Quantcast

Grupa E (Brazil, Švajcarska, Kostarika, Srbija)

Ko prolazi dalje!

• Brazil

• Švajcarska

• Kostarika

• Srbija

Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

admiral1

Iskusan
Poruka
5.174
Glupo je komentarisati da jedan od najvecih igraca koje smo imali nije znao da igra..... poslednje velike radosti sa reprezentacijom smo videli u njegovo doba

Ali da sada sumiramo mundijal: mnogo,mnogo promena je zadesilo selekciju u poslednjih 9 meseci (selektor, selektovani igraci, formacija, kapiten) i ja sam bio zagovornik tih promena i dalje smatram da su bile neophodne i da ono sto je radio Muslin je bilo nedopustivo....danas mnogi pominju njega i govore da smo bili nesto, ne bih se slozio , jedino kad smo licili na reprezentaciju bilo je 2010. , Muslin je imao smesnu grupu iz koje nije bilo tesko plasirati se , Muslin nije imao igru ,napucavao je loptu napred i igrao ruzan fudbal, doduse uspevao je da umulja golove svima, ali je i primao dosta i grcevito branio taj rezultat.... i da se odmah ogradim, sa Krstajicem igramo bar jednako lose a verovatno i vise... covek je ipak pokazao da je nedorastao zadatku, neiskusan, nepromisljen, sklon kiksevima u odlukama.... mi smo i sa kostarikom pokusali i uspeli da zatvorimo mec a da za to nije bilo potrebe, nego smo pobedili pa nikome to nije smetalo.... sa svajcarskom jajarska postavka i ideja da se sa 10 minuta trcanja resi mec odluke....ne ide to tako druze Mladene i dok tako budemo igrali a izgleda da hocemo jos dugo ( pre 15ak godina smo mislili :ma samo da se penzionisu bata djorini izdanci trenera i da se povuku bezvoljni igraci i bice super ,kad ono eto mlada trenerska skola pokusava da igra isti stil.... dakle, Krstajic je sprovodio cudne odluke i dosta lutao prethodnih meseci....prva promena,promena sastava je sasvim legitimna i na tome bih mu odmah cestitao, jer da se ne zavaravamo slicnu sudbinu bi doziveli i sa Muslinom a onda ga ispljuvali zasto mu decko od 150 miliona sedi kuci i zasto Zivkovic i Milnekovic i ovaj i onaj i bla bla....i trebalo je da ga pljujemo jer je gnjida tvrdoglava koja je naumila to sto je naumila i nije pruzila sansu ama ni jednom mladom igracu kako valja.... sa takvim pristupom u narednim kvalifikacijama bi usledio potop.....rezultat se ne pravi preko noci , za rezultat nisu dovoljni milioni,ugovori,liga sampiona, golovi u najjacim ligama i minuti u istim, za rezultat treba hemija, duh, vizija igre i uigranost...kako gledam prvenstvo u svakoj reprezetnaciji igraci imaju po 120,130,140 nastupa, mi proslavljamo Banetovih 105 do kojih prosecan Spanac ili Francuz ili Italijan stize sa 29 godina...a zasto stize? pa jer je ubacen u reprezentaciju sa 18....nama fali kontinuitet i to da 1 tim igra duze vreme ... ocekujemo kule i gradove od SMS-a i govorimo da je prevara, objektivno je vise nego podbacio, ali objektivno nije krivica samo na njemu.... implementiran je u tim pravo s neba, nije prosao kvalifikacije, ima 5 nastupa za tim, ocekivanja su prevelika, veliki pritisak, a on neuigran,nesiguran i nepovezan sa ostatkom ekipe koja je takodje remontovana i u skladu sa tim neuigrana.... covek je debitovao sa 23 godine, pa mozemo tamo sa 27 ocekivati da on nosi igru do tada je to ipak neozbiljno, nije to fifa manager pa cim ubacis kvalitetnog igraca on da rezultat....sve nase postave su prvi put igrale zajedno na ovom turniru....i onda je tu neka dilema da li bi bilo bolje da je Muslin izgurao i prvenstvo? Apsolutno ne, jer bi u kvalifikacijama za EP krenuli od nule i tavorili i mozda se neplasirali jer nam se to stalno desava da seraspadnemo posle velikog takmicenja.....ovako smo, nadam se taj period adaptacije pregurali sada pa mozemo odmah da startujemo u kvalifikacijama i da jurimo ovu ligu nacije obavezno.....taj Piksi o kome govorite i koji je 10 godina nosio nasu reprezentaciju je debitovao sa 17 jer je neko tada ipak prepoznao nesto u njemu, a SMS debituje sa 23 i hocemo da odmah ponese tim ka 1/4 finalu.....
Treca promena, promena formacije takodje legitimna, s tim da se sistema 3-4-3 ne treba skroz odreci , ali muslinovog 5-4-1 svakako treba i s tim u vezi se treba i zahvaliti nekim igracima....a kojim to? pa za pocetak Rukavini, malo zbog godina ali jos vise zbog stravicne limitiranosti...protiv Gruzije je to moglo da prolazi, na ozbiljnijem nivou nikako..... e sad kad kazem da se ne treba odreci sistema 3-4-3 mislim na kombinovanje sa 4-2-3-1 i stapanje jedne u drugu ali onda se moramo odreci strucnog staba i selektora jer mislim da ovi nemaju tog kapaciteta da uigravaju ni jednu a ne vise opcija....
Sledeca promena -promena kapitena je takodje sasvim ok, cini mi se da u Kolarovu ima vise krvi i da Bane moze polako da sledi Tonija Rukavinu na izlaznim vratima jer to vise nije onaj igrac

E sad, gde je Krstajic pogresio ako je vukao teorijski dobre poteze? pa gresio je u realizaciji istih .... nije pokazao fudbalsku mudrost, nije pokazao fudbalsko znanje, vodio je tim amaterski ,bez neke filozofije i taktike, vodio je igru preko Mitrovica koji je 1 , a na njega uvek 2 stopera, na papiru je imao igrace za ofanzivnu igru, na papiru smo stajali ofanzivno, a u praksi smo stajali pogubljeno, sa odsecenim napadacem i razmakom izmedju linija koji je preveliki, nit smo napadali nit smo se branili, igrali smo mekano u napadu, igrali smo traljavo u odbrani kad je trebalo cuvati rezultat i uplaseno i nismo otvarali kontre .....poveo je dosta brzih igraca a delovali smo najsporije na turniru, jer je pokkusavao da od Ljajica nacini upotrebljivog igraca za bok....a to ne ide, a on je klinacki to forsirao.... i moram da kazem da koliko god Sotir imao neka nerealna vidjenja, u vezi sa Ljajicem sve sam blizi njegovom dojmu da je prevara i nema dileme da bi trebalo da bude zamena za Sergeja i nista vise....neko ce reci sta je to uradio Sergej vise? pa eto , odigrao je 1 dobar mec , ali jos vise Sergej ima 23 godine i 5 nastupa za rpereznetaicju, a Ljajic ni posle 30 sa 27 godina nema srca da trgne, da napravi neki potez vredan aplauza....mediokritet i nista vise.....ali nisam za to da se izbacuje skroz iz tima, moze da bude korisna zamena cisto da SMS ne umisli da je nezamelnjiv jer sa ovakvim partijama ako nastavi (a nece) morao bi na hladjenje....imao je Krstajic jos gafova, grlom u jagode protiv Svajcarske ili ubacivanje Veljkovica umesto Tosica koji je imao jako dobre 2 utakmice ( u poslednjoj je jedino mogao da bude Simunic kod drugog gola)...takodje kasno reagovanje i izmene koje ne donseu nista
Verujem mu da je stvoren timski duh, da nije bilo svadja i razmirica , da su disali kao jedan, jedan i po , ali nije me ubedio da ih je motivisao.... nije se radilo na tom segmentu pa su onda i starteri i izmene delovali smuseno na terenu bez jasnog stava sta treba da rade.....i ne mogu da im zamerim na trcanju ali je to trcanje jalovo rasporedjeno i nesvrsishodno...jer je strucni stab bio pogubljen da li treba biti Brazil ili treba biti Island, pa na kraju ni jedno ni drugo.... i samo cu kratko na sve to dodati i mentalitet luzera koji je cinjenica, i kompleks nize vrednosti i to nase sto hocemo nesto da usicarimo, zabusimo,zakinemo umesto da posteno i muski odigramo 90 minuta i nagazimo protivnika ako nam to vec dozvoljava kapacitet
Sto se igrackom kadra tice istakao bih jos 1 prevaru za koju se nadam da ce se zaista povuci.... NEmanja MAtic.....kad je usao u reprezentaciju bio je sjajan, bio je melem i osvezenje na sredini i s pravom smo skakali na Mihu, a onda je postepeno padao u letargiju i dosli smo do toga da covek hoda po terenu....nezainteresovano, nonsalantno i kad izgubi loptu prljavo.....ja ne znam sta im Junajted radi , ali lici na svog imenjaka i sunarodnika iz istog kluba od pre skoro deceniju....tako ako misli da igra neka se povuce

Stojke regularan, mada prvi gol brazila i njemu ide na dusu, nema tu polovicno istrcavanje, ili ides do lopte ili sdeis na liniji.....Tadicu svaka cast, koliko god imao slabu sezonu u klubu bio je pravi igrac, najagilniji, najpozrtvovaniji, najkreativniji,kapa dole majstore, ti ostani bar jos 1 ciklus
Dobili smo Milenkovica i to je pozitivna stvar u korelaciji sa generalno pozitivnim pristupom ubacivanja mladih igraca....Mitrovic se dosta borio i bio generalno dobar, ali odsecen sto nije nejgova vec greska struke, a greska je i sto za njega nemamo spremnu zamenu i sto su 2 druga spica igrala 6 minuta zajedno....
Kostic pokazao da je zesci limit, Radonjic je sa manje minuta ipak pokazao vecu opasnost po protivnika....Zivkovic pod hitno da poradi na sebi jer ternutno igra kriticno lose
I onda dolazimo do pitanja sta dalje? i sa kim?
Pa nista, iako je Krstajic gresio podosta , iako smo doziveli neuspeh, ja ne vidim bolju opciju na raspolaganju iz razloga sto onda njegovo dovodjenje ne bi imalo smisla (nije to prekaljeni strucnjak koga dovodis 9 meseci pre prvesntva da bi stvorio rezultat) i sto bi izgubili kontinuitet i opet bili na nuli u septembru...a objektivno nemamo dobre strucnjake koji su slobodni...nemamo uopste dobre strucnjake....osim Jokana koji je na drugom poslu.... za Paunovica je rano , pitanje je kako bi se i on snasao, zelen je za seniorski fudbal....a i ima covek posao....evo sad je Miha slobodan, hehehehe
Dakle, ostaviti KRstajica na pocetku lige nacija, valjda je naucio nesto iz svega ovoga jer mi ne delujje kao tvrdoglava i sujetna mazga pa videti, ako ne uzmemo 6 bodova u septembru da se menja...do tad , mada sumnjam ,mozda iskoci neka bolja opcija.... ovako , ako ce opcija da bude on ili Sestko, ili Pizon ili Radovan ili Ljubinko, neka vala Mladen.....ali mora mnogo ,mnogo da uci....

Prosto uvek nam nesto fali, sada je to na prvom mestu bila struka i ubedjen sam da bi selektor kalibra Antic prosao grupu, u njegovo vreme falilo je ponajvise srece ali falilo je i kadra, danas imamo bolje individulce od kojih verujem moze da se napravi i bolji tim, 2006. je falila atmosfera pa i igraci, pre toga atmosfera i volja....a uvek nam fali nesto sto ce da nas pokrene na zakljucak da ne mozemo igrati 10 minuta i da moramo da naucimo da pobedjujemo ekipe nivoa Svajcarska ako zelimo nesto vise od kvalifikacija

Sherlock

Domaćin
Poruka
3.454
Samo da ne istrošimo Krstajića, šteta da propadne takav taktički genije i trenerski potencijal.

Lik je apsolutno neverovatan, izveo je postavu koja prvi put igra zajedno i očekivao šta? Verovatno je srećan što se završilo sa samo dva primljena gola. Izveo je sastav bez Luke Milivojevića i stavio SMSa na zadnjeg veznog, ubacio Rukavinu i neiskusnog Veljkovića umesto Baneta na štoperu. Daj jbt, ako je i od Krstajića mnogo je.

Prvi gol primamo tako što Paulinjo utčava iz tri piččke materine između sto naših igrača. Kakav slom koncentracije. Užasno retardiran gol, ali navikli smo, ipak smo ekipa koja prima golove iz kontre posle gol auta. Stojković nas povadio, inače bismo primili još koji.

Nemamo karakter za ovakve utakmice. Otkad znam za sebe mi nismo pobedili kada je bilo potrebno, uglavnom smo izgledali mlako i rutinski gubili. Sinoć se nismo ni pošteno pobili za prolaz. Jbg, da bi se pobeđivale jače ekipe u ovakvim utakmicama moraš da imaš krv u očima, odlučnost da nećeš da se skloniš. Bukvalno stav 'pa šta ako je Brazil ima da im damo 5 komada'. Mi to nemamo. Kad na to dodaš odron od selektora, dobijemo ono što gledamo. Kraj. Sada možemo da se vratimo svojim životima i na miru ispratimo ostatak prvenstva.

BLAJBI

Stara legenda
Poruka
99.698
Selektor Nemacke reprezentacije je juce izjavio otprilike ovo:

"Zasluzeno smo ispali. Niko nije kriv osim mene. Ekipa nije funkcioniosala kako je bilo zamisljeno. Koreanci su sa svakim brzim kontranapanom unosili paniku u nase redove..".I td...

Nije krivio ni sudije, ni tribine ni igrace.

Pruzeo je svu odgovornost na sebe.

Tako rade PRAVI LJUDI.

Truman

Elita
Poruka
15.408
Gledao sam Piksija mnogo puta u zivo.....

NIKADA, ama bas NIKADA NIJE VALJAO!

Spor do zla Boga, traljav, sipljiv, od 10 pasova 9 su mu bili pogresni....

Uprkos toga, publika mu je pljeskala, a stampa kovala u zvezde!

To je ONO STO JA NIKADA I NIKAKO NISAM MOGAO DA SHVATIM!

Ni dan danas ne mogu....

On je bio preteca srpskog sporog i neefikasnog fudbala!
Ако смем да терам контру - кажу да је пре повреде био змај. Брз и спретан. Гледао сам на јутјубу његове дриблинге...оно је фантастично, на нивоу најбољих бразилаца.

BLAJBI

Stara legenda
Poruka
99.698
Ако смем да терам контру - кажу да је пре повреде био змај. Брз и спретан. Гледао сам на јутјубу његове дриблинге...оно је фантастично, на нивоу најбољих бразилаца.
Preteruju.

Stvar je u tome da je C. Zvezda uvek MORALA da ima neku fudbalsku velicinu u svojim redovima (poslednja velicina je bio Dzajic).

nakon njega su pokusavali da STVORE nove velicine, ali niasu uspeli.

Agram14

Aktivan član
Poruka
1.538
Па добро, и у Јапану је проглашен за најбољег страног играча икад чини ми се. Добио је и улицу.
Realno, i nije mu bila neka konkurancija. Zico koji je tamo igrao s 45 godina i tko još? Na žalost on u Europi poslije Zvezde nije spojio 2 sezone ozbiljnog nogometa. Je imao nesreću s ozljedama, ali u japan je otišao relativno mlad, s 28 godina. U godinama kad je trebao pružati najbolje igre da je ostao u Europi.

ChristopherWalken

Veoma poznat
Poruka
11.103
Inače što se mene tiče, sve je ovo realno i očekivano. Brazil prvi, mi i Švajcarci u tesnoj borbi za drugo mesto, Kostarika tek na momente pripreti. Tako je i bilo.
Opet kažem, nije da smo nešto razočarali ali moglo je i bolje da smo malo bili pametniji i uz malo sreće.

Ali bi ih ja za ono sinoćno dvadesetominutno češanje jaja na kraju utakmice sve id reda naterao da se peške vrate iz Moskve. Sve osim Matića, Kolarova i Krstajića. Njih trojica iz Moskve da buljaju. Ono je bilo ispod svakog nivoa dostojanstva i fudbalske kulture. Ispao si, nemaš šansu, pa šta, budi sportista i budi frajer pa odigraj tih zadnjih 20 minuta. Bori se, istrči, daj im taj gol i idi kući podignute glave. A ne kao neke tetkice stali i gledaju one Brazilce kako se dodaju kao prasići u svemiru. Ono je stvarno bilo i ružno i sramotno.

C0NSIGLIERI

Buduća legenda
Poruka
30.872
Srbija nema bolje igrace, realno nisu ni losi, ali da bi se prosla grupa tu je morao da bude neki mnogo bolji i iskusniji trener.
Za neke vece domete potrebna je 10ka koju Srbija nema od Stojkovica, a bez takvog igraca je bilo kakav ozbiljniji domet nezamisliv.
Zato se sredina preskace, lopte ispucavaju na usamljenog Mitra i tako u krug.
Neko iznad rece da Paunovic nema iskustva pa da bi ostavio ovog sa "iskustvom". Veljko je za Krstajica Zizu ćelom i bradom.
Ima Srbija i iskusnijih trenera, ali joj treba mlad selektor koji ce da gaji moderan fudbal.
Ovo sto Srbija danas igra je prevazidjeno ima 30g.

Da remiziramo, Paunovica za selektora, a svim igracima preko 30g se zahvaliti. Vise ni Nemci u tim godinama ne trce koliko treba, a Srbin tada ide u penziju, pa cak i jedan veliki Novak Djokovic. :D

blue2x

Ističe se
Poruka
2.675
Realno, i nije mu bila neka konkurancija. Zico koji je tamo igrao s 45 godina i tko još? Na žalost on u Europi poslije Zvezde nije spojio 2 sezone ozbiljnog nogometa. Je imao nesreću s ozljedama, ali u japan je otišao relativno mlad, s 28 godina. U godinama kad je trebao pružati najbolje igre da je ostao u Europi.
Ali je zato '98 na svetskom kao vec prilicno isluzen i otpisan od svih pokazao klasu. Da smo imali takvog na ovom, igra bi nam mnogo bolje izgledala...
Ko se ne slaze, neka pogleda utakmicu u grupi sa Nemcima koju je Piksi potpuno kontrolisao.
O golovima protiv Spanije '90 da ne pricamo...

Agram14

Aktivan član
Poruka
1.538
Ali je zato '98 na svetskom kao vec prilicno isluzen i otpisan od svih pokazao klasu. Da smo imali takvog na ovom, igra bi nam mnogo bolje izgledala...
Ko se ne slaze, neka pogleda utakmicu u grupi sa Nemcima koju je Piksi potpuno kontrolisao.
O golovima protiv Spanije '90 da ne pricamo...
Sve 5, ali da bi bio među najvećima moraš imati kontinuitet, a to većina "zvijezda" s exyu prostora nema.