Quantcast

Grip i Beograd

Fibi3

Iskusan
Poruka
5.875
jok brate, nece to mene, to se uvek desava nekom drugom :lol:

salu na stranu, uopste ne razmisljam o tom gripu. ako i dobijem neke simptome odmah cu da otrcim kod dr pa neka oni rade sta znaju
jes da sam malo zazirala od onih strendzera sa univerzijade kad udju u tramvaj u kome sam i ja :rumenko:

VIRGINIJA

Iskusan
Poruka
6.592
meni frka od krpelja
ybt-e ne znam koji im je qrc s oproshtenjem ove godine.
upravo sam sa psa skinula 50 komada!!!
ej!!!!

kad me shlog nije strefio kad sam videla!!!

juche sam ga gledala nije imao ni jednog jedinog, znachi da ih je sve pokupio kad smo bili danas u shetnji.
o komarcima i da ne pricham, juche su me celu prozdrali u knezu. izgleda da je neka hebena invazija insekata,.. tako da me svinjski grip neshto i ne brine.
a vi kako 'te? :)

gica

Legenda
Poruka
54.799
:zcepanje: i to što kažeš....kažu da će virus da izmutira do septembra grdno...i da neće vredeti ova vakcina koju sad imaju...:confused:
е народе
мојне се зае6авате са том вакцином
бежите главом без обзира кад вас појуре са шприцем
унутра је болес

можда неко помиси да сам параноид
ал послушајте ме

Error

Veoma poznat
Poruka
10.333
Jel verujete u priču da većinu ovih bolesti izmišlja svetska farmaceutska mafija da bi prodavala lekove?
Meni to skroz ima logike. Malo malo pa neki novi virus izmisle.

причалица

Buduća legenda
Poruka
39.660
Dva cena belog i domaca vise puta za redom...bas da vidim taj virus....
i ljuta papričica. :)

Jel verujete u priču da većinu ovih bolesti izmišlja svetska farmaceutska mafija da bi prodavala lekove?
Meni to skroz ima logike. Malo malo pa neki novi virus izmisle.
dr kon je rekao da ovaj tip h1n1 virus postoji od 1918. godine, a ja mu verujem....prosto, virus je skoro ceo vek mutirao da bi preživeo, što je normalno....ljudi uglavnom imaju sad bolji imunitet nego ranije, pa je i virus jači....
ali, jedite luk i ljute paprike i ko hebe virus.

Poslednja izmena:

причалица

Buduća legenda
Poruka
39.660
iz ''politikinog zabavnika'':

Најновији, такозвани свињски грип, јесте H1N1 вирус. Изгледа да је својеврстан хибрид, смеша северноамеричког свињског и птичјег грипа, хуманог H1N1 грипа и свињског грипа који се може наћи у Азији и Европи.
Како се организам брани од вируса? За честице вируса вежу се одговарајућа антитела, која попут „локатора” наводе делове одбрамбеног система да делују и уништавају вирусе. Други вид одбране је препознавање заражених ћелија домаћина и њихово уништавање, чиме се спречава ширење заразе по организму. Он је, после успешно извојеване битке с неким вирусом, добро запамтио свог противника. И ако се поново сретне с њим, наш одбрамбени систем зна шта треба да ради. Зато је болест блажа или до ње уопште не долази. Тешкоћа настаје кад се имуни систем први пут среће с одређеним вирусом, па је потребно много више времена да се произведу антитела и ћелије које могу да се изборе са заразом.

ima još...dobar text.

http://www.politikin-zabavnik.rs/2009/2997/03.php?pismo=

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.