Quantcast

Grujičić: Oko 58.000 obolelih od maligniteta u 2019

nesko101

Veoma poznat
Poruka
12.791
Grujičić: Oko 58.000 obolelih od maligniteta u 2019, samo vladina komisija od stručnjaka ima snage da nešto uradi
30. November, 2019 17:00 |

grujicic.jpg

Na osnovu nezvaničnih podataka sa platforme IZIS, samo u 2019. godini 58.000 je novoobolelih osoba od maligniteta u Srbiji. Prema zvaničnim podacima sa BATUT-a, 2015. godine ovaj broj iznosio je 38000, iznela je podatke profesor i neurohirurg Danica Grujičić na današnjem Prvom srpskom lekarskom kongresu u Kosovskoj Mitrovici o posledicama NATO bombardovanja. Neophodno je da svi shvate da samo vladina komisija za ispitivanje posledica bombardovanja NATO-a 1999, (Koordinaciono telo), ima snage da nešto uradi i mora biti sastavljena isključivo od stručnih ljudi.
„Na žalost izostala je ona reakcija države koju smo mi očekivali, a to je Koordinaciono telo koje je bilo planirano od naučnika iz svih delova Srbije“, rekla je Grujičić.
Profesor Grujičić istakla je da je izostala reakcija koju su naučnici očekivali kada je pre dve i po godine grupa srpskih lekara, hemičara i fizičara, pokrenula inicijativu da se posle dve decenije zvanično i naučno utvrde prave posledice bombardovanja NATO-a, uprkos tome što je prošle godine formirana komisija u skupštini Srbije.
Dobro je da barem ima skupštinske komisije, ali mora apsolutno bez politike
„Na žalost iz nekog razloga ne postoji zaključak vlade i naše koordinaciono telo četiri ministarstva ne postoji. Kad već mi ne postojimo, dobro je da barem postoji parlamentarna komisija i da se barem ona ovim bavi, ali cela ova priča mora da bude apsolutno oslobođena politike i bilo kakvih oblika tužbe. Ona mora biti naučno osnovana, jer je to jedini način kojim mi možemo dokazati šta su nam uradili. A svašta su nam uradili“, kazala je Grujičić.
Stopa maligniteta upadljivo je povećana, posebno kod dece.
„Javljaju se tumori koji su ranije bili rezervisani samo za starije populacije – kod dece. Deca nam više obolevaju. Čak i tumori koji imaju povoljnu genetsku strukturu, ponašaju se potpuno neočekivano i vi više ne možete ništa predvideti. Broj pacijenata je sve veći, zakrčenost onkoloških institucija sve veća. Registar za rak Batuta donekle vrši svoj posao. Međutim, mi smo došli do nekih podataka preko ovog programa IZIS, gde vi sada na osnovu samo jednog priključka na dugme, možete da vidite sasvim jasno koliko je novih“, objasnila je Grujičić.
Ona je ipak istakla da „nije cela Srbija zagađena“, te da se moraju tačno utvrditi ti delovi, sačuvati i zaštititi oni koji jesu.
http://radiomitrovicasever.com/2019...isija-od-strucnjaka-ima-snage-da-nesto-uradi/
Većina mojih drugova u KM su oboleli od raka štitaste žlezde.Dakle braćo Srbi hoćemo li i dalje ćutati i prihvatiti i žrtvu i gubitak svetog Srpskog Kosova i Metohije?

nesko101

Veoma poznat
Poruka
12.791
Kosovo je bilo i pod osmanlijama, pa nam se "vratilo".
Sve vise drzava povlaci lazno priznanje Kosova, tako da cemo opet biti svoj na svome.
A sto se tice kancera, molitva Svevisnjem, i dokazati svetu, da nas je nato trovao.
Potrebna je optužnica protiv NATO koju niko ne može da obori na sudu.Za to se moraju angažovati strani priznati stručnjaci pa da vidimo oni vuču da priznamo a mi da oni plate za zločin.

Amuletum

Poznat
Poruka
9.128
Potrebna je optužnica protiv NATO koju niko ne može da obori na sudu.Za to se moraju angažovati strani priznati stručnjaci pa da vidimo oni vuču da priznamo a mi da oni plate za zločin.

И шта ћеш да радиш када супротна страна покаже доказе како многе развијене европске земље, а са њима и Аустралија и Канада нпр. имају већу стопу оболевања од те страшне болести од Србије?

Ако је осиромашени уранијум са Косова одговоран за смрти по Србији, како ћеш објаснити да је стопа оболевања у Албанији, Македонији или Бугарској далеко мања, престонице свих тих земања су ближе Приштини од Београда.

https://www.wcrf.org/dietandcancer/cancer-trends/data-cancer-frequency-country

nesko101

Veoma poznat
Poruka
12.791
И шта ћеш да радиш када супротна страна покаже доказе како многе развијене европске земље, а са њима и Аустралија и Канада нпр. имају већу стопу оболевања од те страшне болести од Србије?

Ако је осиромашени уранијум са Косова одговоран за смрти по Србији, како ћеш објаснити да је стопа оболевања у Албанији, Македонији или Бугарској далеко мања, престонице свих тих земања су ближе Приштини од Београда.

Ma ne lupaj ajde gde su ti ti podaci iznesi ih? Broj obolelih se gleda prema ukupnom stanovništvu jednog naroda pa ajde ko je gori od Srba u tome? Nije tvoje da filozofiraš jer nisi žrtva kao ja sam i nemaš nikog svog obolelog zato možeš ovako.

комшија

Legenda
Poruka
66.460
NATO: Naučno dokazano da osiromašeni uranijum ne predstavlja zdravstveni rizik http://rs.n1info.com/documents/1357...ranijum-ne-predstavlja-zdravstveni-rizik.html

ČERNOBILJSKI OBLAK STIGAO DO SRBIJE: Kako je kiša povećala nivo radijacije pre 32 godine

1575196714600.png

Stručnjaci su upozirili da je prva registrovana vazdušna struja bila 27. aprila oko podneva u Černobilju, a do Slovenije je stigla dva dana kasnije. Do Srbije i Beograda radioaktivni oblak je stigao 1. maja, a donela ga je druga vazdušna struja koja je iz Černobilja krenula da se širi 29. aprila. Tada su i izmerene radioaktivnosti dostigle najviše vrednosti i bile su 20 puta veće nego pre akcidenta. Već početkom juna, radioaktivnost se značajno umanjila, ali je i dalje bila četiri puta veća od vrednosti izmerenih pre katastrofe.

Černobiljski oblak iznad Srbije ne bi izazvao ovakvo povećanje radioaktivnosti da tih dana nije padala kiša.

Radioaktivni materijal iz oblaka “sprala” je kiša, a prva merenja su pokazala da su zelene površine bile više kontaminirane i da se i radioaktivnost se u njima duže zadržavala. Mnogi tvrde da se na tim mestima i sada može detektovati cezijum 137 iz Černobilja. Zanimljivo je da je tada mnogo veća radioaktivnost zabeležena na ventilacionim filterima velikih objekata koji imaju zatvoren sistem ventilacije kao što su VMA i Sava centar. Ti filteri su odmah demontirani i dan-danas se nalaze obezbeđeni u hangaru u Vinči.

Prvih dana maja 1986. godine, kada je radioaktivnost u Srbiji dostigla vrhunac,
lekari su tvrdili da ovog radioaktivnog elementa nije bilo u uzetim uzorcima krvi mokraće jer su ljudi najčešće slušali upozrenja nadležnih i nisu jeli zelenu salatu, mladi luk, jagode. Čak su u nekim krajevima poljoprivrednici uništili i celokupan rod žitarica.

Posledioce eksplozije reaktora i danas su merljive su u životnoj sredini Srbije. Merni uređaji još registruju prisustvo radioaktivnog cezijuma 137 i pouzdano se zna da on potiče od černobiljske katastrofe. Ove izmerene vrednosti iznose od 80 do 110 nanosiverta po satu, ali naši nuklearni fizičari kažu da, srećom, nisu opasne po zdravlje stanovništva Srbije.

Istraživanja “Grinpisa” su pre nekoliko godina pokazala da stanovništvo Ukrajine u područjima koja su bila “prva na udaru” radioaktivnog oblaka i dalje dolazi u dodir sa opasnim nivoom radioaktivnog zračenja koje je “sveprisutno u hrani, mleku, zemljištu…Upozoreno je da bi zdravstvene posledice černobiljske katastrofe mogle da traju još decenijama.

Posle ove katastrofe nivo radijacije u Evropi bio je veći nekoliko stotina puta od prirodnog nivoa fona.

Danas je taj nivo je dva,tri puta veći.

https://www.ekspres.net/drustvo/cer...e-kisa-povecala-nivo-radijacije-pre-32-godine

Amuletum

Poznat
Poruka
9.128
Ma ne lupaj ajde gde su ti ti podaci iznesi ih? Broj obolelih se gleda prema ukupnom stanovništvu jednog naroda pa ajde ko je gori od Srba u tome? Nije tvoje da filozofiraš jer nisi žrtva kao ja sam i nemaš nikog svog obolelog zato možeš ovako.

Послао сам ти линк, шта ти није јасно?

Јесу ли и Данску и Холандију бомбардовали осиромашеним уранијомом?

nesko101

Veoma poznat
Poruka
12.791
NATO: Naučno dokazano da osiromašeni uranijum ne predstavlja zdravstveni rizik http://rs.n1info.com/documents/1357...ranijum-ne-predstavlja-zdravstveni-rizik.html

ČERNOBILJSKI OBLAK STIGAO DO SRBIJE: Kako je kiša povećala nivo radijacije pre 32 godine

Pogledajte prilog 619168

https://www.ekspres.net/drustvo/cer...e-kisa-povecala-nivo-radijacije-pre-32-godine
I kako to da si slep pa ne vidiš da ti ne prolazi preko Kosova a samo u jednom danu deset sa Kosova je operisano od raka.Drugo jer to dokazali oni stručnjaci za koje nije zločin ubistva i progon Srba iz lepe vaše? Treće rak se pokazuje dvadeset godina posle a 32 god je za to previše tako da ti ta teorija kod pametnih Srba ne prolazi.Četvrto ja sam položio nuklearnu Fiziku na fakultetu sa najvišom ocenom dakle odjebi breeeee......

Poslednja izmena od moderatora:

HEFESTOS 1

Buduća legenda
Poruka
25.050

Ти то оспораваш тврдње професорке Грујичић? :lol:
Да ли си ти, уопште, нормалан, мајке ти...?:rotf:

Amuletum

Poznat
Poruka
9.128
Ти то оспораваш тврдње професорке Грујичић? :lol:
Да ли си ти, уопште, нормалан, мајке ти...?:rotf:

Оспорава и епидемиолог Зоран Радовановић који је позванији од ње да говори о тој теми па сте и њега прогласили маторим лудаком.

Alter_Ego_

Legenda
Poruka
55.256
Polovina sveta je u goroj poziciji od Srba.

Jbg. Znam da biste voleli da smo najbolesniji, ali nismo.

Ipak, tu je Danica Grujicic, udbasica da nas ubedjuje da jesmo. Tako nam je lakse.

HEFESTOS 1

Buduća legenda
Poruka
25.050
Оспорава и епидемиолог Зоран Радовановић који је позванији од ње да говори о тој теми па сте и њега прогласили маторим лудаком.
Види- он нека је слободно оспорава, на сопствени ризик професионалног и личног угледа.
Ти ћути, да би ти оставили пословну способност, јер о материји немаш благог појма, већ напросто- навијаш за зликовце, из познатих разлога.
А то је екстремно глупо, осим што је и врло безобразно, јер умиру људи.

Amuletum

Poznat
Poruka
9.128
Види- он нека је слободно оспорава, на сопствени ризик професионалног и личног угледа.
Ти ћути, да би ти оставили пословну способност, јер о материји немаш благог појма, већ напросто- навијаш за зликовце, из познатих разлога.
А то је екстремно глупо, осим што је и врло безобразно, јер умиру људи.

То и јесте проблем. Код нас заиста људи умиру и то превише!

Али је лаж да Срби највише обољевају од рака. Статистика то демантује. Шта мене брига шта прича Даница Грујичић, па ја нисам будала, могу да претражим интернет и нађем податке за пар минута, не требају ми радикали попут ње да ме лажу.

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.