Greska P1540 fiat bravo

KupiSajt

Početnik
Poruka
15
Cao svima, imam fiat bravo 1.6 105ks pa me zanima sta mislite da je problem. Sija mi žuta Check Engine lampica i na dijagnostici izbacuje p1450 gresku.
Drug autoelektricar je skinuo neki regulator pritiska ulja i pokusao da ga ocisti, privremeno je sklonio gresku sa dijagnostike dok je taj regulator vratio, cim sam skinuo sa kontakta i upalio auto vratio je gresku. Da li je to znak da je to tog regulatora i da li neko zna koja je cena tog dela.

Oznaka dela je 7.02971.19
Fiat Bravo 2012
1.6 16v 105ks
 
Citajuci malo po netu vidim da se cesto spominje senzor bregaste osovine a nigde se nije spominjao senzor pritiska ulja.
Kad odes na dijagnostiku ali pravu fiatovu onda ces znati tacno o cemu se radi.
Mislim da je sad neka besplatna akcija pregleda fiatovih vozila u ovlascenim servisima sto mozes proveriti na FLCS forumu.
 
Pozdrav, kupio sam skoro BRAVO 2012 godiste i imao je check engine zute boje odma. Posle obicnog servisa, mehaničar mi je pogledao i tu gresku i ispostavilo se da je greska P1540
Da li neko zna za šta je ta greška ? Mi smo na internetu pogledali i videli neku Alfu Gulliettu sa tom greskom P1540 (problem resen zamenom regulatora pritiska ulja, ali meni ne pali nikad lampicu za pritisak ulja, a kontam da bi trebala ako ulja zeza), dok smo negde procitali da je mozda senzor bregaste. Zanim me da li neko ima iskustva sa ovom greskom i koje su cene tih delova. Ja sam video da je taj regulator pritiska ulja 9000 polovan (nov 115e), a za senzor bregaste ne znam. Pa iskreno ne bi eksperimentisao, ako vec ima neko da je imao slican problem.

U pitanju je Fiat Bravo 2012, 77KW, 105ks, sa 16 ventila
 
Cemu novo otvaranje teme kad si vec postavio temu i ja sam ti lepo odgovorio sta treba da uradis?
Fiatova dijagnostika a ne ta sto izbacuje greske u P oznakama i resices problem od tada je proslo par dana i opet postavljas novu temu sa istim pitanjem.
Lepo ti napisah i da je Stojanov davao besplatan pregled fiatovih vozila i sta si uradio povodom toga?
 
izvinjavam se opet, video sam da daju do kraja meseca besplatne preglede u ovlascenim pa cu pokusati da zakazem kod sebe u gradu u ovlascenom.
@Dule 021 da li mozda znas cenu senzora bregaste otp koliko se krece.
Ovaj regulator je 9000 polovan, a nov 115e.
Pitam informativno čisto, videcu sta kazu u servisu ovlascenom
 

Back
Top