Gubitak suvereniteta Srbije ulaskom u EU?

Meliot

Elita
Poruka
18.951
Da li bi Srbija izgubila deo suvereniteta ulaskom u EU odnosno da bi morala da svoje zakone u potpunosti prilagodi sa zakonima Evropske unije? Baš sam pročitao članak kako je Evropski sud pravde u Strazburu kaznio Mađarsku (čitaj Orbana) sa 200 miliona evra jer nije prilagodila svoju migranstku politiku sa zakonima EU. Nije li to dobrovoljni gubitak suvereniteta ako neka zemlje uđe u EU?

Da, zakoni moraju da budu usklađeni i to je pozitivno za nas jer su svakako bolji nego ovi naši koji se pišu isključivo radi koruptivnih poslova ekipe na vlasti i njihovih prijatelja i rodbine. Tako da nama svakako ide u prilog ulazak u EU kako bi se doveli u red jer to sami nećemo nikada učiniti. Ni jedna vlast koja dođe neće promeniti zakone na način da ne mogu da klepaju.

Da mi to gledamo cost benefit analizom...

Dakle samo u ovom trenutku gledano....

Vise nema prednosti od zadrzavanja ili odrzavanja srpskog drustva urednim, ugodnim i pravno odgovornim i jasnim....
Nema prednosti od dobre situacije u EU privrednom okruzenju..
Nema prednosti od konkurentnosti nase privrede, naprotiv..

Imamo vlast kojoj ne odgovara ulazak u EU , nema kineskih racuna, nego sve mora da se pravda, a kako Malog da pravdas kad je sav u kriminalu , ili Velju nevolju koji je Arkanov mladji vrat po Vucicu....

Narodu , ne odgovara ulazak u EU iz dva razloga,
Ima svoje monopol interese, a nije ni kadar da razmislja i uredjuje kao EU ,
EU je mnogo jaca konkurencija nego sto su ikad osetili u Srbiji

Kome odgovara ulazak u EU , pa onima koji vec rade u EU ,
Turistima odgovara ulazak u EU...
Medijskim radnicima, ako su pismeni , odgovara ulazak u EU ali oni su mahom u EU...

Strucnjacima ne odgovara toliko ulazak u EU , prvo zato sto ih nema u Srbiji , drugo onih kojih ima ce lako dobiti prelaz hibrid rada EU non EU...

Drugo Srbija ce uvek biti siva zona, to je sad vec jasno , sto znaci kao i u pocetku dolaska investitora, u Srbiju dolaze samo mutni , oni pravi investitori ne dolaze u Srbiju jer ovde ih ceka Srpska BIA Srpska kultura i Srpska vrednoca....i naravno intelekt...

A dosta je bilo uvlacenja pojedincu koji na kraju nece ni sam da se ponasa korektno i razvojno nego ce bas da gleda da zloupotrebi i iskoristi neke slabosti razvoja Srbije...

Tako da kad gledas koristi i stete , nema trenutno razumnih koristi od ulaska u EU a plus je narod toliko zaostao da bi mu EU bila kao opravdanje za veliki jaz koji bi nastao izmedju pravnog sistema i Srpskog sistema...

Dobro pogledajte ko je za ulazak u EU , videcete da su ti ljudi vec u EU , tako da je malo ili mnogo sumnjivo to arbitriranje u kojem ce imati jasnu korist, a za druge, ko vas ebe..

Srbiji je bolji put prvo da postane uredjena i postena, a ne da joj drugi uvodi postenje i urednost, jer cak i kad ti tvoj uvodi tako zahtevne stvari , boli a jos brine o svojima, a kad ti uvodi tudji , ne da ce da strada sve sto moze da strada, nego ce jos da nestani i ono malo srpstva sto je ostalo , ako ga trazimo...

Da, zakoni moraju da budu usklađeni i to je pozitivno za nas jer su svakako bolji nego ovi naši koji se pišu isključivo radi koruptivnih poslova ekipe na vlasti i njihovih prijatelja i rodbine. Tako da nama svakako ide u prilog ulazak u EU kako bi se doveli u red jer to sami nećemo nikada učiniti. Ni jedna vlast koja dođe neće promeniti zakone na način da ne mogu da klepaju.
Znači neke briselske demokrate trebaju da ti određuju kako ćeš da živiš? U nemačkoj je sada dozvoljeno da se poseduju golišave fotograjije tuđe dece iznad čak 12 godina ili da se sa njima ima seksualni odnos uz njihov pristanak. Jedno od ta dva. I sutra ti neki briselski demokrata naredi da to tako mora da bude i tačka. Tebi je to u redu?

Da li bi Srbija izgubila deo suvereniteta ulaskom u EU odnosno da bi morala da svoje zakone u potpunosti prilagodi sa zakonima Evropske unije? Baš sam pročitao članak kako je Evropski sud pravde u Strazburu kaznio Mađarsku (čitaj Orbana) sa 200 miliona evra jer nije prilagodila svoju migranstku politiku sa zakonima EU. Nije li to dobrovoljni gubitak suvereniteta ako neka zemlje uđe u EU?
Sta je u tome lose?

Znači neke briselske demokrate trebaju da ti određuju kako ćeš da živiš? U nemačkoj je sada dozvoljeno da se poseduju golišave fotograjije tuđe dece iznad čak 12 godina ili da se sa njima ima seksualni odnos uz njihov pristanak. Jedno od ta dva. I sutra ti neki briselski demokrata naredi da to tako mora da bude i tačka. Tebi je to u redu?
Ne, nego ce neki lokalni Velja Nevolja i Luka Bojovic da odredjuje kako ces da zivis, dok mu niko nista ne moze.

Besmislica.

Inace, age of consent u Nemackoj je 14, kao i u Srbiji, ne lupaj.

Ne, nego ce neki lokalni Velja Nevolja i Luka Bojovic da odredjuje kako ces da zivis, dok mu niko nista ne moze.

Besmislica.

Inace, age of consent u Nemackoj je 14, kao i u Srbiji, ne lupaj.
Bilo je pre na vestima da ke smanjeno na 12 godina. Ali nebitno, svašta tu drugo ima. To je samo jedan od primera. Drugo nikada se u ovoj državi Velja Nevolja i Luka Bojović nisu ništa pitali.

Skoro pa totalni gubitak suvereniteta, nametanje zakona i pravila ljudi iz senke koje i ne poznajemo. Ogroman prostor za manipulaciju, prikrivenu (poluprikrivenu) diktaturu. Ja ne mogu da verujem da zemlje pristaju da prodaju svoj suverenitet i volju naroda nekim opskurnim likovima.

Znači neke briselske demokrate trebaju da ti određuju kako ćeš da živiš?

Svaki član EU ima svoje predstavnike u evropskom parlamentu i zajedno se donose zakoni. Ne vidim neki naročit problem, svi ti zakoni su svakako bolji od naših. Šta više, EU je jedina šansa za Srbiju da bude normalna država, možemo mi koliko hoćeš da se pozivamo na nezavisnost i suverenitet i večno ćemo biti vukojebina dok ne uđemo u EU. To je prosto činjenica.

Skoro pa totalni gubitak suvereniteta, nametanje zakona i pravila ljudi iz senke koje i ne poznajemo. Ogroman prostor za manipulaciju, prikrivenu (poluprikrivenu) diktaturu. Ja ne mogu da verujem da zemlje pristaju da prodaju svoj suverenitet i volju naroda nekim opskurnim likovima.
Ja mog "diktatora" mogu da smenim na izborima a briselskog birokratu koji se prema meni ponaša kao diktator ne mogu.

Svaki član EU ima svoje predstavnike u evropskom parlamentu i zajedno se donose zakoni. Ne vidim neki naročit problem, svi ti zakoni su svakako bolji od naših. Šta više, EU je jedina šansa za Srbiju da bude normalna država, možemo mi koliko hoćeš da se pozivamo na nezavisnost i suverenitet i večno ćemo biti vukojebina dok ne uđemo u EU. To je prosto činjenica.
Oni brane nezavisnost i suverenitet svojih diktatora.

Klasican Stokholmski sindrom.

Sve je to za mene EU diktatura. Ispada na kraju da je EU ipak država a ne savez samostalnih država.

Ja mog "diktatora" mogu da smenim na izborima

O tome se radi što ne možeš. Vučić je dolaskom na vlast ukinuo demokratiju i uveo autoritarni režim. Srbijom bukvalno upravlja koruptivno mafijaški klan koga ne možeš smeniti. Njihovi su mediji, njihove su institucije, njihovi su namešteni izbori. Kako ti vidiš da je to bolje u odnosu na EU sistem gde važe pravila demokratije, to mi nije baš jasno.

a briselskog birokratu koji se prema meni ponaša kao diktator ne mogu.

Ne znam odakle ti ovo, jel imaš neki primer da se u EU prema nekome ponaša kao diktator? Sva pravila koja se donose su ista za sve, ne dobijaš ti neki poseban zakon koji važi za tebe nego isto ono što se primenjuje u savremenim razvijenim državama.

Back