Grešno začeće

i posle ja otvaram skakljive teme :mrgreen:
ova tema je religiozna, često ovde pišu "isus bezgrešno začet" i pitam jel to znači da smo mi grešno začeti. a da bi se došlo do začeća potreban je seks, što inplicira da je seks greh.
e sad ima u bajbl "rađajte i množite se", ali nije objašnjeno na koji način.
mi za drugi ne znamo. ako pričamo o vantelesnoj oplodnji, muškarac mora da masturbira što znači da čini još veći greh.

ma vrzino kolo.

ako je isus bezgrešno začet, mi smo onda grešno, jer očito seks je greh.
sram da nas bude!!!
nisu znali za drugi izraz, pa zato stavise bezgresno, jes malo glupo, ali ko kaze da su ovi teolozi pametni
trebalo je da stave bezstrasno, aseksualno, ali vids do cega je dovela ta greska u izrazavanju? do bezbroj polova

mnogo problema je kada ljudi olako shvataju definisanje pojmova, dodje do zabune, i posle kasno da se ispravljau greske

ali, ako upotrebis logiku, to svet do tada nije video/cuo, pa zato nije ni bilo pojma da se iskaze

Poslednja izmena:
pa u tome je fazon, on je rođen bez greha a ti si rođena sa grehom
Ovo je sasvim drugi znacaj stoga nemoj mesati babe i zabe.
Jedo je dali neko ima greha,dali ima odgovornost po naslednoj liniji greha a sasvim je drugo da je zacet natprirodnim putem,bez uceska muskarca,putem intervencije Bozjeg Svetog Duha !
i to neko skontao da ako ti se seksaju mama i tata i rode te da si grešno začet/a
Jel i ti tako kontas ?

Naravno da smo grešno začeti.
51. Psalm Davidov jasno kaže:

Гле, у безакоњу родих се, и у гријеху затрудње мати моја мном.
A sto si propustio prve stihove ,evo sta tamo pise pa se onda proracunaj koja je poruka pisca:

Pas.51,1-5:
" Smiluj se na me, Bože, po milosti svojoj, i po velikoj dobroti svojoj očisti bezakonje moje.
Operi me dobro od bezakonja mojega, i od grijeha mojega očisti me.
Jer ja znam prijestupe svoje, i grijeh je moj jednako preda mnom.
Samome tebi zgriješih, i na tvoje oči zlo učinih, a ti si pravedan u riječima svojim i čist u sudu svojem.
Gle, u bezakonju rodih se, i u grijehu zatrudnje mati moja mnom..."

Kao sto se jasno vidi,ovde nije rec o tome da je seks greh nego da su ljudi gresni a pre svega je tu svesnost u vezi licnog greha imao i sam pisac.

to ti je sve religijska sublimacija da si jadan mali grešnik a ovamo šatro si na božiju sliku.
pa jel nisi?
ako se nesto do tada nije nikada desilo, onda je jasno da zato ne postoji adekvatan izraz iliti pojam, pa stavi koji imas
Naravno da smo grešno začeti.
51. Psalm Davidov jasno kaže:

Гле, у безакоњу родих се, и у гријеху затрудње мати моја мном.
a moze da bude da su namerno tako pisali da bi se kasnije napravio kontrast sa Hristovim bezgresnim?

ja ne znam da li vi ljudi uopste razumete kada se kaze u pocetku bi Rec, jedna rec, jedan pojam
mi ljudi prvo nismo znali da govorimo uopste, pa sam prvi ja Adam naucio, zato mene zovu PRVI COVEK, jjer sam prvi naucio da govorim, a zapravo da se sluzim pojmovima, tj. recima - zato je moj Bog REC sto su grci preveli kao LOGOS

kada kazem da neko nema pojma, ja mislim da taj nema Boga - tako ja razmisljam

Back