Quantcast
  • Dragi prijatelji, obaveštavamo vas da smo spojili forume "Košarka", "Fudbal", "Tenis" i "Ostali sportovi" u novi forum "Sport" koji se nalazi u kategoriji "Život".

Habib Nurmagomedov

Neno

Veoma poznat
Moderator
Poruka
11.295
Kahib Abdulmanapovič Nurmagomedov (rođen 20. septembra 1988) je ruski neporaženi MMA borac avarskog porijekla. Višestruki svjetski šampion u sambo borbama i nosilac crnog pojasa u džudou. Trenutno se takmiči u lakoj kategoriji u UFC-u. Drži najduži niz mečeva bez poraza u MMA, sa 27 pobjedom. Od maja 2013. nalazi se na 9. mjestu rang liste boraca u lakoj kategoriji, prema izboru MMAviklija.
Nurmagomedov je rođen u Sovjetskom Savezu, u selu Silde u današnjem Dagestanu, u Rusiji. Još u djetinjstvu je počeo da se bavi rvanjem pod uticajem oca. Njegov otac je imao crni pojas u džudou i takođe je bio prvak Ukrajine u sambu.

Khabuib.jpg

Nakon srednje škole, upisao je studije ekonomije na Državnom univerzitetu Ministarstva finansija u Mahačkali. Oženio se u maju 2013. godine, a po vjeroispovjesti je musliman.

Wikipedia

Neno

Veoma poznat
Moderator
Poruka
11.295
Habibu se ne dopadaju ring djevojke: Beskorisne su i stvaraju osjećaj neugodnosti, nemaju svrhu u sportu

873x400-3-696x385.jpg

Jedan od najboljih UFC boraca u istoriji Habib Nurmagomedov (Khabib) ima zanimljive promoterske namjere. Dagestanac je inače vlasnik borilačke promocije Gorilla Fighting Championship, koju je preimenovao u Eagle Fighting Championship.

U potpunosti se posvetio promoterskoj karijeri, zamjenivši onu borilačku, a na nedavnoj konferenciji u Moskvi odgovarao je na razna pitanja. Posebnu pažnju privuklo je ono vezano za aspekt po čemu se EFC razlikuje od najvećih svjetskih promocija. To je nedostatak ring djevojaka, ali ako pitate Habiba njih ne bi bilo ni na globalnom nivou.

Gledajte, ne bih želio nikoga uvrijediti, ali ring djevojke su najbeskorisnije osobe u borilačkom sportu. Koja je njihova svrha? Pitam se zašto ne bismo pokazivali na ekranu koja je runda. Znam da je to dio istorije sporta, ali istorija je donijela mnoge greške. Mi proučavamo istoriju da bismo izbjegli greške. I ako pogledamo istoriju u ovom slučaju, one su beskorisne. To je moje mišljenje, rekao je Habib, koji smatra da bi trebalo uvažiti kulturne razlike osoba koje posjećuju borilačke manifestacije:

Evo vam primjer, zamislite da sjedim sa svojim ocem. A svako ima svoje vlastite sklonosti, kulturu i vrijednosti. Te osobe prolaze okolo i pokazuju koja je runda, ali niko ne gleda u tablu koju nose. Meni tako nešto stvara osjećaj neugodnosti ako sam s ocem. Nisam protiv toga, ako želiš imati tako nešto, slobodno, ali nemojte mi nametati takve stvari, poručio je Habib.

Inače, ring djevojke su uvedene na početku prošlog vijeka, kada je boks zaludio američku industriju zabave.

Kada je riječ o UFC-u, djevojke su jedan od zaštitnih znakova, čak su i bolje plaćene od pojedinih boraca.

Standard

Neno

Veoma poznat
Moderator
Poruka
11.295
Da, djevojke su često zanimljivije i bolje od tog programa koji bi nam borci trebali pokazati u ringu.
Zanimljivo je da svi borci islamske vjeroispovjesti nisu saglasni oko toga kako te djevojke trebaju biti obučene. Na Kavkazu (muslimanski dio) djevojke koje najavljuju runde odjevene su u tradicionalnu odjeću.
Ali zato, zhatjevati i tražiti tamo gdje su drugačija shvatanja i običaji, nema veze sa sportom.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.