Hacking

  • Začetnik teme ---CyberCode---
  • Datum pokretanja
C

---CyberCode---

Gost
Ovih dana na televiziji je bio glavni rulovodilac Telekoma i pricao o telekomunikacijama i tome kako su zasticeni razgovori, ali tvrdim da nije tako.
1) Korisnicki servis kao prvi moze da prisluskuje razgovore i SMSove

a kao 2) siemens m35 i nokia 3310 i 3330 imaju ugradjene opcije za prisluskivanje bliznjih celija.
Prema tome to sto pricaju i oni a i korisnicki servis je shit.

Pa neka im je srecno, samo zelim napomenut da prisluskivanje moze uraditi svako!

CyberCode
 
Pa naravno da moze :? Samo treba imati par hiljada evra da odvojis za onaj satro laptop i mozes sve lepo da presreces pozive,sms...Cak se i spravica prodaje preko neta samo treba para. :D
 
123 Fake Street
Springfield, Louisiana
USA

Ma tripuje se covek bre, samo otvoris vrata od mikrotalasne okrenes prema telefonu a utikac stavis u /dupe/ i to je isto.
 
Sve što se šalje bežično se može prisluškivati. Fakat. Za radio talase ma koje frekvence se može napraviti prijemnik. E sad, kome to treba i zašto i koliko i kada - to je druga priča. Što se mene tiče, neka slobodno troše svoje pare da me prisluškuju.
A i inače Ameri prisluškuju SVE. Bežično, žično, optičko - SVE ! Nezamisliva količina se obrađuje sofisticiranim softverom, najjačim hardverom. Svaki tvoj i moj razgovor je obrađen tim softverom.
Prisluškivanje i obrada na taj način dobijenih informacija je točak pokretač razvoja informatičkih tehnologija.
Šta misliš kako se došlo do GOOGLE softvera ? On brže pronađe reč na svim svetskim serverima nego F3 u tekst fajlu od 10 k. Mislite o tome. Ali pošto je zastareo za on-line obradu današnje količine informacija - dat je u komercijalnu primenu. Evo i ovo što ću sad da postujem biće obrađeno u Američkim prislušnim stanicama. Boli me kita, neka obrade ! :D
 
Milojko Vasic:
Šta misliš kako se došlo do GOOGLE softvera ? On brže pronađe reč na svim svetskim serverima nego F3 u tekst fajlu od 10 k. Mislite o tome.

Pa to je malo nerealno za porediti jer se pre svega ne koriste isti algoritmi, tvoj search kroz fajl ide linearno. A dok je search engine u najmanju ruku binarno stablo sto ce reci problem velicine n si sveo na O(log(n)) sto je lep dobitak
 
google pokrece server sa par hiljada procesora i 'bem li ga kolko memorije uz nenormalnu optimizaciju engine-a tako da ne treba da te cudi to sto je brze od f3 search-a :D
 
Pa ja sam siguran da google i ostali pretrazivaci ne pretrazuju ceo net kada im zadas to sto trazis. Vec google ima botove koje non stop pusta po internetu i skenira stranice i indeksira ih na odgovarajuci nacin. Jedan od primera je da sve sajtove koje imaju istu rec drzi u jednoj tabeli. Tada pretrazivanje po jednoj reci je ultra mega trivijalno samo izpise sadrzaj te tabele i gotovo.

Ja opet mogu da kazem da bilo koja indeksirana SQL baza podataka sa tabelom preko milion slogova ce pre dati rezultat nego pretrazivanje redom po fajlu od 10k. Opet ni SQL baze podataka nisu neka velika tajna, imas dosta opensource baza podataka, pa od tamo mozes da vidis naprednije algoritme za pretrazivanje.
 
Ni softver za prisluskivanje razgovora nije savrsen, secam se da je pre par godina bila fora da u Republici Srpskoj u bukvalno svakom razgovoru pominju Mladica i Karadzica, mora da im je softver puko ko bas.
 
Ovih dana na televiziji je bio glavni rulovodilac Telekoma i pricao o telekomunikacijama i tome kako su zasticeni razgovori
CyberCode

Postoji 1001 nacin prisluskivanja razgovora preko mobilnog telefona,ne racunajuci telekom koji belezi svaki nas sekund razgovora i cuva ga odredjeni period u svojoj bazi,uostalom sam princip rada GSM mreze omogucuje nesmetano prisluskivanje razgovora,znam da sam negde cuo da je pre (sada ne znam) mogao da se uhvati signal preko obicne radio veze (talkie walkie) frq od 1ghz
Problem je sto ne mozes da prisluskujes ceo razgovor jer telefon stalno u toku razgovora stalno menja bazne stanice koje ne rade na istom kanalu.
E sad i zavisi ko i cime te prisluskuje, uostalom sve se moze kad se hoce.
 
Sve što se šalje bežično se može prisluškivati. Fakat. Za radio talase ma koje frekvence se može napraviti prijemnik. E sad, kome to treba i zašto i koliko i kada - to je druga priča. Što se mene tiče, neka slobodno troše svoje pare da me prisluškuju.
A i inače Ameri prisluškuju SVE. Bežično, žično, optičko - SVE ! Nezamisliva količina se obrađuje sofisticiranim softverom, najjačim hardverom. Svaki tvoj i moj razgovor je obrađen tim softverom.
Prisluškivanje i obrada na taj način dobijenih informacija je točak pokretač razvoja informatičkih tehnologija.
Šta misliš kako se došlo do GOOGLE softvera ? On brže pronađe reč na svim svetskim serverima nego F3 u tekst fajlu od 10 k. Mislite o tome. Ali pošto je zastareo za on-line obradu današnje količine informacija - dat je u komercijalnu primenu. Evo i ovo što ću sad da postujem biće obrađeno u Američkim prislušnim stanicama. Boli me kita, neka obrade ! :D

Zato mi je svuda signa "**** USA" :mrgreen:
 

Back
Top