Grejna sezona

Bakuti sam obezbedila Smederevac po poslednjoj modi i malo drva... Premijerno ga je danas potpalila i založila, i bilo je baš prijatno mada nova stvar obgoreva i smrducka.
Pet drva ceo dan i neka piljevina, a ono nekako lepo.
Evo, zaključak mi je da novce nisam bacila.
Ima bakuta i klimu, ali kad se rano jutrom založi... ma, sasvim druga priča:
Ispeče se hleb, iskuva kafa, ručak se skuva.
Šta radi klima? Samo greje prostor.
Moram kupiti još drva, kapiram. Cena drva otišla bestraga!
 
Nisam jos palio"grijanje.... :kez:

Shaking Cold Weather GIF by funk
 
Bakuti sam obezbedila Smederevac po poslednjoj modi i malo drva... Premijerno ga je danas potpalila i založila, i bilo je baš prijatno mada nova stvar obgoreva i smrducka.
Pet drva ceo dan i neka piljevina, a ono nekako lepo.
Evo, zaključak mi je da novce nisam bacila.
Ima bakuta i klimu, ali kad se rano jutrom založi... ma, sasvim druga priča:
Ispeče se hleb, iskuva kafa, ručak se skuva.
Šta radi klima? Samo greje prostor.
Moram kupiti još drva, kapiram. Cena drva otišla bestraga!
Meni lozenje vatre daje neki dusevni elan,puckanje i toplota nezamenljivo nesto ,dan pocne polako mora rano da se nalozi i to traje,traje,ima zivot smisao kad nije samo na klik
 
Moj kotao ne koristi drva,samo ugalj,mada moze i on da pucketa,ali mi se ne sedi bas pored kotla.

U mene svekar na selu ima to grijanje
Još za vrijeme jugoslavije postavio na svim spratovima radijatore

Za kotao je ozidao ekstra prostoriju

Ja mislim da je samo jednom radilo posle se zaratilo nije bilo struje

Činimo se da je pričao da idu drva
 
Stric ima alfu i čak je sa alfe sproveo grejanje na sprat

Kaže da je dobro
Moj surak je '90-ih imao tu alfu za parno grejanje.Bila je super.Pre par godina dao cerki pare da uradi grejanje i hteli taj sporet.Ni malko ne lici na te stare.Oni stari,kada je sezona lozenja imala kurblu da se spusti loziste,a leti kada se koristi za kuvanje i pecenje u rerni,to loziste se podigne.Znaci nema veze ova nova Alfa sa tom starom.
 
Da li ste počeli sa grejnom sezonom ili još niste uključili radijatore ?

Moram priznati da sam primetila da su mi danas bile nige, ruke i nos leden pa sam navukla džemper

A radnicima dam rekla da nema grejanja u Čenifi i da to pet minuta dospe neće smrznuti
Kod mene nece grejna sezona jos (centralno grejanje). Hladno jeste, veoma. Sedim u duksu
 
Moj surak je '90-ih imao tu alfu za parno grejanje.Bila je super.Pre par godina dao cerki pare da uradi grejanje i hteli taj sporet.Ni malko ne lici na te stare.Oni stari,kada je sezona lozenja imala kurblu da se spusti loziste,a leti kada se koristi za kuvanje i pecenje u rerni,to loziste se podigne.Znaci nema veze ova nova Alfa sa tom starom.


To nemam pojma samo znam da je duboko loziste :)
 
U mene svekar na selu ima to grijanje
Još za vrijeme jugoslavije postavio na svim spratovima radijatore

Za kotao je ozidao ekstra prostoriju

Ja mislim da je samo jednom radilo posle se zaratilo nije bilo struje

Činimo se da je pričao da idu drva
Mogu i kod mene drva,ali ne mogu da dignu temperaturu,kao ugalj i mnogo vise se potrosi,em mnogo cesce treba da se lozi.Ovako sa suvim ugljem 4 x dnevno.
 

Back
Top