Quantcast

Grom udario u laptop

emraahh

Početnik
Poruka
2
prvo veliki plzdrav svima..
mene sad zanima vase misljenje
dva laptopa su bili upaljeni i na punjacima su bili ... kada je udario grom...
jedan je sa baterijom drugi je bez baterije .. ovaj sa aterijom upalim normalnoo radi ali nmze punit na adapter . dok ovaj drugi nmgu nikako pokrenuti ... mene zanima da li kvar u adapterima ili mozda ako je to ikako moguce u ulazima za punjenne na laptopima?

Tzar

Veoma poznat
Poruka
11.796
Pa bolje je da je kvar na adapteru. Samo kupis novi.

Druga varijanta je servis i popravka.

Taj sa baterijom - izvadi bateriju i vidi da li se podize. Ako ne onda je adapter. Ako da onda je baterija. Ni to nije preterano skupo. Ima kineskih zamena za nekoliko hiljada dinara.

jolemisa

Poznat
Poruka
8.220
prvo veliki plzdrav svima..
mene sad zanima vase misljenje
dva laptopa su bili upaljeni i na punjacima su bili ... kada je udario grom...
jedan je sa baterijom drugi je bez baterije .. ovaj sa aterijom upalim normalnoo radi ali nmze punit na adapter . dok ovaj drugi nmgu nikako pokrenuti ... mene zanima da li kvar u adapterima ili mozda ako je to ikako moguce u ulazima za punjenne na laptopima?
Jesi li probao da ga upalis sa tim drugim adapterom od tog drugog,pa ces znati jel,adapter ili nesto na lapu.

N3Wz

Domaćin
Poruka
4.134
Možeš da tražiš odštetu EPS-u jer nemaju izolaciu, ali prvo moraš da popraviš laptop kako bi se utvrdila šteta i onda sa tim da dostaviš račun ovlašćenog servisera kako bi ti umanjili trošak za potrošnju struje.

Sad, to ume da bude veliko cimanje, ali šta je tu je.