Gubitak suvereniteta Srbije ulaskom u EU?

Ti stupaš u EU u određenom momentu dobrovoljno, ali ne znaš na primer da će početi rat u Ukrajini i da ćeš morati Rusiji da uvedeš sankcije nego te neki birokrata iz Brisela natera na to. Uslovi te finansijskom pomoći iz fonda EU kao što su Orbana uslovili. To je po meni diktatura EU birokrata iz Brisela, nema tu mnogo opcija za razmišljanje za nekog ko je mali kao Srbija ili Hrvatska.

I dalje ne razumeš, ne ideš u EU da bi izgubio suverenitet kako ti to predstavljaš, nego da se "okoristiš" od benefita koje čini grupa. Prednosti koje dobijaš prevazilaze manu da si izgubio nekakav umišljeni suverenitet. Mi svakako suverenitet nemamo, guzi nas ko stigne, tako da nemaš šta da izgubiš. Isto i u vezi Kosova, kažu izgubićemo Kosovo. Kako možeš da izgubiš nešto što nemaš? Pripisujemo sebi ko da smo neko mudo pa ćemo članstvom nešto da izgubimo. Ajde da smo Švajcarska pa da razumem takve argumente, ali mi smo napredni q na biciklu, prosto nemamo šta da izgubimo, može samo da nam krene na bolje, kao što uostalom pokazuju sve ekonomske statistike. Svim državama koje su se priključile EU standard je porastao, nekome više, nekome manje, ali je porastao.

I dalje ne razumeš, ne ideš u EU da bi izgubio suverenitet kako ti to predstavljaš, nego da se "okoristiš" od benefita koje čini grupa. Prednosti koje dobijaš prevazilaze manu da si izgubio nekakav umišljeni suverenitet. Mi svakako suverenitet nemamo, guzi nas ko stigne, tako da nemaš šta da izgubiš. Isto i u vezi Kosova, kažu izgubićemo Kosovo. Kako možeš da izgubiš nešto što nemaš? Pripisujemo sebi ko da smo neko mudo pa ćemo članstvom nešto da izgubimo. Ajde da smo Švajcarska pa da razumem takve argumente, ali mi smo napredni q na biciklu, prosto nemamo šta da izgubimo, može samo da nam krene na bolje, kao što uostalom pokazuju sve ekonomske statistike. Svim državama koje su se priključile EU standard je porastao, nekome više, nekome manje, ali je porastao.
Kako Srbija nema suverenitet? Srbija nije uvela sankcije Rusiji. Izbor da to ne uradiš i pored velikih pritisaka je jedan oblik suvereniteta.

Svi zajedno. Postoji parlament i glasa se. Svako ima uticaj na politički pravac, naravno, proporcionalno svojoj snazi. Mi kao mala i slaba država naravno da nećemo imati neki poseban uticaj, ali nemamo ga ni sad ovako "suvereni". To je samo zabluda da si bitan ako se samoproglasiš suverenim. A činjenica je da bismo u EU bili suvereniji nego što smo sad.
Jednom se izaberu najviši funcioneri EU koji posle sprovode politiku pritisaka na svoje članice. Pa videlo se prošle godine kako taj vid pritisaka izgleda kada su Orbama uslovljavali novcem da pristane da se Ukrajini dodeli paket pomoći EU.

https://www.logicno.com/politika/nj...ima-vratimo-ih-na-balkan-uz-pomoc-medija.html
]Upravo je krenula nova medijska kampanja vezana za problem migranata. Netko je hrvatskim mainstream novinarima dao zeleno svjetlo za promoviranje dislokacije migranata iz Njemačke u Hrvatsku. Svjedočimo kreiranju “hot spota” za migrante na Balkanu gdje će Europa “rezultate” svoje loše vanjske politike prebaciti na naše države.

Od 1.300.000 potražioca azila u Njemačkoj koji su registrirati od 2015. godine, samo 17% je pohađalo visoke i više škole. Većina migranata nije nikada pohađala srednju školu. Liječnika i inženjera imamo manje od 2%. Najobrazovaniji migranti dolaze iz Sirije, međutim u Njemačkoj vrlo teško dolaze do posla. Samo 15% Sirijaca je pronašlo posao u Njemačkoj, dok 85% ovisi o socijalnoj pomoći.

I pored velikog napora, integracija u Njemačkoj ide vrlo teško. Uloženo je mnogo novaca u raznorazne programe, ali su rezultati vrlo slabi.

20% migranta radi vrlo slabo plaćene poslove čišćenja i u restoranima, a od kojih nije moguće normalno živjeti. Radi se o poslovima koji nisu dovoljno plaćeni i koji ne odgovaraju potražnji radne snage u Njemačkoj.

Danas Njemačka nudi 1.600.000 slobodnih radnih mjesta, međutim migranti nemaju profil koji može zadovoljiti tržište rada u Njemačkoj. Migranti ne pričaju jezik, nemaju dovoljne kvalifikacije i poslovi koje su radili u svojim državama nisu kompatibilni s poslovima u Njemačkoj. Jedan automehaničar iz Iraka, ne može popravljati njemačke automobile. A upravo je to što treba Njemačka.

Rezultat svega: migranti moraju krenuti iz početka. Naučiti jezik, matematiku, fiziku prije nego počnu tražiti posao.

1718428200770.png

1718428246882.png

Samo ludak bi se sada kada BRICS ima BDP 60 triliona $, a prošireni BRICS + koji ima BDP 75 triliona $, se sada učlanio u EU koja ima BDP 17 triliona $.
To bi za Srbiju bio promašaj veka i umesto da bude kao član BRICS-a po standardu kao Singapur ili Švajcarska, sa članstvom u EU pretvoriće se u koloniju jeftine radne snage i rudnika jer to joj je po EU zakonima namenjeno.
Inače pogledajte 2 plana za Nemačku posle WW2, jedan je bio "Maršalov plan" i predviđao je veliki napredak Nemačke da bi bila primer Istoku i komunistima i ulagalo se u nju. A ono što se malo zna postojao je i "Morgentaov plan" za kažnjavanje i uništavanje Nemačke koji je glasio (Nemačku pretvoriti u zemlju jeftine radne snage i rudnika (prepoznajete li ovu rečenicu šta danas EU namenjuje Srbiji ?)).
Uglavnom posle WW2 je za Nemačku odabran Maršalov plan, a Morgentaov plan je odbačen, i krenulo se od strane Zapada u obnovu Nemačke kako bi bila primer prema suparničkom Istočnom bloku.
U današnje vreme za Srbiju to znači: članstvo u BRICS = Maršalov plan (pretvaranje Srbije u Singapur i primer zapadu)
članstvo u EU = Morgentaov plan (pretvaranje Srbije u zemlju rudnika i jeftine radne snage).
Samo ludak ili ubačeni neprijatelj Srbije nebi izabrao BRICS.

Kako Srbija nema suverenitet? Srbija nije uvela sankcije Rusiji. Izbor da to ne uradiš i pored velikih pritisaka je jedan oblik suvereniteta.

Lako je biti suveren kad se izoluješ. Kao oni što kažu "idem na planinu da nađem mir". Naravno da ćeš ga naći kad se izoluješ. Nađi ti mir u gradu među ljudima, to je poenta. Isto tako mi treba da tražimo suverenost u saradnji sa drugima. To je ono što odvaja prave lidere od plačipički koje samo kukaju "diraju ne", "ne vole me",,, jbg, poštovanje mora da se zasluži.

Lako je biti suveren kad se izoluješ. Kao oni što kažu "idem na planinu da nađem mir". Naravno da ćeš ga naći kad se izoluješ. Nađi ti mir u gradu među ljudima, to je poenta. Isto tako mi treba da tražimo suverenost u saradnji sa drugima. To je ono što odvaja prave lidere od plačipički koje samo kukaju "diraju ne", "ne vole me",,, jbg, poštovanje mora da se zasluži.
Srbij nije izolovana zemlja, ona sarađuje sa EU i sa BRIKS-om i sa svima ostalima.

Jednom se izaberu najviši funcioneri EU koji posle sprovode politiku pritisaka na svoje članice. Pa videlo se prošle godine kako taj vid pritisaka izgleda kada su Orbama uslovljavali novcem da pristane da se Ukrajini dodeli paket pomoći EU.

Nije baš tako, nego je Orban namerno i jajarski blokirao pomoć kako bi ućario neke benefite za sebe. Lik igra na svarno ali i to je dozvoljeno ;)

O tome se radi što ne sarađujemo. Nemamo saveznike tamo, izolovana smo zemlja, svi nas guze, izbegavaju, nemamo nikakavo poštovanje. Mi smo kao ono dete u školi koje neće ni sa kim da se druži, koga svi izbegavaju i kinje.
Na nas samo vrše pritisak zapadne zemlje, i nije tačno da nemamo saveznike, Rusija i Kina su saveznici Srbije i Srbija ima mnogo prijatelja u celom svetu. To je tvoj subjektivni osećaj da je Srbija izolovana.

A benefiti su bili da EU odblokira novac koji zakonom sleduje Mađarskoj. A EU zablokirala taj novac jer im nki postupci Orbana nisu bili po volji.

EU je kolektiv gde svi dobijaju, cena toga je da moraš da poštuješ pravila i odluke grupe. Orban bi da može da radi šta hoće a da uživa u benefitima grupe. Znaš i sam da svaki ugovor sa drugom stranom podrazumeva "prava i obaveze". Ne možeš drugačije, nešto moraš i da daš da bi nešto dobio. Tvoja logika je da imaš samo prava a nemaš obaveze. Pa jbg, ne može to tako. Snaga EU upravo i dolazi od zajedničke politike, prosto nije moguće da svako radi kako mu je volja. Zamisli da EU ne postoji, imao bi 27 sitnih država koje u svetskim odnosima ne bi predstavljale nikakav faktor, plus bi se i međusobno nadmetale i pravile tenziju. I onda bi svi zajedno suvereno propali. Koja je poenta toga?

EU je kolektiv gde svi dobijaju, cena toga je da moraš da poštuješ pravila i odluke grupe. Orban bi da može da radi šta hoće a da uživa u benefitima grupe. Znaš i sam da svaki ugovor sa drugom stranom podrazumeva "prava i obaveze". Ne možeš drugačije, nešto moraš i da daš da bi nešto dobio. Tvoja logika je da imaš samo prava a nemaš obaveze. Pa jbg, ne može to tako. Snaga EU upravo i dolazi od zajedničke politike, prosto nije moguće da svako radi kako mu je volja. Zamisli da EU ne postoji, imao bi 27 sitnih država koje u svetskim odnosima ne bi predstavljale nikakav faktor, plus bi se i međusobno nadmetale i pravile tenziju. I onda bi svi zajedno suvereno propali. Koja je poenta toga?
Ti EU ulaziš dobrovoljno ali je politika EU promenjiva. Sutra EU može da uvede sankcije Kini, Braziku ili bilo kom le drugom. U principu EU samo prati spoljnu politiku SAD, svr zemlje EU zavise od Amerike.

наравно да би.

прво морала би да званично призна окупирану територију косово као независну , пто би проузроковало и претходне промене устава србије.
ниеј тајна да сада и отворено о томе признавању као незаобилазном услову за улазак србије у еу говоре и западне силе попут немачке енглеске...

самим тим какав ти имаш суверенитет ? онај прилагођен уценама и условима ?
самим тим значење речи суверенитет долази у домен подсмевања и спрдње.

бићеш суверен колико ти то уса (са својим еу слугерањама) одреди.

Ti EU ulaziš dobrovoljno ali je politika EU promenjiva. Sutra EU može da uvede sankcije Kini, Braziku ili bilo kom le drugom. U principu EU samo prati spoljnu politiku SAD, svr zemlje EU zavise od Amerike.

Politika EU jeste promenjiva ali i ti kao član učestvuješ u njoj. Imaš glasanje i bude kako većina odluči. Ne znam kako može da bude drugačije. Ti bi da budeš deo kolektiva a da radiš kako ti je volja? Pa ne može.

Što se tiče uticaja Amerike, on fakat postoji ali se malo preteruje kad se kaže da oni diktiraju nešto. To najčešće dolazi od hejtera zapada koji takvom pričom pokušavaju da zavade saveznike.

O tome se radi što ne možeš. Vučić je dolaskom na vlast ukinuo demokratiju i uveo autoritarni režim. Srbijom bukvalno upravlja koruptivno mafijaški klan koga ne možeš smeniti. Njihovi su mediji, njihove su institucije, njihovi su namešteni izbori. Kako ti vidiš da je to bolje u odnosu na EU sistem gde važe pravila demokratije, to mi nije baš jasno.

Ne znam odakle ti ovo, jel imaš neki primer da se u EU prema nekome ponaša kao diktator? Sva pravila koja se donose su ista za sve, ne dobijaš ti neki poseban zakon koji važi za tebe nego isto ono što se primenjuje u savremenim razvijenim državama.
ви базнијашки и кроасански тобож ''срби'' са крсте сте постали толико патетични да сте и сами себи смјешни.

ти покушаји продавања магле су на нивоу другог разреда основне.

постоји посебно праивло за улазак србије у еу. а то је признавање косова.

а то ћемо ми срби одлучивати а не ВИ

Pa eto kako Orban učestuje u njoj, uslovljavaju ga novcem koji su zamrzli jer su hteli da mu napakoste.
па рекао ти је : ПРАВИЛА СУ ИСТА ЗА СВЕ

правила одређује вашингтон.

орбан се не придржава наметнутих правила и услова игре, тако да сноси последице ктитора еу.

орбан је класичан пример како суверенитет жели да уруши еу под патронатом уса.

орбанова доследност суверенитету доживљава огромне притиске .

толико о клепетању овог клона

постоји посебно праивло за улазак србије у еу. а то је признавање косова.

а то ћемо ми срби одлучивати а не ВИ

Priznanje nije uslov. Zabole njih šta mi priznajemo a šta ne. Oni samo hoće da se Kosovo ne blokira u pristupu međunarodnim institucijama. Čak i na to smo već pristali, samo ti voliš kad te Aca Komadant obmanjuje kako je naše nešto što nije naše. Idi tamo pa ćeš videti koliko je naše. Najlakše je praviti se lud i držati inat u durenju.

Priznanje nije uslov. Zabole njih šta mi priznajemo a šta ne. Oni samo hoće da se Kosovo ne blokira u pristupu međunarodnim institucijama. Čak i na to smo već pristali, samo ti voliš kad te Aca Komadant obmanjuje kako je naše nešto što nije naše. Idi tamo pa ćeš videti koliko je naše. Najlakše je praviti se lud i držati inat u durenju.
ta sargarepa na stapu je odavno otpala. to da nije uslov pre su bile price i prodavanje magle u toboz tranziciji. sada je to jasno da je uslov.

ovo crvenim boldovano te potpuno diskredituje i otkriva.

ako je kosovo u UN recimo onda je ono samim tim nezavisna drzava.

sve ostalo je prodavanje magle i licemerno laganje. tako da sve sto ti kazes mi srbi promuckamo pa prospemo.

evo malo i priloga kao dokaz o toj tvojoj gluposti

maj 2024.

Njemački ambasador u Prištini Jorn Rohde ponovio je stav Njemačke da normalizaciju odnosa Kosova i Srbije treba zaključiti uz obostrano priznanje.
"Samo da vas podsjetim: Pročitajte jasnu izjavu kancelara Olafa Šolca tokom njegove pojsete Kosovu i Srbiji u junu 2022. o normalizaciji, uključujući bilateralno priznanje", napisao je Rohde na društvenoj mreži X 13. juna uveče.
On je rekao da "to i dalje važi", dodajući da je za Kosovo i Srbiju već otvoren put kroz "neposrednu" implementaciju sporazuma postignutih 2023. za normalizaciju susjedskih odnosa.
Njegova izjava uslijedila je ubrzo nakon što je američki ambasador u Beogradu Kristofer Hil u intervjuu za beogradski nedeljnik NIN od 13. juna rekao da formalno priznanje Kosova neće biti uslov za ulazak Srbije u Evropsku uniju (EU).

Nemačka oštrija, ambasador Hil taktičniji, ali svi isto traže: Šta poručuju diplomate o završetku dijaloga Beograda i Prištine?​

Od kada je Kosovo proglasilo nezavisnost, EU je u više navrata izjavljivala da je pitanje priznanja Kosova stvar u nadležnosti država članica EU i da je kao evropski blok zadržala neutralan stav prema statusu Kosova, podseća RSE.

Oglasio se i Stejt department u kojem se navodi da se zvanični stav Vašingtona u vezi sa procesom normalizacije odnosa Kosova i Srbije nije promenio, i da je dugoročni cilj američke politike da u tom procesu dođe do međusobnog priznanja.

tako da nesrbine klonirani mozes slobodno prestati da iznosis svoje zakljucke bazirane na neistini. prosto receno ne lazi.

Back