HAAG i presude Gotovini, Čermaku i Markaču

  • Začetnik teme Začetnik teme NN77
  • Datum pokretanja Datum pokretanja

NN77

Domaćin
Banovan
Poruka
3.255
Хрватски бискупи разочарани Хашким трибуналом
уторак, 12. април 2011.

Комисија "Правда и мир (Iustitia et pax) Хрватске бискупске конференције изразила је данас разочарање радом Хашког суда и затражила од грађана да уочи пресуде хрватским генералима Анти Готовини, Младену Маркачу и Ивану Чермаку за злочине за време и након Олује буду мирни и достојанствени. "Ад хок суд за ратне злочине почињене на подручју бивше Југославије установљен је на предлог Хрватске која се успела ослободити и одбранити након четири године окупације скоро трећине територије, агресије и етничког чишћења од несрпског становништва", наводи се у поруци.

Због тога се очекивало да ће суд у Хагу кренути од чињенице да је Хрватска била нападнута, разорена и окупирана и да су над њом од стране Србије почињени ратни злочини, истичу у Комисији и наглашавају да се суд оглушио на ту чињеницу, што се види из оптужнице која је подигнута за удружени злочиначки подухват на челу с покојним председником Фрањом Туђманом, а у коју су по командној одговорности укључени хрватски генерали. "Комисија ХБК замера Хашком суду што за почињене ратне злочине на хрватском подручју суди само припадницима аутохтоних народа који ту живе, а унапред аболира припаднике других народа, који су током ратних дејстава имали или политичку или војну одговорност", наводи се у поруци уз оцену да критеријуми међународног суда под окриљем Савета безбедности УН не важе универзално. "Оптуживање или неоптуживање, отварање или неотварање истрага за прекомерно и неселективно гранатирање Книна или Вуковара није у надлежности суда, већ хашког тужилаштва које је радило по чудним критеријима и методама", наводи се у саопштењу.

Упозорава се на "незаконито и селективно достављање документације тужилаштву, пре свега председничких транскрипта који су, непрецизни и недоречени, постали правна платформа за подизање оптужнице за злочиначки подухват". "Ако суд жели да донесе праведну пресуду, приликом доношења одлуке требало би да обрати пажњу на неколико ствари, пре свега да за агресију и окупацију БиХ и Хрватске није подигнута никаква оптужница. Хаг би требало да води рачуна о праву и обавези Хрватске да ослободи своју територију и о праву и обавези да помогне угроженом бошњачком и хрватском народу да након Сребренице не доживи још један геноцид у Бихаћу. Нико праведан не може негирати да су и с хрватске стране почињени појединачни злочини, али би требало процесуирати и осудити праве починиоце, а не бирати осумњичене по политичком кључу", наводи се у изјави уз апел грађанима да кад у петак буде изречена пресуда, задрже мир и достојанство.

(Танјуг)

http://www.nspm.rs/hronika/hrvatski-biskupi-razocarani-haskim-tribunalom.html


Mnogi nikada nisu ni napustili ideju ustaskog pokreta, oni su im i bili sponzori.
Ali sta bi se desilo da se ovo deislo u Srbiji sa SPC i npr. nekim u tzv. ICTY?
 
Poslednja izmena od moderatora:
postoji mogučnost da je među katoličkim svečenici bilo simpatizera ustaškog režima.
međutim, poznato je da su srpski popovi bili organizatori i vođe četničkog pokreta, što je mišljenja sam daleko gore od samog simpatiziranja


Истина је да су попови водили четнички покрет,али заборављаш да иза четника нигде нису остали логори смрти и милион побијених цивила као за вашим "свећеницима"!
Што се тиче католичког свештенства,нису они били симпатизери фашизма,били су главни инспиратори и главни злочинци!
Православни свештеници су бранили српско становништво од усташа и њихових инспиратора и помагача католичких свештеника!
Сва власт у Другом Светском Рату је била у рукама хрвата у НДХ и немаца у окупираној Србији,што значи да су хрвати и немци били у позицији да чине злочине и чинили су их,а српски народ се бранио! Из тога се може закључити да је четнички покрет Драже Михаиловића антифашистички и одбрамбени,па нема разлога да се било који свештеник СПЦ стиди свог учешћа у том покрету!
 
Tema je postavljeno tendenciozno i uvredljivo, bez linka, proglašavajući zločincima osobe kojima nije izrečena pravomoćna presuda.



:hvala:



Шта ће ти линк за опште познате чињенице? Зар нису неки свештеници католичке цркве у Загребу одржали мису за Павелића и Јуру Францетића? Како су у Павелићево време деловали тако делују и данас и сами то не крију! Пример ти је бискуп Јосип Бозанић који не крије своје усташко-фашистичко определење!
 
Шта ће ти линк за опште познате чињенице? Зар нису неки свештеници католичке цркве у Загребу одржали мису за Павелића и Јуру Францетића? Како су у Павелићево време деловали тако делују и данас и сами то не крију! Пример ти је бискуп Јосип Бозанић који не крије своје усташко-фашистичко определење!
Само да подсетимо:

Папа Пије12. шире је познат и као "Хитлеров папа", (између осталих, и књига http://www.superknjizara.hr/index.php?page=knjiga&id_knjiga=23226 ) а примио је и Павелића у приватну аудијенцију маја '41.
 
Шта ће ти линк за опште познате чињенице? Зар нису неки свештеници католичке цркве у Загребу одржали мису за Павелића и Јуру Францетића? Како су у Павелићево време деловали тако делују и данас и сами то не крију! Пример ти је бискуп Јосип Бозанић који не крије своје усташко-фашистичко определење!

Riječ je o jednom ili dva svećenika ukupno.

Navedi primjer Bozanićevog ustaško-fašističkog opredjeljenja.

Opće poznata činjenica je i da je SPC proglasila Nikolaja Velimirovića svetim, a Velimirović je veličao Hitlera i uspoređivao ga sa Sv. Savom i bio je izraziti antisemita i nacista.
 
Riječ je o jednom ili dva svećenika ukupno.

Navedi primjer Bozanićevog ustaško-fašističkog opredjeljenja.

Opće poznata činjenica je i da je SPC proglasila Nikolaja Velimirovića svetim, a Velimirović je veličao Hitlera i uspoređivao ga sa Sv. Savom i bio je izraziti antisemita i nacista.

Da bio je toliki nacista da je zavrsio u nacistickom logoru Dahau.

Manje vina Ljubisave :lol:
 
Riječ je o jednom ili dva svećenika ukupno.

Navedi primjer Bozanićevog ustaško-fašističkog opredjeljenja.

Opće poznata činjenica je i da je SPC proglasila Nikolaja Velimirovića svetim, a Velimirović je veličao Hitlera i uspoređivao ga sa Sv. Savom i bio je izraziti antisemita i nacista.

јер и Христос био антисемита по вашој папској секти?

42. А Исус им рече: Кад би Бог био ваш Отац, љубили бисте мене; јер ја од Бога изиђох и дођох; јер не дођох сам од себе, него ме Он посла.
Јован 1:14 Јован 3:16 Јован 5:43 Гал. 4:4 1 Јов. 4:19

43. Зашто не разумете говор мој? Јер не можете речи моје да слушате.
Јован 7:17

44. Ваш је отац ђаво; и сласти оца свог хоћете да чините: он је крвник људски од почетка, и не стоји на истини; јер нема истине у њему; кад говори лаж, своје говори: јер је лажа и отац лажи.
Јован 8 ,42-44
 
Poslednja izmena od moderatora:
Tema je postavljeno tendenciozno i uvredljivo, bez linka, proglašavajući zločincima osobe kojima nije izrečena pravomoćna presuda.



:hvala:

Fra Miroslav Filipović Majstorović (Fra Sotona)

Fra%20sotona,%20pokatoliceni%20Srbin,%20koljac%20Miroslav%20Filipovic%20Majstorovic.jpg


Miroslav Filipović (1915–1946) was a Croatian nationalist and Roman Catholic priest (later known as Tomislav Filipović and Tomislav Filipović-Majstorović) who was convicted of war crimes by both a German military court and a Yugoslav civil court and hanged in Belgrade.

Link



Slikom na reč...

Ustase.jpg
 
Poslednja izmena od moderatora:
postoji mogučnost da je među katoličkim svečenici bilo simpatizera ustaškog režima.
međutim, poznato je da su srpski popovi bili organizatori i vođe četničkog pokreta, što je mišljenja sam daleko gore od samog simpatiziranja

Zanimljivo da katočličke sveštenike tako i nazivaš, dok su pravoslavni "popovi". To je dovoljno da te eliminiše kao ozbiljnog učesnika u raspravi.
Pišeš da postoji mogućnost da je među katoličkim sveštenicima bilo simpatizera... ovo je ono o čemu se na našem forumu godinama piše, nemoć forumaša hrvata da prihvate i osude zločine koje su njihovi stari činili, kao i zločine koje su njihovi vršnjaci činili. Pišete ovde da niko od vas ne podržava ustašku ideologiju, koju na svakom koraku srećemo kad je hrvatski folklor u pitanju, pišete da vam niko nikad bije bio u ustašama, a uvek ste spremni da ih branite, kao i u ovom primeru.
Neki srpski sveštenici jesu bili simpatizeri JVuO, neki su bili i učesnici antifašističke borbe u redovima JVuO, i šta je tui čudno? Naši sveštenici su uvek bili uz narod kad je bilo potrebno odbraniti se. Imamo niz primera kroz istoriju, u borbi protiv Osmanlija, neki su bili vođe ustanaka. To što je neko sveštenik ne znači da treba da stane u red za klanje. Ali nayši sveštenici nikad nisu bili deo državne politike koja se zasnivala na zločinima i etničkom čišćenju. To nikad nije bila odluka Svetog arhijerejskog sinoda SPC.
 
Hidža je hteo da ukloni sve judeo hrišćanske religije i vrati paganštinu...Zato bi papku ostavio samo jedan izbor da siđe sa trona i eventualno postane prvosveštenik nove stare germansko-evropske religije ili da ga streljaju na vatikanskom trgu...Nije podnosio hrišćane i čekao je samo momenat da se sa njima obračuna.
 

Back
Top