ХАГ ЋЕ УХАПСИТИ СВЕ ХРВАТСКЕ ГЕНЕРАЛЕ

МАЧАК

Buduća legenda
Poruka
25.542
http://www.mondo.rs/s204200/Info/ex-YU/BiH_ce_tuziti_hrvatske_generale.html
BiH će tužiti hrvatske generale?
Tužilaštvo Bosne i Hercegovine uskoro bi moglo da podigne optužnice protiv više visokih oficira Hrvatske vojske i Hrvatskog veća odbrane.
v204200p0.jpg

Optužnice bi mogle biti podignute zbog ratnih zločina nad srpskim civilima u operacijama "Maestral" i "Južni potez", koje su izvedene 1995. godine, piše splitska "Slobodna Dalmacija".

Policija Republike Srpske dostavila je Tužilaštvu BiH prijave protiv bivših hrvatskih oficira, a na spisku se, između ostalih, nalaze generali Ante Gotovina, Rahim Ademi, Damir Krstičević, Miljenko Filipović, Ljubo Ćesić Rojs, Stanko Sopta, Zlatan Mijo Jelić i Željko Glasnović.

"Slobodna Dalmacija" navodi da su svi oficiri, izuzev Gotovine koji se nalazi u pritvoru Haškog tribunala, diskretno upozoreni da ne odlaze u Bosnu i Hercegovinu, jer bi mogli da budu uhapšeni.

"Prema nezvaničnim informacijama, optužnice bi mogle da budu objavljene već ovih dana, a odmah će biti raspisane i poternice", piše list.

Predstavnica za štampu Tužilaštva BiH Selma Hećimović potvrdila je za "Slobodnu Dalmaciju" da Tužilaštvo, po krivičnim prijavama policije Republike Srpske, sprovodi istragu protiv grupe hrvatskih oficira i doala da za njima u ovom trenutku nije raspisana poternica.

.........................
.........................
Негде већ написах.....
У СВЕТУ НЕ ПОСТОЈИ СЛАБИЈА ВОЈСКА, НИ ТРАЖЕНИЈИ ГЕНЕРАЛИ....:per: :per: :per:
 
Проблем је само то што ће тужилаштво подићи оптужнице само против оних за које процени да су у складу са циљевима и политиком трибунала, а не против оних које тужи овај или онај ентитет. Још један проблем што су политика и циљеви трибунала нама обичним грађанима углавном непоунати. можемо само да нагађамо.
 

Back
Top