Грешка опозиције учврстила позицију власти у Србији?

bagzzi

Poznat
Poruka
8.618
Опозиција учврстила власт!

Српска Влада замало пала због Закона о јавном информисању, пише у депеши Америчке амбасаде из Београда, коју је објавио "Викиликс", али је могућност да опозиција поентира на изборима ојачала владајућу коалицију.

Према депеши из Београда од 4. августа 2009. године, српски парламент отишао је на летњу паузу 30. јула, не гласавши за Закон о јавном информисању, пошто је, према америчком дипломати (Џенифер Браш, отправница послова), власт радије изабрала политчку кризу него улазак напредњака у Владу.


Закон је саставио Г17 плус и претио да ће напустити Владу уколико Закон не буде усвојен. Са друге стране, Социјалистичка партија Србије није желела да гласа за закон. Депаша наводи да је СПС био спреман да буде суздржан и не гласа против закона, али не и да иде даље од тога.

"Живео сам под таквим законом у доба Милошевића и никада се нећемо вратити у тај мрак. Ни стрељачки вод ме не може натерати да гласам за овај закон", рекао је Ивица Дачића према депеши коју је објавио Викиликс.

Дачић је, такође, оценио да би нови избори, "у овом тренутку били грешка, јер би после њих СНС имао улогу у следећој влади".

Улогу посредника између СПС-а и Г17 плус преузела је Либерално-демократска партија која је предложила да Скупштина оде на летњи одмор, да се Влада не би распала. Динкић је, наводно, испрва био против тог предлога.

Министар рада и социјалне политике Расим Љајић рекао је да је Влада умало пала због Закона о јавном информисању. У депеши се додаје да је Љајић оценио да би, у случају пада Владе, уследили избори, што би највероватније довело до уласка Српске напредне странке у Владу, а то би била "катастрофа".

Ето сад се види ко је гурао споран закон о јавном информисању!
Млађу Динкића су тада новине напале због разних афера,а онда је он написао закон по ком је добио астрономске одштете од Курира и остали са којима је био у спору! Директан сукоб интереса на делу! Показна вежба функционисања власти у Србији и директне моћи партија и политичара на власти!
линк:http://www.rts.rs/
 
Poslednja izmena:
А ево и шта је Млађа "подесио" у спорном закону како би добио одштету:
Критичари Закона, међу којима и Удружење новинара Србије и Независно удружење новинара Србије, сматрају да су предвиђене казне за клевете "екстремне" и да то значи да би медији требало да имају огромне резерве новца за плаћање евентуалних казни, оцењује се у депеши. Таква правила практично би угасила мање медије у случају да морају да плате казну.

Штавише, Закон веома лабаво дефинише клевету, па новинари не би били начисто за шта би били кажњавани.

Казне су довољно екстремне да Млађа купи стан од 300 квадрата!
 
Сада имамо и јасан доказ да је Чедомор део власти. Чедомор мири СПС и г17.;)

А јесили запазио како је Млађа наместио закон по ком је добио одштету? Мени је то интересантније! За Чеду се зна да је резервни Тадићев играч одавно!
 
А ево и шта је Млађа "подесио" у спорном закону како би добио одштету:
Критичари Закона, међу којима и Удружење новинара Србије и Независно удружење новинара Србије, сматрају да су предвиђене казне за клевете "екстремне" и да то значи да би медији требало да имају огромне резерве новца за плаћање евентуалних казни, оцењује се у депеши. Таква правила практично би угасила мање медије у случају да морају да плате казну.

Штавише, Закон веома лабаво дефинише клевету, па новинари не би били начисто за шта би били кажњавани.

Казне су довољно екстремне да Млађа купи стан од 300 квадрата!

Nisam neki obozavaoc Dinkica... Ali novi stan koji je kupio je prilicno dobro potkovan sa parama: prvo sto je vec imao stan koji je prodao, neki deo para je dodao a ako se dobro secam ima i deo kredita.
Cisto da govorimo ono sto je tacno. Previse zanosenja, mitova i lazi ne vodi dobrom rezultatu.
 
Nisam neki obozavaoc Dinkica... Ali novi stan koji je kupio je prilicno dobro potkovan sa parama: prvo sto je vec imao stan koji je prodao, neki deo para je dodao a ako se dobro secam ima i deo kredita.
Cisto da govorimo ono sto je tacno. Previse zanosenja, mitova i lazi ne vodi dobrom rezultatu.

Динкић је сам јавно признао да је новац добијен на суду као одштету за клевету уложио у стан,наравно уз новац од старог стана и кредит!
Добио је зликовац одштету по закону који је сам написао! Шта ту није јасно?! Кадија те тужи Кадија ти суди!
 
А јесили запазио како је Млађа наместио закон по ком је добио одштету? Мени је то интересантније! За Чеду се зна да је резервни Тадићев играч одавно!

Наравно, и да би уништио Курир, који га је растурао. Сада је Курир прорежимски.
А, тачно се види колико Амери мрзе Коштуницу. Прави човек.
 
Наравно, и да би уништио Курир, који га је растурао. Сада је Курир прорежимски.
А, тачно се види колико Амери мрзе Коштуницу. Прави човек.

Да је уништење Курира највећи проблем не би било ни по јада него Млађа директно користи свој положај у власти ради прибављања противправне имовинске користи,а то је кажњиво по закону! Нико то ни не помиње зато што већина политичара ради исто или има намеру да ради кад се дочепа власти!
Ја сам мислио за Коштуницу да је ОК али после афере "Колубара" у којој је бранио лопове уместо да се од њих огради,променио сам мишљење!
Није ми било јасно зашто је бранио оне људе који су крали на најбезобразнији начин и богатили се на рачун народа,то му је била велика грешка!
 
Опозиција учврстила власт!

Српска Влада замало пала због Закона о јавном информисању, пише у депеши Америчке амбасаде из Београда, коју је објавио "Викиликс", али је могућност да опозиција поентира на изборима ојачала владајућу коалицију.

Према депеши из Београда од 4. августа 2009. године, српски парламент отишао је на летњу паузу 30. јула, не гласавши за Закон о јавном информисању, пошто је, према америчком дипломати (Џенифер Браш, отправница послова), [SIZE="7"[COLOR="#00ffff"]]власт радије изабрала политчку кризу него улазак напредњака у Владу.[[/SIZE]/COLOR]


Закон је саставио Г17 плус и претио да ће напустити Владу уколико Закон не буде усвојен. Са друге стране, Социјалистичка партија Србије није желела да гласа за закон. Депаша наводи да је СПС био спреман да буде суздржан и не гласа против закона, али не и да иде даље од тога.

"Живео сам под таквим законом у доба Милошевића и никада се нећемо вратити у тај мрак. Ни стрељачки вод ме не може натерати да гласам за овај закон", рекао је Ивица Дачића према депеши коју је објавио Викиликс.

Дачић је, такође, оценио да би нови избори, "у овом тренутку били грешка, јер би после њих СНС имао улогу у следећој влади".

Улогу посредника између СПС-а и Г17 плус преузела је Либерално-демократска партија која је предложила да Скупштина оде на летњи одмор, да се Влада не би распала. Динкић је, наводно, испрва био против тог предлога.

Министар рада и социјалне политике Расим Љајић рекао је да је Влада умало пала због Закона о јавном информисању. У депеши се додаје да је Љајић оценио да би, у случају пада Владе, уследили избори, што би највероватније довело до уласка Српске напредне странке у Владу, а то би била "катастрофа".

Ето сад се види ко је гурао споран закон о јавном информисању!
Млађу Динкића су тада новине напале због разних афера,а онда је он написао закон по ком је добио астрономске одштете од Курира и остали са којима је био у спору! Директан сукоб интереса на делу! Показна вежба функционисања власти у Србији и директне моћи партија и политичара на власти!
линк:http://www.rts.rs/


Ovo je veoma bitno,znaci naprednjaci su spremni kao zapete puske.
 
не веруј ињсајдеру

то се снима по поруџбини

Ја верујем инсајдеру! Политичари су криви док се не докаже супротно! Нико не каже да је Коштуница лично крао,али јесу људи око њега! Из колубаре су онај Кене и остала братија извукли неколико СТОТИНА МЛИОНА ЕВРА! Кад је корупција и лоповлук у питању радије верујем новинарима него политичарима,а овде је крађа доказана!
Ја би оне што су крали у Колубари отерао на доживотне робије и одузео имовину целим њиховим фамилијама да се народ обештети за све оно што су покрали!
 
Ovo je veoma bitno,znaci naprednjaci su spremni kao zapete puske.

Нису напредњаци овде битни,битно је како се влада Србијом и шта све може да уради политичар на власти!
Нисам баш убеђен да напредњаци неће исте ствари радити као ови што сада раде!
Мислим да је и Тома Николић од држве бесплатно добио стан у Београду по закону који су изгласли СПС и СРС у оно време,то је исто лоповлук и корупција!
По чему су заслужили те станове и новац који је покраден од грађана Србије "легалном" крађом која је преточена у закон!
Сећам се кад су Томи хтели да одузму стан који је добио од владе Србије да нису могли то да спроведу због тога што је по важећем закону тада он добио тај стан!
Исто тако је било са СПО кад су узели власт у Београду,одмах су навалили на станове и пословне просторе!
Све је то политича мафија које Србија никако да се реши!
 
Нису напредњаци овде битни,битно је како се влада Србијом и шта све може да уради политичар на власти!
Нисам баш убеђен да напредњаци неће исте ствари радити као ови што сада раде!
Мислим да је и Тома Николић од држве бесплатно добио стан у Београду по закону који су изгласли СПС и СРС у оно време,то је исто лоповлук и корупција!
По чему су заслужили те станове и новац који је покраден од грађана Србије "легалном" крађом која је преточена у закон!
Сећам се кад су Томи хтели да одузму стан који је добио од владе Србије да нису могли то да спроведу због тога што је по важећем закону тада он добио тај стан!
Исто тако је било са СПО кад су узели власт у Београду,одмах су навалили на станове и пословне просторе!
Све је то политича мафија које Србија никако да се реши!

A jel ti pricao deda kako su konunisti navalili na vile na Dedinju posle oslobodjenja?
 
A jel ti pricao deda kako su konunisti navalili na vile na Dedinju posle oslobodjenja?

Какве сад то везе има са било чим што сам написао? Проблем је то што у Србији ко год да дође на власт краде и пролази некажњено!
 

Back
Top