Quantcast

Grupni razgovori, terapija; udruzenja i sl...

Tracer

Zainteresovan član
Poruka
294
Pozdrav svima:)

Da li postoje negde kod nas mesta gde se ljudi sa slicnim problemima okupljaju i razgovaraju, NS, BG.
Kao ono sto mozemo vidjati u nekim stranim filmovima.

E sad sta bi meni bilo najblize, nzm. u toku skolovanja sam uvek bio po strani bez prijatelja i devojaka, odbacen i omalovazavan, kuca skola i to je to, e sad (imam 24god.) recimo da je i dalje jedan od najvecih problema kontakt sa ljudima, prijateljstva, veze i (ne)opustenost u tim situcaijama.
Kao napomenada vec neko vreme idem na psihoterapiju.

Poslednja izmena:

gost 339460

Iskusan
Poruka
5.843
Svako ko nije u stanju da se prilagodi nacinu zivota,ne moze da odrzava prijateljske odnose,ili jednostavno,nije adaptiran za zivot u urbanoj sredini,treba da zatrazi
pomoc strucnjaka. Kod nas je vrlo dobro organizovana,takozvana "Psiholoska pomoc",koja se moze dobiti,u Zavodu za mentalno zdravlje,u ul.Palmoticevoj.
Treba otici tamo,i izneti svoj problem.Tamo postoje timovi strucnjaka,u kome se nalazi:psiholog,socijalni radnik i dr. Svaki sliucaj,resava se razgovorima i savetima
za dalje vodjenje zivota.

gost 343533

Elita
Poruka
17.532
Pozdrav svima:)

Da li postoje negde kod nas mesta gde se ljudi sa slicnim problemima okupljaju i razgovaraju, NS, BG.
Kao ono sto mozemo vidjati u nekim stranim filmovima.

E sad sta bi meni bilo najblize, nzm. u toku skolovanja sam uvek bio po strani bez prijatelja i devojaka, odbacen i omalovazavan, kuca skola i to je to, e sad (imam 24god.) recimo da je i dalje jedan od najvecih problema kontakt sa ljudima, prijateljstva, veze i (ne)opustenost u tim situcaijama.
Kao napomenada vec neko vreme idem na psihoterapiju.

Druzi se malo s nama na forumu :p

I to je terapija :)))

Znam jednog forumasa, koji je tvojih godina....
ima skoro isti problem kao ti, i kaze da mu je ovaj forum pomogao da se opusti sa ljudima, a narocito zenskim polom.

Dakyorlando

Elita
Poruka
20.872
sad-i-know-that-feel-bro.png

i uopšte nisi jedini. Nažalost, sve je više mladih kao što smo ti i ja.

Možeš da probaš u Palmotićevoj, meni je njihova Dnevna bolnica za adolescente dosta pomogla. Za razliku od nekih uvreženih stereotipa, tamo nisu ni psihopate ni ludaci, već mladi ljudi koji kao i ti imaju problema sa depresijom i sličnim stvarima. Samo požuri, jer posle navršenih 25 godina života više ne možeš da ideš tamo. Možeš, naravno, da se prebaciš na odeljenje za odrasle, ali nije to to.

I u Domu omladine imaš besplatno psihološko savetovalište, raspitaj se tamo, a možeš da posetiš i psihologa odnosno psihijatra u domu zdravlja u tvojoj opštini. Tu je i odeljenje za mentalno zdravlje u Kliničkom centru Srbije; meni se tamo nije dopalo, ali to ne znači da neće ni tebi.

Sve navedeno su besplatne opcije, a ako si spreman da daš novac, možeš da probaš i kod nekog privatnika koji se bavi grupnim terapijama. Ja kod njih nisam išao (bar ne na grupne terapije), ali sam čuo mahom pozitivne komentare o njima.

Prilozi

• sad-i-know-that-feel-bro.png
    sad-i-know-that-feel-bro.png
    92,3 KB · pregledi: 3

mekflaj

Iskusan
Poruka
6.486
treba istražiti i opciju psihoterapije preko skajpa

gledate se sa terapeutom i pričate, pare za seanse joj uplaćuješ na žiro račun.... verovatno su moguće i video konferencije, tj. grupna psihoterapija

- - - - - - - - - -

mada, ne verujem da je psihoterapija efikasna više od običnog razgovora gde se čovek nekom izjada,
a grupna psihoterapija može pomoći osobi da se socijalizuje i vežba socijalne veštine...

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.