki nastrojene. :)

http://forum.krstarica.com/showthread.php/379654-Muskarci-pitaju-zene-odgovaraju

Zasto kad vam se predoce mane lazete i napadate svim sredstvima iako ste ih svesne?:aha:

Svesna sam svojih mana kao i vrlina...ne smeta mi da ljudi koji su sa mnom u kontaktu iznesu svoje misljenje, utisak o meni..ali je pozeljno da dobro razmisle na koji nacin ce to da izvedu (preferiram smirenu razmenu misljenja, bez uvijanja)..o svemu razmislim, ne nuzno i slozim se...ako uvidim svoj zaheb, trudim se da isto vise ne ponovim...u suprotnom furam svoj fazon..
Koliko je to prednost, toliko je i mana...mnogi su poprilicno sebicni, zagledani u sebe, ocekuju od drugih da im se prilagode a sami nista ne rade kako bi se prilagodili drugima..pa se desi da ja aktivno radim na svojim greskama, dok drugi zabiju glavu u pesak i teraju svoje...zato sam napravila veliku reorganizaciju u odnosu sa ljudima..izbacila iz svog zivota osobe koje nisu spremne da teze ka boljem, sklapaju kompromise..u poslu mogu stosta da istrpim pa tu drugacije reagujem...

Чему то...

Moze biti zbog osecaja manje vrednosti, loseg samopouzdanja, losih iskustava na tom planu jos iz doba tinejderstva (decaci su stosta lagali ne bi li stipnuli devojcicu za guzu), ili se devojci ne svidja muskarac koji joj deli komplimente i ne zeli da se on "zagreje" za nju, ne zeli nista s njim, sem prijateljstva mozda...

Чему то...

Pa reci "znam" je potpuno kretenski i kompliment gubi smisao.. po meni bar..a reci hvala kao da je to nasa zasluga opet nema smisla...nisam ja kriva niti zasluzna zato sto sam (recimo) lepa ...
Mislim da zene koje ne odreaguju na to u stvari samo ne znaju sta bi rekle..zbune se... ili su skromne...i td

Pa reci "znam" je potpuno kretenski i kompliment gubi smisao.. po meni bar..a reci hvala kao da je to nasa zasluga opet nema smisla...nisam ja kriva niti zasluzna zato sto sam (recimo) lepa ...
Mislim da zene koje ne odreaguju na to u stvari samo ne znaju sta bi rekle..zbune se... ili su skromne...i td

Pa dobro, kad ti neko kaže "lepa ti sestra" ili "lepo ti dete" kažeš valjda "hvala", iako to nije tvoja zasluga :confused: Mislim, ne kažeš valjda "ma čini ti se" :lol:

Na komplimentu se uvek zahvalim, to je lep gest kao i svaki drugi i "hvala" je, po meni, jedina prikladna reakcija.

kaze meni prijatelj koji bi da mi bude malo vise od prijatelj - u poslednje vreme si pocela mnogo da lazes.. i to sve za same gluposti..
kako :eek: i pocnem odmah argumentovano da se branim..
a on kaze - sta me napadas kad je istina!
ok..ubuduce cu da budem iskrena i necu da lazem..
kad poslovni saradnik moju poslovnu ljubaznost protumaci kako se njemu svidja, pa me zove na pice, necu mu reci ``bas mi je zao sto ne mogu,neki drugi put.. sada moram da.... (uradim popis, prosetam macku, nahranim ribice, imam sastanak,cekam knjigovodju)``
nego cu mu reci ``mi samo radimo posao, na pamet mi ne pada da sa tobom idem na pice``

a onda, kada me isti taj prijatelj pozvao sledecih nekoliko puta da se vidimo, odgovorila sam da ne mogu jer ne zelim tog dana da se vidim sa njim - iskreno..da ne lazem..
posle mi je rekao da mu se vise svidja kad njegove pozive izbegavam sa mastovoitijim izgovorima - ``sto mi se malo ranije nisi javio, sad sam pocela sa manikirom``..``da si mi se samo pre 5 min javio, nisam znala sta cu sa sobom pa sam se malopre dogovorila sa prijateljicom za bioskop``
ko ce vama muskarcima da ugodi :flert:

Чему то...

Retko kažem hvala, pre prećutim kada dobijem kompliment u većini slučajeva zato što smatram da muškarci tek tako podele komliment , retko kada mislim da je iskren.Pogotovo na poslu kada mi udele znam da im nešto treba ili tipa , pa ja uvek tu kod tebe to potražim ne menjam te :roll:, odmah okrenem očima jer znam šta je posredi, te zato tako odreagujem.Inače od moje jače polovine kada ga dobijem, mislim na kompliment :roll: naravno da mu se zahvalim jer ih retko daje :evil: sada kada smo god toga.:think:

Pa dobro, kad ti neko kaže "lepa ti sestra" ili "lepo ti dete" kažeš valjda "hvala", iako to nije tvoja zasluga :confused: Mislim, ne kažeš valjda "ma čini ti se" :lol:

Na komplimentu se uvek zahvalim, to je lep gest kao i svaki drugi i "hvala" je, po meni, jedina prikladna reakcija.

Po nekom je "znam" jedina prikladna reakcija..srecom pa smo svi razliciti.. ja odreagujem kako kad..zavisi ko mi upucuje kompliment i da li verujem da je kompliment iskren ili je glupa fraza sto govori svima a ja treba da se odusevljavam ko neka kokoska..

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back