Quantcast

Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun) - Svetsko prvenstvo 2014. u Brazilu

Ko ide dalje?

• Ukupno glasova
    42
  • Anketa je zatvorena .

Лекизан

Veoma poznat
Moderator
Poruka
14.338
Прогнозирам кишу суза у Бразилу кад ови буду испали негде у осмини финала или чевртфиналу под условом да ставе неког судију са наочарима.
Колико добрих играча али џабе када Сколари то не зна да искористи, капирам велики притисак али и против нас су играли исто овако а нису имали притисак.
Хрвати стандардно, тврдо, класична чекуша па на контре.
Када им оду Срна,Ћорлука, Олић црно им се пише, замена нигде, све сами тркачи као код нас(ако нас не узваде ти Тадићи, Марковићи и Матићи).

Велебитдрема

Iskusan
Banovan
Poruka
6.538
Бразил далеко од некада славне екипе. Без вође, без креације, без идеје и без сарадње одбране и везне линије. Има ту пар индивидуалаца попут Оскара, Хулка(коме ова позиција баш и не одговара) али нема системске уиграности и резона. Гледао сам их против наших, и да су наши били мало храбрији, могли су им увалити неколико комада, јер Бразилци уопште не покривају противничке играче у полуконтрама. Остављају пуно простора противничким везним играчима. Ето, синоћ, Модрић, да има икакав шут, могао је шутирати из изгледних позиција макар 5-6 пута. Хрвати су играли солидно, али су у складу са својим менталитетом, одмах све приписали судијској крађи и крај приче.

Бразил има неколико дебело прецењених играча, и неколико, којима је реалан домет српска лига, пре свега мислим на Фреда, који је бразилски Марко Шћеповић, те мислим да против озбиљних репрезентација немају шансе. Међутим и велики број других селекција је слабији у односу на претходне генерације, но ипак мислим, да, ако се насаде на неку организовану екипу попут Немачке, Шпаније, Аргентине, Италије па чак и Белгије коју видим као потенцијалну бомбу, не могу ни уз ветар у леђа даље.

Сличан пенал је судија свирао против нас на оном европском када смо изгубили од Шпаније 4-3.

Видећемо данас шта кажу Камерун и Мексико, па ће ситуација бити јаснија.

Poslednja izmena:

Велебитдрема

Iskusan
Banovan
Poruka
6.538
Po meni Englezi nikad slabiji...
Неколико дрводеља попут Милнера, Смолинга и најгорег одбрамбеног играча у Европи, Џонса, затим, Чемберлена, Стерлинга не би пожелела ни репрезентација Маурицијуса.

svarozic

Buduća legenda
Poruka
35.145
Бразил далеко од некада славне екипе. Без вође, без креације, без идеје и без сарадње одбране и везне линије. Има ту пар индивидуалаца попут Оскара, Хулка(коме ова позиција баш и не одговара) али нема системске уиграности и резона. Гледао сам их против наших, и да су наши били мало храбрији, могли су им увалити неколико комада, јер Бразилци уопште не покривају противничке играче у полуконтрама. Остављају пуно простора противничким везним играчима. Ето, синоћ, Модрић, да има икакав шут, могао је шутирати из изгледних позиција макар 5-6 пута. Хрвати су играли солидно, али су у складу са својим менталитетом, одмах све приписали судијској крађи и крај приче.

Бразил има неколико дебело прецењених играча, и неколико, којима је реалан домет српска лига, пре свега мислим на Фреда, који је бразилски Марко Шћеповић, те мислим да против озбиљних репрезентација немају шансе. Међутим и велики број других селекција је слабији у односу на претходне генерације, но ипак мислим, да, ако се насаде на неку организовану екипу попут Немачке, Шпаније, Аргентине, Италије па чак и Белгије коју видим као потенцијалну бомбу, не могу ни уз ветар у леђа даље.

Сличан пенал је судија свирао против нас на оном европском када смо изгубили од Шпаније 4-3.

Ono ni slično nije bilo... Đukić je bio na metar od nekog španskog igrača koji je bukvalno sam pao (mislim da je Raul bio, ali nisam siguran), a sinoć je Fred ipak bio malo držan rukom... mislim da je penal ipak prestrogo dosuđen, ali ovo se dešava na svakoj 2.-3. utakmici...

Brazilci imaju veoma dobre igrače, ali Skolari nije napravio tim...

- - - - - - - - - -

Неколико дрводеља попут Милнера, Смолинга и најгорег одбрамбеног играча у Европи, Џонса, затим, Чемберлена, Стерлинга не би пожелела ни репрезентација Маурицијуса.
Tako je! :)

Велебитдрема

Iskusan
Banovan
Poruka
6.538
Ono ni slično nije bilo... Đukić je bio na metar od nekog španskog igrača koji je bukvalno sam pao (mislim da je Raul bio, ali nisam siguran), a sinoć je Fred ipak bio malo držan rukom... mislim da je penal ipak prestrogo dosuđen, ali ovo se dešava na svakoj 2.-3. utakmici...
Па сад, не сећам се детаља, али позиционирање играча је било слично. Мислим да је Абелардо био у питању:D

Bastiani

Poznat
Poruka
7.358
Ма Хрвати су реално оробљени. Судија поклонио пенал домаћину и ту нема даље да се прича. Хрвати жртве.

На страну што је Хрватска ипак била слабија екипа, Бразилци технички индивидуално бољи, узимали лопту у дуелима на средини и имали среће да им то донесе резултат, тј. бар један гол су тако дали.

Са том разликом што је та утакмица трајала док Шпанци не победе, а наши нису имали ништа против пошто су ионако већ прошли даље.

svarozic

Buduća legenda
Poruka
35.145
Ма Хрвати су реално оробљени. Судија поклонио пенал домаћину и ту нема даље да се прича. Хрвати жртве.

На страну што је Хрватска ипак била слабија екипа, Бразилци технички индивидуално бољи, узимали лопту у дуелима на средини и имали среће да им то донесе резултат, тј. бар један гол су тако дали.

Са том разликом што је та утакмица трајала док Шпанци не победе, а наши нису имали ништа против пошто су ионако већ прошли даље.
Inače, na toj utakmici je jedan moj sugrađanin uletio na teren poslije utakmice da tuče sudiju... a drugi moj sugrađanin ga spasio (Savo majmun) :)

Велебитдрема

Iskusan
Banovan
Poruka
6.538
Inače, na toj utakmici je jedan moj sugrađanin uletio na teren poslije utakmice da tuče sudiju... a drugi moj sugrađanin ga spasio (Savo majmun) :)
Хахахаха, Саво М. хахаха

@Неозбиљни
Не слажем се за Ковачића. Ова двојица су заиста добри, с тим да је Ракитић чак и конкретнији. Модрића јеббе шут, а и оперисан је од осећаја за гол. Имају и јаку скок игру Олић, Мадџукић, Ћорлука, онај пањ Ловрен. опасни су из прекида.

Transcendental

Buduća legenda
Poruka
29.457
s obzirom da si subjektivan iz političkih razloga (jer smo te vojno pobjedili), a da ne ispadnem i ja subjektivan jer su moji izgubili, amo vidit šta kažu svjetski mediji...

ups...
Svetski mediji lol pa ti Englezi jedva čekaju da pljunu po fifi gde god mogu, njima je ovo bio zicer.
U svakom slučaju, kao što sam rekao, i bez tog penala, vi ste kilometrima daleko bili od pobede, nerešeno da ste izvukli i to bi vam bila premija. Vaš igrač koji je napravio penal je bio mnogo glup, ne znam koji je, al' ona foricu vidim 10x godišnje i sudije to mahom sviraju - svojevrstan nauk vam je to i tom balvanu vašem. Golman vam je takođe kriminalan, on i vaša odbrana su više krivi od Brazila za golove koje ste primili. S druge strane, u napadu ste bili letargija, istrči kontru gde možeš pa ako smuljamo smuljali smo. I smuljali ste onaj autogol nesrećnog Marsela :lol:
Ja ne vidim zašto kukate majke mi, bolje da se ovaj vaš selektor umesto što kuka zabrine što igrate onako očajno, nije vam grupa toliko naivna tako da vam je prolaz sa ovakvom igrom ozbiljno doveden u pitanje. Vašom igrom se može izvlačiti remi, al pobeda nikako.

Poruka
7.522
Kamerun se, izgleda, vec raspao i pre nego sto su dosli, onako kako to mi najbolje umemo. Posvadjali se nesto sa celom nacijom, odbili da uzmu zastavu na polasku, Etoa su u zemlji izmazali govnima jer su stava da on svira, a ostali ga prate.

Ako je atmosfera u timu tako ocajna kao sto kazu, onda eto danas jednog sigurnog fiksa za kladionicare.

svarozic

Buduća legenda
Poruka
35.145
Rakitić je sinoć podbacio..

- - - - - - - - - -

Kamerun se, izgleda, vec raspao i pre nego sto su dosli, onako kako to mi najbolje umemo. Posvadjali se nesto sa celom nacijom, odbili da uzmu zastavu na polasku, Etoa su u zemlji izmazali govnima jer su stava da on svira, a ostali ga prate.

Ako je atmosfera u timu tako ocajna kao sto kazu, onda eto danas jednog sigurnog fiksa za kladionicare.
Ne znaš s njima nikad... možda su bacili crnu magiju na ustašošone...

Poruka
17.372

Vidis, to nisam znao.
Mada ce mozda ovaj Svaba da ih "zategne"...

svarozic

Buduća legenda
Poruka
35.145
Olić je odigrao srcem.... imao je grešaka, ali se borio koliko je mogao...

- - - - - - - - - -

Zasto? Bio je i vise nego dobar. Cuvao je fino loput, smireno, dobra proigravanja i ideje, sasvim, sasvim dobra partija.

Ali je zato Olic sinoc bio jedan od najboljih u postavi Brazila.
Bio je previše defanzivan... u Sevilji ubija...

Велебитдрема

Iskusan
Banovan
Poruka
6.538
Kovacic je jos mlad. Njegovo vreme tek dolazi.
Znao je Modric da ga zavuce iz daljine u Realu, ali fizicki jeste kao papir. Zato je tehnicki maestralan, kreator igre za kakvog samo pozeleti mozemo.
Rakitic igra blize golu, cesce je u zavrsnici, cini mi se, zato je i konkretniji...
Ми смо због оног искомплексираног Михајловића изгубили један драгоцен период у коме су се многи наши играчи могли много боље профилисати. Својим идиотским потезима и форсирањем играча који имају 2 леве, запостављао је таленте, који нам и онако недостају. Тадић је најбољи пример. Шта знам, ако би Друловић био мало паметнији, могао би саставити солидан тим. Не неки тим за врхунске домете, али довољан за пролаз квалификација. Има ту неколико талентованих играча, који би уз добро сложене коцкице могли бљеснути.

Poruka
7.522
Olić je odigrao srcem.... imao je grešaka, ali se borio koliko je mogao...

Bio je previše defanzivan... u Sevilji ubija...
Pa ybg, i kod nas Bane igra centralnog, a u Celziju beka. To je vec do trenera i taktike.

A da je Olic srcem igrao, jeste :lol: Vise puta je od srca driblao Hrvate na 30 metara od njihovog gola, udarao stikle i asistirao Brazilcima za nekoliko zicera.

Poruka
17.372
Olic je dobro poceo, bio opasan po gol, ucestvovao kod onog autogola Marsela.
Posle ga je sustigao umor, a bio je i nonsalantan, kao kod onog pokusaja driblinga, kada je umalo uvalio svoj tim u njesra...

Rakitic je sinoc morao da pomaze u odbrani po levoj strani, gde je Vrsuljko bio pogubljen, a Nejmar i Alves opasno pretili...
Zato ga nije bilo puno u napadu, pa odaje utisak da je "podbacio"...

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.