Quantcast

Grupa A (Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun) - Svetsko prvenstvo 2014. u Brazilu

Ko ide dalje?

• Ukupno glasova
    42
  • Anketa je zatvorena .

Transcendental

Buduća legenda
Poruka
29.457
Iako se čini da je Hrvatska donekle pokradena, realno je da su ispali glupi kod penala, da im je golman napravio sra.nje, kao i da statistički nisu pokazali ništa

shots on target :7 - 3
shots off target :6 - 7
possession (%) :61 - 39
corner kicks :7 - 3
offsides :1 - 0
fouls :7 - 22
Brazil je levo. Hrvati su igrali destruktivno, razbijali igru Brazila (jer su svesni da su se otvorili, dobili bi .i. ), Brazil kontrolisao loptu većim delom utakmice i imao više šansi, Hrvati svoj gol nisu ni dali, već Marselo. Ogroman je pritisak bio na Brazilu jer je ovo otvaranje i igrali su sa Hrvatima koji nisu nekvalitetni, al od kojih se realno očekivalo da igraju tvrdo i bilo je realno da se Brazil izmaltretira sa njima.

Poruka
17.372
Ovo sto igra Brazil je smejurija.
Ja sam mislio da ce oni ovo da osvoje, ali sad sam siguran da nece, osim ako ih sudije ne poguraju kao veceras.
Ovaj Oskar je jedino sto vredi tamo, uz Nejmara koji moze nekim solo potezom da resi mec.

Hrvati odigrali disciplinovano, pomalo jajarski nakon vodjstva (nasa skola), ali defintivno imaju jako interesantnu ekipu, sa dve genija na sredini terena - Modricem i Rakticem.

Franco Zarezi

Iskusan
Poruka
5.501
Hrvati odigrali disciplinovano, pomalo jajarski nakon vodjstva (nasa skola), ali defintivno imaju jako interesantnu ekipu, sa dve genija na sredini terena - Modricem i Rakticem.
Ma i oni su bili dosta loši, dosta grešaka i nonšalancije (pogotovu Olić), a Rakitić potpuno odsečen ... Modrić dečko zna sa loptom da igra, ali kao da je u nekom grču bio većinu vremena ...

TARAS BULJBA

Primećen član
Poruka
913
Ne navijam za Hrvate ali mrzim sudijske greške. Brazilci ne zaslužuju pobedu pogotovo ne uz nepostojećeg penala.

Pratim nogometna svijetska prvenstva od 1990 ozbiljno svaku utakmicu-kroz maglu se sjećam 1986-Maradona dao gol rukom-----uvijek me ogade ova natjecanja i SP i EP ne očekujem ja da moja mala Hrvatska bude neki vrlo važan čimbenik ali brate mili čekam ovo prvenstvo dvije godine od momenta kd nas e Štark pokrao Protiv Španjolske i šta dobijem-ogadi mi se sve-pitam se koja sam ja budala da to upoće gledam-prošlo svijetsko argentina daje gol meksiku iz zaleđa od 15 metara-2006 protiv argentine sudac masakrira Srbiju i Crnu Goru-2002 Talijani su masakrirani protiv svake ekipe(i protiv nas naravno-ruku na srce)."2002 Njemci sramotno prolaze protiv duplo bolje SAD 1996 na ep u Engleskoj sudija krade Hrvatsku protiv Njemačke-pljačka stoljeća prošloEP Englezima nepriznat čist gol.

Sve ove utakmice koje sam nabrojao (a ima ih još za nabrajat ali ne želim ni da se sjećam) nisu obilježile sudačke pogreške-naprotiv suđenje je sustavno bilo usmjereno tako da se zna pobjednik.

Opet ponavljam ja ne maštam o mojoj maloj Hrvatskoj ko o nekoj sili 11 vatreni je isrčalo da brani boje domovine i sudac im nije dozvolio.

Mislim da smo zasužili taj bod i to bi nam bio vjetar u leđa ovako brazil treću utakmicu može ući sa rezervnim sastavom i uz najbolje zalaganje mi možemo ispasi u supini-pitam se nakon toliko godina praenja ima li smisla gledati ove velike smotre.

neznam čemu one služe

jesam li idiot što pratim nogomet

recept za svijetskoga prvaka je ući u kazneni prostor usidriti se pričekati da se uputi duga lopta-pasti i sudija ti dosudi penal i mirna Bosna

svi mi što ovo pratimo smo velike budale

pa francuska se nije trebala plasirati na dvije smotre ali su rukama i izmišljenim penalima došli na ep i sp iako je Trezege protiv nas na ep u Portugalu očito igrao rukom i zabio gol za izjednačenje i ime nas izbacio iz borbe za prolazak

sjećam se 1990 tad sam prvi put plakao tad je bivša Juga igrala protiv Argentine i u samo 5 minuta Refik Šabanadžović je bezveze dobio dva žuta i Dejo u 117 ima mrtvi zicer i maši gol- I NEŠTO OTAD MISLIM MA NETREBA IGRATI NIKAKO JER KAD TE SUDAC KRADE NI SREĆA TE NEĆE-I TU IMA SIMPTOMATIČNO NEŠTO

pa neznam koji k. gledam tad mi se to zgadilo da sam 1994-tu slabo pratio i dođe 1996 Mi jaki nenormalno Ladić-Bilić-Štimac-Jerkan-Boban-Jurčević-JarniAsanović-Prosinečki Bokšić-Šuker i sudija nas pokrade protiv njemaca da je to katastroalno-crveni-penal-daju nam gol iz prekršaja a zaslužili su oni dva crvena završ 1-1 ja se zakunem neću gledat više i opet me vrag natenta 1998 uzmemo broncu i nadaš se i eto

stalnoi neka sranja

ma nek prosvjednici uđu i zapale sve stadione šta mi znači proći skupinu da dobijemo sad dvi utakmice kad su mi se usrali u ćeif i ko zna koliko će još nategnutih utakmica biti

KOJI ***** DA GLEDAM

Poslednja izmena:

TARAS BULJBA

Primećen član
Poruka
913
gledao sam otvaranje počelo u 8 večeras fantastična koreografija-Brazil predivna zemlja-Volim njihov mentalitet volim njihov stil nogometa sve njihovo ali kad taj razil nemože dobiti malu Hrvatsku kojoj je ozljeđeno 7-8 igrača i igramo bez Mandžukića ako ga sudac debelo ne pogura(sudac je dao gol za Brazil i okrenuo utakmicu) sve je to žalosno Da se razumijemo nije Hrvatska odigrala Bog zna šta ali igrali smo solidno i uz mrvčicu neophodne sportske sreće izvukli bi nerješeno-ma ljudi ovo je najbolje negledat nikako-Sad triba gledat kako progurat Švabe ,I ostale svete krave-naviću sebi na youtube utakmicu Velež -Vasas iz 1988 i gledat kako Tuce rola Mađare

gemiza

Iskusan
Banovan
Poruka
5.137
Nema sto da kmecis. Gola niste dali u 90 minuta. Penal i autogol mogu su pripisat sreci, tako da to buljaznjenje ne pije vode da vas sreca nece.
Sbiberili su vam dva cista gola. Posteno 2-0 ako izuzmes srecu. Nema plakanja.
s obzirom da si subjektivan iz političkih razloga (jer smo te vojno pobjedili), a da ne ispadnem i ja subjektivan jer su moji izgubili, amo vidit šta kažu svjetski mediji...
Bivši engleski reprezentativac, a danas komentator BBC-a Chris Waddle nije mogao vjerovati kako je kazneni udarac dosuđen protiv Hrvatske. "Šteta je što je sudac ove utakmice oteo Neymaru ili Modriću naslovnu ulogu. Utakmicu je vodio loš sudac koji je odlučio utakmicu," kazao je Waddle.

Britanski Guardian piše kako se 'Brazil provukao' do pobjede na krilima Neymara i japanskog suca.

"Bez obzira na pobjedu Scolari će u idućim danima mnogo razmišljati kako bi popravio igru domaćina."

Sky Sport javlja kako je 'Brazil pobijedio, ali nije opravdao očekivanja, dok Daily Mail navodi kako to 'nije bila noć japanskog suca'. "Turnir je trebao brazilsku pobjedu na startu i dobio ju je. Sudac je načinio barem tri velike pogreške. Fifa je sama kriva za sve. Bio je to novi krug negativnosti krovne nogometne organizacije.".

Španjolska Marca piše kako je 'Nishimura dosudio nepostojeći jedanaesterac za Brazil koji je odlučio utakmicu.

"Brazil je morao pobijediti i pobijedio je," piše Marca, dok je francuski L'Equipe ključnim trenutkom susreta označio 'nepostojeći kazneni udarac'.

Slično piše i talijanska Gazzetta delo Sport koja navodi kako je 'japanski sudac darivao domaćina'.

Agencija Reuters prenosi oštre riječi koje je izrekao Niko Kovač o japanskom sucu Nishimuri, ali i hrvatskih navijača koji su utakmicu pratili diljem naše zemlje.

"Više nikada neću jesti sushi," prenosi Reuters riječi jednog navijača.

Boston Herald navodi kako je utakmicu odlučio kontroverzni jedanaesterac koji je izazvao bijes u hrvatskim redovima. Amerikanci navode kako je ovim porazom Hrvatska produžili niz bez pobjeda na svjetskim prvenstvima na ukupno pet susreta. Posljednju pobjedu Hrvatska je ostvarila 2002. protiv Italije.

ups...

Talamasca42

Aktivan član
Poruka
1.254
ПОЧЕЛО!!! СЛЕДИ МЕСЕЦ ДАНА УЗ ТВ! :vatromet:

Onaj gol Nejmara je totalno bespotrebno primljen i nije smeo da se des Hrvatima.
Поновићу по ко зна који пут! Нејмар је вансеријски таленат! Али је исто тако невероватан фолирант. Јбте, ако је оно пенал... :rotf: Па јел он има епилепсију? :think:

Ne navijam za Hrvate ali mrzim sudijske greške. Brazilci ne zaslužuju pobedu pogotovo ne uz nepostojećeg penala.
:tick:
Победу су ипак заслужили, јер им противник није угрозио гол 90 мин. Мучили су се против никад просечније екипе Бразила. Примили су Бразилци и несрећан аутогол. Све у свему, добили су их на искуство и игру на резултат. :pivce:

Hrvati dobili po pičici a Brazil malo imao sreće i tako će biti do kraja
Из твојих уста у Божије уши! И за једно и за друго! :mrgreen:

Sudija jeste navlacio za Brazil, ali kad nije za domacina? Otkad ja gledam fudbal, a to je Francuska '98, to se desavalo.
Шта рећи тек за скандалозно суђење на Мундијалу 2002. кад је исподпросечна екипа Ј.Кореје (којој је фудбал у крви као и бејзбол нама Балканцима) морала догурати до полуфинала??? :zeek: :koto:

Uf, emocije su mi pomešane. S jedne strane ne volim kad sudije nekog oštete/poguraju, a s druge strane volim kad rvati izgube.
Navijaću za Kamerun, pa kako bude. :)
:tick: Нека њих судије оштете и против сомбрероса и афричких лавова и нека то буду једине судијске грешке на Мундијалу! Живели! :pivce:

Данас Мексико - Камерун! Биће врло занимљива утакмица! Пресудна утакмица за обе екипе, мораће паметно да одиграју.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.