Grejna sezona

Da li ste počeli sa grejnom sezonom ili još niste uključili radijatore ?

Moram priznati da sam primetila da su mi danas bile nige, ruke i nos leden pa sam navukla džemper

A radnicima dam rekla da nema grejanja u Čenifi i da to pet minuta dospe neće smrznuti
Пошто сам зимогрожљив,грејна сезона је већ кренула код мене.
Клима ради.
 
Pa evo reci do pre krize koliko je bilo price da imamo godina iskopavanja,a kako je krenulo po zlu odjednom sve staje
Pisao sam o tome.Bilo je polovinom '90-ih dosta otkriveno uglja,ali zinulo dupe za parama da se proda sto vise struje,pa se kopalo sa 16 miliona tona godisnje,na 30 miliona tona,a otkrivka nije rasporedjena kako treba,a i ovo novo polje sto je otvoreno,je trebalo da krene sa radom,isto krajem '80-ih,a pocelo pre 2 godine.Ugalj kopan i stigao do jalovista,a Bageri na jalovini nisu stigki da otkriju dovoljno,jer nisu bili dobro rasporedjeni.kada je poceo da se kopa taj otkriveni ugalj sa proslojcima,dok je toplije i bez kise,termoelektrana je nekako radila,ali kada padne jaka kisa,da glina se pretvori u blato i gusikotlove u elektran,pa je prvo za pomoc gorenja tog uglja sa blatom koristen mazut,pa kada je i to bilo lose,onda je trosena nafta za pomoc gorenju takvog uglja.Medjutim sada se malo stabilizovalo i poceo je da ide bolji ugalj i vise vozova da ide ka elektrani.Do skoro se niej znalo ni da li ce radnici dobiti ugalj koji je pisan od kako Kolubara postoji,ali srecom bice ga,ali na stovaristima ce ga biti slabije,a i ako ga bude bice tona preko 20 hiljada.
 
Pisao sam o tome.Bilo je polovinom '90-ih dosta otkriveno uglja,ali zinulo dupe za parama da se proda sto vise struje,pa se kopalo sa 16 miliona tona godisnje,na 30 miliona tona,a otkrivka nije rasporedjena kako treba,a i ovo novo polje sto je otvoreno,je trebalo da krene sa radom,isto krajem '80-ih,a pocelo pre 2 godine.Ugalj kopan i stigao do jalovista,a Bageri na jalovini nisu stigki da otkriju dovoljno,jer nisu bili dobro rasporedjeni.kada je poceo da se kopa taj otkriveni ugalj sa proslojcima,dok je toplije i bez kise,termoelektrana je nekako radila,ali kada padne jaka kisa,da glina se pretvori u blato i gusikotlove u elektran,pa je prvo za pomoc gorenja tog uglja sa blatom koristen mazut,pa kada je i to bilo lose,onda je trosena nafta za pomoc gorenju takvog uglja.Medjutim sada se malo stabilizovalo i poceo je da ide bolji ugalj i vise vozova da ide ka elektrani.Do skoro se niej znalo ni da li ce radnici dobiti ugalj koji je pisan od kako Kolubara postoji,ali srecom bice ga,ali na stovaristima ce ga biti slabije,a i ako ga bude bice tona preko 20 hiljada.
E to treba da ispricas za medije ako bi smeli da prenesu
 
Pisao sam o tome.Bilo je polovinom '90-ih dosta otkriveno uglja,ali zinulo dupe za parama da se proda sto vise struje,pa se kopalo sa 16 miliona tona godisnje,na 30 miliona tona,a otkrivka nije rasporedjena kako treba,a i ovo novo polje sto je otvoreno,je trebalo da krene sa radom,isto krajem '80-ih,a pocelo pre 2 godine.Ugalj kopan i stigao do jalovista,a Bageri na jalovini nisu stigki da otkriju dovoljno,jer nisu bili dobro rasporedjeni.kada je poceo da se kopa taj otkriveni ugalj sa proslojcima,dok je toplije i bez kise,termoelektrana je nekako radila,ali kada padne jaka kisa,da glina se pretvori u blato i gusikotlove u elektran,pa je prvo za pomoc gorenja tog uglja sa blatom koristen mazut,pa kada je i to bilo lose,onda je trosena nafta za pomoc gorenju takvog uglja.Medjutim sada se malo stabilizovalo i poceo je da ide bolji ugalj i vise vozova da ide ka elektrani.Do skoro se niej znalo ni da li ce radnici dobiti ugalj koji je pisan od kako Kolubara postoji,ali srecom bice ga,ali na stovaristima ce ga biti slabije,a i ako ga bude bice tona preko 20 hiljada.
Posto vidim da si upucen u tematiku.
Da li im je izogreo ceo bager za kopanje ili samo traka,posto sam cuo neke price.. :think:
 
Pelet otisao u nebesa,zato ga nisam ni kupio.
Prelazim na struju i dugacke gace.
:kez:
🤣

Ovamo je i struja otišla do djavola

U zatvorenim bazenima snizili grejanje i savetuju da obučemo ovo …🤷🏻‍♀️

507AC99D-6367-4630-AB75-A0D7F189DEA9.jpeg
 
Posto vidim da si upucen u tematiku.
Da li im je izogreo ceo bager za kopanje ili samo traka,posto sam cuo neke price.. :think:
Nije ceo bager,ali deo konstrukcije odlosne trake 3.To je vec sanirano.Opasne su te gumene trake kada se zapale,ispd njih su celisne rolne,sa presvucenim gumenim prstenovima,pa kad uhvati njih,onda vatra prelazi na lezajeve tih rolni,tako i na konstrukciju bagera.Te trake odaju velike temperature,tako da se i celik pali.U svakom slucaju opasno.Traka se zapali kada ode lezaj na toj povratnoj rolni i pocne da dere metal o metal.I tako varnice padaju u donju traku i malo po malo polako se zapali.Problem je sto rudarska sluzba neda masinskoj da zaustavi bager i da zameni tu losu rolnu na vreme,a kada dodje do zapalenja,onda jriva posada bagera.To je cist idiotizam.
 
Da li ste počeli sa grejnom sezonom ili još niste uključili radijatore ?

Moram priznati da sam primetila da su mi danas bile nige, ruke i nos leden pa sam navukla džemper

A radnicima dam rekla da nema grejanja u Čenifi i da to pet minuta dospe neće smrznuti
Ja jesam. Nisam valjda blesav da se prehladim. Ovi prelazi su najgori.
 

Back
Top