Опозиција учврстила власт!
Српска Влада замало пала због Закона о јавном информисању, пише у депеши Америчке амбасаде из Београда, коју је објавио "Викиликс", али је могућност да опозиција поентира на изборима ојачала владајућу коалицију.
Према депеши из Београда од 4. августа 2009. године, српски парламент отишао је на летњу паузу 30. јула, не гласавши за Закон о јавном информисању, пошто је, према америчком дипломати (Џенифер Браш, отправница послова), власт радије изабрала политчку кризу него улазак напредњака у Владу.
Закон је саставио Г17 плус и претио да ће напустити Владу уколико Закон не буде усвојен. Са друге стране, Социјалистичка партија Србије није желела да гласа за закон. Депаша наводи да је СПС био спреман да буде суздржан и не гласа против закона, али не и да иде даље од тога.
"Живео сам под таквим законом у доба Милошевића и никада се нећемо вратити у тај мрак. Ни стрељачки вод ме не може натерати да гласам за овај закон", рекао је Ивица Дачића према депеши коју је објавио Викиликс.
Дачић је, такође, оценио да би нови избори, "у овом тренутку били грешка, јер би после њих СНС имао улогу у следећој влади".
Улогу посредника између СПС-а и Г17 плус преузела је Либерално-демократска партија која је предложила да Скупштина оде на летњи одмор, да се Влада не би распала. Динкић је, наводно, испрва био против тог предлога.
Министар рада и социјалне политике Расим Љајић рекао је да је Влада умало пала због Закона о јавном информисању. У депеши се додаје да је Љајић оценио да би, у случају пада Владе, уследили избори, што би највероватније довело до уласка Српске напредне странке у Владу, а то би била "катастрофа".
Ето сад се види ко је гурао споран закон о јавном информисању!
Млађу Динкића су тада новине напале због разних афера,а онда је он написао закон по ком је добио астрономске одштете од Курира и остали са којима је био у спору! Директан сукоб интереса на делу! Показна вежба функционисања власти у Србији и директне моћи партија и политичара на власти!
линк:http://www.rts.rs/
Српска Влада замало пала због Закона о јавном информисању, пише у депеши Америчке амбасаде из Београда, коју је објавио "Викиликс", али је могућност да опозиција поентира на изборима ојачала владајућу коалицију.
Према депеши из Београда од 4. августа 2009. године, српски парламент отишао је на летњу паузу 30. јула, не гласавши за Закон о јавном информисању, пошто је, према америчком дипломати (Џенифер Браш, отправница послова), власт радије изабрала политчку кризу него улазак напредњака у Владу.
Закон је саставио Г17 плус и претио да ће напустити Владу уколико Закон не буде усвојен. Са друге стране, Социјалистичка партија Србије није желела да гласа за закон. Депаша наводи да је СПС био спреман да буде суздржан и не гласа против закона, али не и да иде даље од тога.
"Живео сам под таквим законом у доба Милошевића и никада се нећемо вратити у тај мрак. Ни стрељачки вод ме не може натерати да гласам за овај закон", рекао је Ивица Дачића према депеши коју је објавио Викиликс.
Дачић је, такође, оценио да би нови избори, "у овом тренутку били грешка, јер би после њих СНС имао улогу у следећој влади".
Улогу посредника између СПС-а и Г17 плус преузела је Либерално-демократска партија која је предложила да Скупштина оде на летњи одмор, да се Влада не би распала. Динкић је, наводно, испрва био против тог предлога.
Министар рада и социјалне политике Расим Љајић рекао је да је Влада умало пала због Закона о јавном информисању. У депеши се додаје да је Љајић оценио да би, у случају пада Владе, уследили избори, што би највероватније довело до уласка Српске напредне странке у Владу, а то би била "катастрофа".
Ето сад се види ко је гурао споран закон о јавном информисању!
Млађу Динкића су тада новине напале због разних афера,а онда је он написао закон по ком је добио астрономске одштете од Курира и остали са којима је био у спору! Директан сукоб интереса на делу! Показна вежба функционисања власти у Србији и директне моћи партија и политичара на власти!
линк:http://www.rts.rs/
Poslednja izmena: