GSP Novi Sad

Da li ste zadovoljni gradskim saobraćajem u Novom Sadu?

  • Da

    glasova: 3 42,9%
  • Ne

    glasova: 3 42,9%
  • Delimično

    glasova: 1 14,3%

  • Ukupno glasova
    7
Stvarno nema smisla.

Pod broj jedan:
Od poslednjeg poskupljenja dinar je bio stabilan.

Pod broj dva:
Benzin ne da nije poskupeo, nego je pojeftinio.

Pod broj tri:
Preduzece nije dodatno opterecivano, niti im je smanjivan budzet.

Po kom osnovu oni traze poskupljenje?
По "зашто да не кад нам се може" основу... Такси кад је поскупео, људи су се опет више возили ГСП-ом... Можда мисле да немамо ноге...
(да, стварно ћу опет да почнем да шетам у свим ситуацијама због њихове халавости! )
 
По "зашто да не кад нам се може" основу... Такси кад је поскупео, људи су се опет више возили ГСП-ом... Можда мисле да немамо ноге...
(да, стварно ћу опет да почнем да шетам у свим ситуацијама због њихове халавости! )
Ja cu otici na najlon, uzeti bajk, i piciti tako. Fala bogu u Novom Sadu biciklom mozes stici bilo gde.
 
Ja cu otici na najlon, uzeti bajk, i piciti tako. Fala bogu u Novom Sadu biciklom mozes stici bilo gde.

Налост, хвала Богу, у НС-у их краду као нездрави... :mrgreen:

............чекај............
Сад кад све овако причамо... сад имам осећај да иза крађа стоји ГСП.... :eek:

Треба да се покрене петиција да у НС-у, као и у Фрајбургу и у Амстердаму, бициклиста буде на првом месту у саобраћају и да нам се лепо омогући да свуда безбедно возимо...
И да се избаци превоз на фосилна горива, а убаци електрични превоз...
 
Налост, хвала Богу, у НС-у их краду као нездрави... :mrgreen:

............чекај............
Сад кад све овако причамо... сад имам осећај да иза крађа стоји ГСП.... :eek:

Треба да се покрене петиција да у НС-у, као и у Фрајбургу и у Амстердаму, бициклиста буде на првом месту у саобраћају и да нам се лепо омогући да свуда безбедно возимо...
И да се избаци превоз на фосилна горива, а убаци електрични превоз...
Bilo bi lepo kad bi biciklisti imali prednost, ali tesko da ce tako nesto kod nas zapoceti.

Inace, grad je dobio sredtva od EU da izgradi bickilisticku stazu od Telepa do Begeca. To ce biti jako korisno za prigradske bicikliste :)
 
Evo moram ovo da ispricam, prica je za NOVI SAD

Vracam se danas sa faxa sa jednim kolegom i ulazimo u bus broj 1 koji je kranuo sa stranda u 19.26. U busu je bilo sveta, zanci nije prazan bus niti guzva. Kod izvrsnog veca ulaze dva matora kontrolera, krupniji sa prkovima i traze karte u busu jedna devojka od nekih 19-20 god nije imala kartu tj imala je ali od proslog meseca, isla je da kupi markicui jedan decak od nekih maximalno 15 godina... Cim su videli tog decaka odmah su se okomili na njega i poceli da vicu (da podsetimo da je to takodje nasilje nad decom) ali posto mali nije hteo da kaze ime i prezime (zaista cenim njegovu smelost ovde, jer on to nije duzan da kaze) kod sredjnjih vrata su mu oba kontrolera preprecili put i bukvalno ga izolovali, i nisu hteli da ga puste naredne TRI stanice da izadje iz busa (da podsetim to je krivicno delo 'drzanje osobe protiv njene volje'). Kada je mali hteo da se provuce i izadje matori kontroler je hteo da ga udari. (da podsetimo da je i to nasilje nad decom). Jako mi je krivo sto tada nisam imala kredita da zovem miliciju i sto ga doticni kontroler nije udario jer da jeste oba kontrolera bi morali da odgovaraju krivicno.
Razlog zasto ovo nisam slala u JGSP je jer nemam zvanicni dokaz tj sliku doticnog desavanja....
 
prvo, i kad nemas kredita, sve mreze ti dozvoljavaju da policiju, vatrogasce i hitnu pomoc zoves za dzabe !!

drugo, dovoljno je bilo da se i umesas, da samo se oglasis, mozda bi ti se jos neko pridruzio od putnika i sve bi nadam se bilo u redu

- - - - - - - - - -

trece, dovoljna je tvoja izjava da se sa njom prituzbom oglasis u JP GSP i oni moraju po sluzbenoj duznosti da povedu postupak i o ishodu istog pismeno da te obaveste.
 
Stvarno nema smisla.

Pod broj jedan:
Od poslednjeg poskupljenja dinar je bio stabilan.

Pod broj dva:
Benzin ne da nije poskupeo, nego je pojeftinio.

Pod broj tri:
Preduzece nije dodatno opterecivano, niti im je smanjivan budzet.

Po kom osnovu oni traze poskupljenje?

Kako sam ja čuo grad je zavrnuo subvencije, tj ne da je zavrnuo subvencije nego nije davao ni za gorivo. Dug GSP prema NIS-u je dostigao ohoho cifru a mislim da nije ni prvi put da se tako vozi na veresiju. Cena karte i nije strašna koliko su oni zapravo u qrtzu.


Evo moram ovo da ispricam, prica je za NOVI SAD

Vracam se danas sa faxa sa jednim kolegom i ulazimo u bus broj 1 koji je kranuo sa stranda u 19.26. U busu je bilo sveta, zanci nije prazan bus niti guzva. Kod izvrsnog veca ulaze dva matora kontrolera, krupniji sa prkovima i traze karte u busu jedna devojka od nekih 19-20 god nije imala kartu tj imala je ali od proslog meseca, isla je da kupi markicui jedan decak od nekih maximalno 15 godina... Cim su videli tog decaka odmah su se okomili na njega i poceli da vicu (da podsetimo da je to takodje nasilje nad decom) ali posto mali nije hteo da kaze ime i prezime (zaista cenim njegovu smelost ovde, jer on to nije duzan da kaze) kod sredjnjih vrata su mu oba kontrolera preprecili put i bukvalno ga izolovali, i nisu hteli da ga puste naredne TRI stanice da izadje iz busa (da podsetim to je krivicno delo 'drzanje osobe protiv njene volje'). Kada je mali hteo da se provuce i izadje matori kontroler je hteo da ga udari. (da podsetimo da je i to nasilje nad decom). Jako mi je krivo sto tada nisam imala kredita da zovem miliciju i sto ga doticni kontroler nije udario jer da jeste oba kontrolera bi morali da odgovaraju krivicno.
Razlog zasto ovo nisam slala u JGSP je jer nemam zvanicni dokaz tj sliku doticnog desavanja....

Pretpostavljam da ti telefon ima kameru. Drugi put snimi, pa lepo u novine, Jedne, druge, treće,...
Lično se gnušam bahatih putnika ali se bahatih ridžovana gnušam jedno deset puta više. Oni NEMAJU pravo ni da te legitimišu, ni da te zadržavaju niti bilo šta od egzibicija koje obično izvode. To može policija i komunalna policija. Ovi svoja ovlašćenja prekoračuju i uopšte me ne čudi kada pročitam da ih je neko namarisao po glavi. Kad je pa neki ridžovan najebao za prekoračenje ovlašćenja, inače vrlo skromnih koje imaju? Jedino realno rešenje je da kontrola pređe u nadležnost te komunalne policije. Kada su ih već formirali i dali im ovlašćenja i status službenog lica neka rade nešto za promenu.
 
@Hronos: Како то мислиш, да везаре раде нешто? Па они су у комуналној баш зато да би добијали паре и да не би радили ништа.... Не може тако, немој молим те... Нешто друго треба да се смисли...
 
Iako se već dugo zvanično tako ne zove u širokim narodnim masama ova firma se najčešće naziva GRAS. Voze nas već više od jednog veka. Do kraja pedesetih imali su i tramvaje koje su međutim nažalost tada ukinuti tako da su ostali samo autobusi. Njih je bilo raznih, ali najpoznatiji su Volvo koji su postali i svojevrsni simbol našeg grada. Krenulo se s njima još daleke 1968.

volvo-1969-jpg.591211


Ti čuveni B - 58 koje pamtimo po onim malim metalnim ručicama poluautomatskog menjača su se održali sve do početka ove decenije, dakle punih 40 godina. Posle je bilo i Novijih modela istog proizvođača, pa sam ja snimio i takve:

P90911-151930.jpg


Nažalost stare ''Volvike'' ostaće uspomena jer se sad nabavljaju drugačiji. Doduše, ti noviji nemaju motor u sredini ispod putnika što je decenijama bio standard u proizvodnji gradskih autobusa, pa su zato tiši, a imaju i klimu i tamna stakla, što sve vožnju (naročito leti) čini prijatnijom.
Najstariji autobusi u saobraćaju su marke Volvo čiji garažni brojevi počinju cifrom 6 i oni su nabavljeni 1990. godine.

Trase i stajališta su se menjali kako se menjao grad. Čuveni dispečer sa prigradskom stanicom na Ribljoj pijaci je odavno premešten na Željezničku stanicu. Autobusi odavno ne prolaze centralnim gradskim ulicama koje su sad pešačka zona i tako dalje. Ne znam kako vama, ali meni se čini da svi ovi ljudi pristojno obavljaju svoj posao i mogu reći da sam prilično zadovoljan. Naravno da uvek može i bolje, ali i ovako je solidno. Šta vi mislite?
 
GSP NS odavno nije bio u gorem stanju, guzve su velike jer je grad prenaseljen a primetno je da smanjuju broj polazaka i da izbacuju zglobne autobuse jer zele da postignu dve stvari: destimulisu ljude da koriste javni prevoz i da svi prelaze na sopstvena vozila i drugi je usteda.
Uglavnom je to retkost u Evropi ali u NS je procenjeno da je to dobro za grad usleda cega imamo sve vece guzve u saobracaju jer ovako los gradski prevoz sigurno ce uticati na dalju destimulaciju njegovog koriscenja.
 
Evo lepih vesti:

Novi Sad gasnim autobusima ka Zelenoj prestonici Evrope
Javno gradsko saobraćajno preduzeće “Novi Sad” će u toku ove nedelje izvršiti primopredaju trinaest solo Mercedes-Benz Conecto NGT autobusa sa pogonom na prirodni gas. Ova isporuka je uvertira u veliku obnovu voznog parka novosadskog prevoznika, nakon koje će skoro dve trećine flote koristiti CNG kao gorivo.

Ostatak podužeg teksta imate ovde. Ukratko - u narednih godinu dana će biti mnogo novih autobusa a dobitak nije samo u gasifikaciji nego i u tome što će onda velika većina autobusa imati klima uređaje.
 
Javni prevoz nikada nije bio u gorem stanju, neverovatno koliko je GSP propao i mislim da nijedno gradsko preduzece toliko nije unazadjeno u protekloj deceniji. Nemaju realnu sliku rasta grada pa na pojedinim relacijama su takve guzve da cesto i po 200 ljudi stoji na stanici i ne moze da udje u bus vec ceka da prodju 3, 4 polaska . Delovi grada koji su najvise rasli i prigradfska naselja imaju u spicu manji broj polazaka i ukoliko ides ujutru na posao veliki je rizik koristiti javni prevoz posebna prica su vozaci koji su nekulturni i nemaju elementarnu ljubaznost pa do raspalih autobusa koji se i dalje koriste iako vise nisu za voznju .
 
Ne znam, moje je iskustvo je umnogome drugačije. Autobusi su mnogo bolji nego što su bili pre 10, 15 i više godina. Sad imaju motore nazad umesto u sredini, pa su mnogo tiši, a i vibracija je daleko manje, tako da je vožnja uglavnom mnogo udobnija. Ostao je još izvestan broj vozila nabavljenih tokom devedesetih i oni su bučniji i rastrešeniji, ali sad već na svakoj liniji najčešće ne voze takvi. Za vozače takođe ne mogu da kažem nešto ružno, baš nijedan nije bio neljubazan ili tako nešto, a neiskusnih naravno ima, ali niko se nije naučen rodio, zar ne? Jedino ću se složiti s tim da je broj vozila na nekim linijama nedovoljan.
 
Jedino resenje je privatizacija GSP-a ili uvodjenje konkurencije jer ovako dalje ne ide, moja iskustva su katastrofalna i mnogo je gore prevoz organizovan nego pre deceniju dve a kulminira ove godine sve. Autobusi su u poluraspadnutom stanju i malo po malo se neki pokvari ,mnogima otisli amortizeri pa odsakuju toliko da je pitanje kada ce se neka nesreca desiti, ne pamtim da se tako nesto dogadjalo u ovim razmerama.
Pre neko jutro bila je tolika guzva da je zena iscasila ruku u guzvim jednostavno uslovi su toliko nehumani da ni za zivotinje nije ovakav prevoz a ne zele u spicu da ubace jos buseva .
Dok god se ne uvede konkurencija i privatizuje preduzece imacemo verovatno najgori javni prevoz u zemlji.
 
Ček zar ti Mercedes autobusi nisu oni Ikarbus ili sta vec samo sa Mercedes znakom?
Ne, nisu oni koje je onomad pokazivao Vučić. Ikarbus uopšte ne pravi autobuse na gas. Nakon nekoliko proizvedenih primeraka (1 je bio i kod nas) digoše ruke. Koliko sam informisan ovi kod nas su napravljeni u Turskoj. Mercedes dugo tamo ima fabriku, uložio je ogromna sredstva i većina svih Mercedesovih autobusa koji cirkulišu ovim delom Evrope napravljena je tamo.
 
https://www.021.rs/story/Novi-Sad/V...e-kao-i-kupovina-10-elektricnih-autobusa.html
U planu jeftinije markice GSP za studente i učenike, kao i kupovina 10 električnih autobusa
Novosadska vlast planira da narednih nedelja, ukoliko budu imali vremena zbog predstojećih izbora, donese odluku o promeni tarifnog sistema GSP-a, čime bi se studentima i učenicima ponudile povoljnije cene godišnjih markica za prevoz.
Odluka će se menjati jer, kako je objasnio gradonačelnik Miloš Vučević, uprkos tome što broj studenata i đaka u Novom Sadu ne opada, sve je manji broj kupljenih mesečnih markica za gradski prevoz. Smanjenjem cena markica za studente i učenike, oni bi se motivisali da uzimaju godišnje pokazne karte GSP-a umesto mesečnih.

"Naša ideja je da ne kupuju 10 mesečnih, nego da imaju ozbiljan popust i da kupuju godišnje. Biće nivelisane i cene markica za prigradske zone, ali sve mora prvo da se ekonomski proveri. Neko će možda reći da je ovo deo predizborne kampanje, ali moramo da radimo, a promenu tarifa sam najavio još pre šest meseci", naveo je Vučević.
Govoreći o GSP, gradonačelnik je naveo da bi iz Turske trebalo da počne da pristiže 30 mercedesovih solo autobusa na gas, a potom i 20 zglobnih autobusa na gas. On očekuje da će u aprilu ili maju promovisati 71 autobus, u koje spadaju oni koji treba da stignu, ali i oni koji su već tu.

Vučević dalje navodi da imaju i informaciju od Evropske banke za obnovu i razvoj (EBRD) o kupovini još 28 do 30 autobusa na gas. Kako je pojasnio, u EBRD su ih informisali da je zbog velike potražnje za autobusima došlo do promena cena, pa za sedam miliona evra koliko imaju na raspolaganju, možda kupe jedno ili dva vozila manje od prvobitno planiranih 30.

Prvi čovek Novog Sada je dodao i da Grad planira da nabavi prvih 10 električnih autobusa jer imaju vrlo povoljne ponude od međunarodnih finansijskih organizacija. Kaže da odluka još nije doneta, ali da smatra da je vreme da Novi Sad ima ekološki prihvatljiv prevoz.
Iskreno govoreći više sam za gasne autobuse jer struju treba nekako i napraviti, a time se takođe zagađuje vazduh pa je pitanje koliko smo tu što se toga tiče na dobitku, a gasni busovi su mnogo jeftiniji pa se za iste pare može kupiti više.
 
https://www.021.rs/story/Novi-Sad/V...e-kao-i-kupovina-10-elektricnih-autobusa.html

Iskreno govoreći više sam za gasne autobuse jer struju treba nekako i napraviti, a time se takođe zagađuje vazdug pa je pitanje koliko smo tu što se toga tiče na dobitku, a gasni busovi su mnogo jeftiniji pa se za iste pare može kupiti više.

Struja i nije problem koliki su problem baterije i njihovo skladistenje/reciklaza nakon sto se razjebu a da ne govorimo koliko zagadjuje pravljenje istih....
 

Back
Top