Gremi osvojila i trans žena, prvi put u istoriji: "Mama je verovala da sam devojčica"

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
334.151
Nije se samo Bijonse upisala u istoriju Gremija sinoć, već je veliki korak napravljen i za trans umetnike, kada je Kim Petras osvojila Gremi za Najbolji Pop duo/grupu za singl "Unholy" koji je uradila sa Semom Smitom.
Petras je sinoć postala prva otvoreno transrodna pevačica koja je osvojila Gremi.
Petras se zahvalila i Madoni zbog njene podrške LGBTQI+ osobama, a posebno dirljiv trenutak desio se kada se pevačica zahvalila svojoj mami.

"Moja majka mi je verovala kad sam joj rekla da sam devojčica. Ne bih bila ovde bez nje i njene podrške", rekla je Kim Petras u svom govoru.
link

Na ovu vest bilo više negativnih komentara..Da je ovo zapadna propaganda i slično.
Meni je u redu što nema diskriminacije i što je nagradu osvojila transrodna osoba
 
Kod najvećeg procenta ljudi, pol i rod se podudaraju. Međutim, u slučaju transrodnih osoba, rodno izražavanje izlazi iz okvira društveno definisanih rodnih uloga koje su uslovljene određenim polom. One osećaju da su zarobljene u pogrešnom telu, i da njihov spoljašnji izgled ne odgovara njihovom unutrašnjem doživljaju. Transrodne osobe osećaju neusaglašenost između biološkog pola i rodnog identiteta. Rodni identitet transrodnih osoba može biti muški (u ovom slučaju je osobi na rođenju pripisan ženski pol), ženski (osobi je na rođenju pripisan muški pol), dok se kod nekih može javiti doživljaj da su negde između kategorije muško i žensko, da se njihov rodni identitet menja tokom godina, kao i da nemaju rod.

Pol predstavlja biološko određenje muškosti ili ženskosti. Čine ga nasledni materijali: za žene xx hromozom, za muškarac xy hromozom, polne žlezde koje luče muške ili ženske polne hormone i sekundarne polne karakteristike koje se razvijaju pod uticajem tih hormona. To su kod žene npr. grudi, vagina, materica, građa tela u obliku peščanog sata… Kod muškaraca su to dublji glas, maljavost, široka ramena i uski kukovi…

Rod je unutrašnji doživljaj osobe da je muškarac ili žena i predstavlja deo našeg identiteta. On se, između ostalog, odnosi na norme, vrednosti, hobije, ponašanja, imena, boje, odeću, obuću, igračke, šminku, sportove. Rodni identitet se najčešće formira od treće do pete godine života.
(izvor: psihoterapijaipsiholoskosavetovanje.)
 
Propaganda koja kreira poslusnost mnogo obicnih osoba `~` masovna hipnoza `~` protiv onog Gore " Unholy" plus indoktrinacija dece koja ni nemaju to da su u suprotnom telu .

Diskriminacija onih koji samo zele da se bave muzikom od toga zive bez da budu opljackani zelenaskim ugovorima.(Dve velike kuce su stale iza te pesme plus mnogo osoba je napisalo tekst.)

Diskriminacija jakih pesama jakih samostalnih pevaca pevacica zabavljaca- do te mere im je obezvredjen rad da ako su obicni sviraju pevaju za nagradu sanse nemaju.

Pogresno na mnogo nacina plus ocekivano.
 
Nije se samo Bijonse upisala u istoriju Gremija sinoć, već je veliki korak napravljen i za trans umetnike, kada je Kim Petras osvojila Gremi za Najbolji Pop duo/grupu za singl "Unholy" koji je uradila sa Semom Smitom.
Petras je sinoć postala prva otvoreno transrodna pevačica koja je osvojila Gremi.
Petras se zahvalila i Madoni zbog njene podrške LGBTQI+ osobama, a posebno dirljiv trenutak desio se kada se pevačica zahvalila svojoj mami.

"Moja majka mi je verovala kad sam joj rekla da sam devojčica. Ne bih bila ovde bez nje i njene podrške", rekla je Kim Petras u svom govoru.
link

Na ovu vest bilo više negativnih komentara..Da je ovo zapadna propaganda i slično.
Meni je u redu što nema diskriminacije i što je nagradu osvojila transrodna osoba
pa zar nobelovu nagradu za mir nije dobio Obama, a tu se sada petlja i ime Zelenskog, pa Kurtija...............a ja bih predlozio i Belivuka...............
Nije poenta ko i za cega dobija nagradu vec je vazna politicka poruka prikrivena u pozadini.
Ovde je ta propagandno-politicka poruka veoma jasna. Ako je u pitanju samo umetnost i vrednost dela, pomenuce se samo ime i prezime dobitnika nagrade a ne i boja carapa koje nosi. OVDE JE OCIGLEDNO BILA NAJVAZNIJA LGBT PROPAGANDA A ZA NOSIOCA NAGRADE , BEZ LGBT-EPITETA, NE BISMO NIKADA NI SAZNALI.
 
Nije se samo Bijonse upisala u istoriju Gremija sinoć, već je veliki korak napravljen i za trans umetnike, kada je Kim Petras osvojila Gremi za Najbolji Pop duo/grupu za singl "Unholy" koji je uradila sa Semom Smitom.
Petras je sinoć postala prva otvoreno transrodna pevačica koja je osvojila Gremi.
Petras se zahvalila i Madoni zbog njene podrške LGBTQI+ osobama, a posebno dirljiv trenutak desio se kada se pevačica zahvalila svojoj mami.

"Moja majka mi je verovala kad sam joj rekla da sam devojčica. Ne bih bila ovde bez nje i njene podrške", rekla je Kim Petras u svom govoru.
link

Na ovu vest bilo više negativnih komentara..Da je ovo zapadna propaganda i slično.
Meni je u redu što nema diskriminacije i što je nagradu osvojila transrodna osoba
A koji je potreban % da ti kaze o cemu se tu radi a
 
Nije lako takvim osobama u današnjem puritanskom svetu koji je uvek spreman na osudu a ni roditeljima transrodne dece.

Ne znam na koje probleme takvih osoba konkretno misliš.
Uzimajući u obzir da imaju ogromnu podršku svih mogućih svetskih medija, globalnih kompanija, raznih manifestacija i najuticajnih pojedinaca na svetu.
Eto, ovaj lik je dobio đavolji Gremi jer je otpevao kompjuterski modifikovanim glasom prateći vokal polupanom Semu Smitu.
Evo, uzmi dete koje boluje od smrtne bolesti, pitaj neku globalnu kompaniju da na dan stavi na profil sliku tog deteta ne bi li se skupio novac. Misliš da će neko to da uradi?
Ali se zato utrkuju ko će lepšu duginu zastavu da okači u znak podrške LGBTQIKSOKS zajednici.
Njihove muke su mnogo gore.

Cela ta propaganda je za jako kratko vreme prešla sa - mi samo hoćemo da imamo pravo da stupamo u brak, posećujemo se u bolnici i imamo pravo nasledstva, do - radi ono što ti mi kažemo inače ćemo ti uništiti život.
 

Back
Top