Grupa lekara okrenula leđa Brnabić i Lončaru u Novom Pazaru

IMG_20200627_204842.jpg





IMG_20200627_204949.jpg
 
Одрасти. Смрт те чека, дани су кратки, живи искрено.

Jesi li kojim slučajem prevideo deo mog upisa gde sam rekao da sam već doživeo dovoljno, ili makar dovoljno po mojim merilima, a što je mnogo više nego što će većina ljudi doživeti čak i da imaju dva životna veka na raspolaganju? Sve što možeš da zamisliš, svako moguće uživanje i radost, kod mene je već bilo na sceni. Što se smrti tiče, pozdraviću je kad dođe jer znam šta sledi posle.
 
Opet pričam, pojedinci različito doživljavaju stvari. Ja ne znam kako da nacrtam da se kaveza plašim više nego smrti, pošto vidim da mi se ne veruje na reč. Mada, nije da nisi pobedila u raspravi, pošto si uspela da skreneš priču u smeru koji meni nije padao na pamet. Svaka čast. Jer smo došli do toga da ispadne kako ja zagovaram širenje straha i panike, a zapravo sam zagovarao poštovanje jednostavnih mera, kako kod običnih ljudi, tako i kod članova režima. Od jedne sekvence, nebitne za moju poentu, to jest da smatram kako bi čak i strah i panika bili bolji od opuštenosti, napravila si glavni pravac moje priče. Još jednom, svaka čast.
Обоје смо за заштитне мере, очигледно.
Али ти заговараш поштовање мера ширењем страха и панике, а ја искључиво законском уредбом и кажњавањем. Страх и паника не долазе у обзир ни као крајња опција јер је у компарацији са штетности вируса, већа штета од масовног страха и панике
Мада, можда кад размислиш, и ти би то тако?
Него си се мало прерачунао с цифрама, признај. ;)

Кад све прође, па попусти адреналин, сети се ове наше расправе па пропрати статистику умирања и обавезно је упореди са годинама без корона страха. Паметан си, схватићеш и сам какве ће ово последице оставити.
 
Jesi li kojim slučajem prevideo deo mog upisa gde sam rekao da sam već doživeo dovoljno, ili makar dovoljno po mojim merilima, a što je mnogo više nego što će većina ljudi doživeti čak i da imaju dva životna veka na raspolaganju? Sve što možeš da zamisliš, svako moguće uživanje i radost, kod mene je već bilo na sceni.
Нисам. Уживање и живљење су две различите ствари. Ниси овде да задовољаваш чула и несвесне наметбуте потребе, већ да живиш у истини.
 
Обоје смо за заштитне мере, очигледно.
Али ти заговараш поштовање мера ширењем страха и панике, а ја искључиво законском уредбом и кажњавањем. Страх и паника не долазе у обзир ни као крајња опција јер је у компарацији са штетности вируса, већа штета од масовног страха и панике
Мада, можда кад размислиш, и ти би то тако?
Него си се мало прерачунао с цифрама, признај. ;)

Кад све прође, па попусти адреналин, сети се ове наше расправе па пропрати статистику умирања и обавезно је упореди са годинама без корона страха. Паметан си, схватићеш и сам какве ће ово последице оставити.


aman sofija, da kaznjavas ljude koji skinu masju u gsp da se ne bi onesvestili bez klime na +30. :sad2:

jel mozemo da tuzimo drzavu, ako zbog nosenja maske neko padne i povredi se? :think:
 
Обоје смо за заштитне мере, очигледно.
Али ти заговараш поштовање мера ширењем страха и панике, а ја искључиво законском уредбом и кажњавањем. Страх и паника не долазе у обзир ни као крајња опција јер је у компарацији са штетности вируса, већа штета од масовног страха и панике
Мада, можда кад размислиш, и ти би то тако?
Него си се мало прерачунао с цифрама, признај. ;)

Кад све прође, па попусти адреналин, сети се ове наше расправе па пропрати статистику умирања и обавезно је упореди са годинама без корона страха. Паметан си, схватићеш и сам какве ће ово последице оставити.

Ne, to je ono što sam pokušao da objasnim u prethodnom postu. Dakle, sekvencu straha i panike sam pomenuo uzgred, ne želevši uopšte da ozbiljno raspravljam o tome. Takođe, smatram da vesti tipa "zarazilo se pola Vlade" ne proizvode tako jak efekat kakav ti zamišljaš. Ne moraš da mi pominješ cifre po ko zna koji put, jer sam već rekao da sam svestan da je smrtnost slična kao kod sezonskog gripa. Ono što sve vreme pričam je da i ta smrtnost može da se smanji jednostavnom metodom tipa "ne budi bahat pred kamerama".
 

Back
Top