Quantcast

Greska P1540 fiat bravo

KupiSajt

Početnik
Poruka
15
Cao svima, imam fiat bravo 1.6 105ks pa me zanima sta mislite da je problem. Sija mi žuta Check Engine lampica i na dijagnostici izbacuje p1450 gresku.
Drug autoelektricar je skinuo neki regulator pritiska ulja i pokusao da ga ocisti, privremeno je sklonio gresku sa dijagnostike dok je taj regulator vratio, cim sam skinuo sa kontakta i upalio auto vratio je gresku. Da li je to znak da je to tog regulatora i da li neko zna koja je cena tog dela.

Oznaka dela je 7.02971.19
Fiat Bravo 2012
1.6 16v 105ks

Dule 021

Veoma poznat
Poruka
11.362
Citajuci malo po netu vidim da se cesto spominje senzor bregaste osovine a nigde se nije spominjao senzor pritiska ulja.
Kad odes na dijagnostiku ali pravu fiatovu onda ces znati tacno o cemu se radi.
Mislim da je sad neka besplatna akcija pregleda fiatovih vozila u ovlascenim servisima sto mozes proveriti na FLCS forumu.

KupiSajt

Početnik
Poruka
15
Pozdrav, kupio sam skoro BRAVO 2012 godiste i imao je check engine zute boje odma. Posle obicnog servisa, mehaničar mi je pogledao i tu gresku i ispostavilo se da je greska P1540
Da li neko zna za šta je ta greška ? Mi smo na internetu pogledali i videli neku Alfu Gulliettu sa tom greskom P1540 (problem resen zamenom regulatora pritiska ulja, ali meni ne pali nikad lampicu za pritisak ulja, a kontam da bi trebala ako ulja zeza), dok smo negde procitali da je mozda senzor bregaste. Zanim me da li neko ima iskustva sa ovom greskom i koje su cene tih delova. Ja sam video da je taj regulator pritiska ulja 9000 polovan (nov 115e), a za senzor bregaste ne znam. Pa iskreno ne bi eksperimentisao, ako vec ima neko da je imao slican problem.

U pitanju je Fiat Bravo 2012, 77KW, 105ks, sa 16 ventila

Dule 021

Veoma poznat
Poruka
11.362
Cemu novo otvaranje teme kad si vec postavio temu i ja sam ti lepo odgovorio sta treba da uradis?
Fiatova dijagnostika a ne ta sto izbacuje greske u P oznakama i resices problem od tada je proslo par dana i opet postavljas novu temu sa istim pitanjem.
Lepo ti napisah i da je Stojanov davao besplatan pregled fiatovih vozila i sta si uradio povodom toga?

KupiSajt

Početnik
Poruka
15
izvinjavam se opet, video sam da daju do kraja meseca besplatne preglede u ovlascenim pa cu pokusati da zakazem kod sebe u gradu u ovlascenom.
@Dule 021 da li mozda znas cenu senzora bregaste otp koliko se krece.
Ovaj regulator je 9000 polovan, a nov 115e.
Pitam informativno čisto, videcu sta kazu u servisu ovlascenom

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.