Quantcast

GSM praćenje softver?

Darth Vader

Veoma poznat
Poruka
12.981
Evo o čemu se radi.
Mali dečiji satići koji imaju mogućnost nadzora lokacije deteta preko GSMa i GPSa imaju malu bateriju koja jedva traje oko 18h i dete često zaboravi da napuni bateriju satića.
Pitanje je sledeće.
Postoji li nekakav android program za praćenje preko GSMa kojim bi mogao da se prati neki jednostavan mobilni telefon manjih dimenzija kome baterija traje po 4-5 dana.
Mislim na one baš male kopije Nokia 3310 i slične.

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
31.918
Evo o čemu se radi.
Mali dečiji satići koji imaju mogućnost nadzora lokacije deteta preko GSMa i GPSa imaju malu bateriju koja jedva traje oko 18h i dete često zaboravi da napuni bateriju satića.
Pitanje je sledeće.
Postoji li nekakav android program za praćenje preko GSMa kojim bi mogao da se prati neki jednostavan mobilni telefon manjih dimenzija kome baterija traje po 4-5 dana.
Mislim na one baš male kopije Nokia 3310 i slične.
GSM podatak postoji za SVAKI mobilni uređaj. Istina, nije toliko precizan kao GPS! Koji je najmanji uređaj iz tvoje kolekcije koji ima GPS?

BLANKED

Elita
Moderator
Poruka
18.866
Premestio sam temu u mobilne telefone, ipak je prikladnija za taj pdf.

Inace u mts-u je duugo postojao servis "ortak lokator", radio je veoma dobro :lol: ne znam da li to jos uvek postoji, mogao si da pratis bilo koji uredjaj preko SIM karticesa tvog uredjaja, upravo je bilo to sto si trazio (GSM pracenje), ako je jos uvek aktivan onda nema potrebe za ikakvom instalacijom, znam da je bio besplatan . Sto se tice konkretno androida ne znam, bacicu pogled kada stignem postojalo je nesto slicno za symbian (doduse nije bilo daljinsko vec je zapisivao u telefonu mesta na kojima si boravio) ali to je otislo u zaborav ekspanzijom GPS-a.

BLANKED

Elita
Moderator
Poruka
18.866
Da, to je to. https://mts.rs/Privatni/Mobilna/Usluge/Ostale-usluge#tab=tab-two Vidi pod "Lokacijski servisi".

Ortak lokator će Vam u svakom trenutku pokazati gde se nalaze Vaši prijatelji
Potrebno je da se Vi i Vaši prijatelji registrujete, kreirate svoje profile i možete da počnete pretragu.
Servis je dostupan na celoj teritoriji Srbije, a za Beograd, Novi Sad, Suboticu, Pančevo, Čačak, Užice, Kruševac, Mladenovac i Kosjerić postoje i mape na kojima možete videti svoju i pozicije svojih prijatelja.
Da bi se korisnik registrovao za ovaj servis potrebno je da prihvati nečiju pozivnicu ili da kreira svoj profil u meniju podešavanja.

Registracija

Registracija slanjem SMS poruke

Slanjem SMS-a sa tekstom:

Nadimak i imenom pod kojim želi da bude registrovan na broj 2242.
Ovaj nadimak vide svi korisnikovi prijatelji kojima je uputio pozivnicu da se međusobno pronalaze i lociraju - koriste ovaj servis.
Pored nadimka pozvani korisnici vide i broj telefona osobe koja ih poziva.
Nadimak se u meniju podešavanja može promeniti u bilo kom trenutku.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.