Grčko ostrvo bi da se otcepi i pripoji Austriji

pa ne postavljaju oni nikakve uslove.....oni se tripuju.....ko će da izdržava 9000 ljudi............usamnljeni su na tom ostrvu, dosadne zime i tako.........

da,pa pricao mi lik na samosu kako je zima smor za medalju..ajde samos i ima neki turizam,ne neki nego je sasvim ok,za ikariu ne znam

pa da glume ludilo,kao njih 9000 će da proda ostrvo,to je njihova imovina
 
:mrgreen:
Grčko ostvro u Egejskom moru Ikaria želi da se otcepi od Grčke i možda pripoji Austriji, prenosi bečki besplatni dnevnik “Hojte”.

260401_ikaria1--foto-shutterstock_f.jpg


Na današnji dan ističe stogodišnji sporazum kojim je Ikaria dobila nezavisnost od turske imperije i pripojila se Grčkoj.

Nakon isteka važenja sporazuma, kako prenosi i italijanski dnevnik “Libero”, Ikaria razmišlja o otcepljenju od Atine i priključenju Austriji.

Na ovom ostrvu, koje broji oko 9.000 stanovnika, razmišlja se o sprovođenju referenduma na kojem građani treba da odluče da li žele i dalje da nad njima vlada Atina, ili da Ikaria postane nezavisno.

"Vlada nas je već pre mnogo godina zaboravila. Ako nam se ne mogu obećati novi putevi, nikakva nova bolnica, onda možemo odlučiti o otcepljenju od Atine", govore stanovnici Ikaria, kako prenose austrijski mediji.

"Za nas je teško da budemo nezavisni. Međutim, mogli bi zatražiti priključenje jednoj drugoj državi. Naravno ne Turskoj, već radije Austriji", istakli su stanovnici na svečanosti povodom 100-te godišnjice sporazuma.

Ikaria se otcepila od turske imperije nakon pobune, a turska okupacija ostrva je okončana 1917, zahvaljujući lokalnom heroju Georgiosu Spanosu.

Pet meseci je Ikaria bila nezavisna država, nakon čega se ostrvo pripojilo Grčkoj.
Za vreme grčke vojne diktature od 1967. do 1974. Ikaria je korišćeno kao kazneno ostrvo za komunističke disidente.

260400_ikaria-foto-shutterstock_f.jpg


Pretnje otcepljenjem Ikarie opterećuju Atinu, jer je more oko ostrva veoma bitno za ribolov, a i ribari ovog dela snabdevaju atinsku pijacu.

Otcepljenje ostrva moglo bi imati teške posledice po privredu Grčke, upozorava “Libero”.

Predsednik Privredne komore Austrije Kristof Lajtel, krajem prošle godine, izazvao je negodovanje Atine kada je Grčkoj predložio prodaju pojedinih svojih ostrva Turskoj, kako bi dobili pare za izlazak iz krize.

 
....pa možda i jeste.....Grci su ljudi navikli da ne rade ništa ili malo, a da dobro žive........samo su se zaebali malo.......Švaba ako im dodje tu mora da se rmba........

Grci vise rade od vecine stanovnika EU ali nisu dobro organizovani i zato malo novca proizvedu.
JA imam ovde u selu porodice koje rade na svojim ne malim njivama, BUKVALNO 7 meseci u godini, SVAKOGA DANA, od 7AM do 8PM i spadaju u najsiromasnije u selu.
NE ZATO JER SU TI LJUDI LENJI, NAPROTIVM, VEC ZATO JER NE RADE I NISU ORGANIZOVANI ONAKO KAKO BI TREBALI DA BUDU.
Treba im i malo organizacione pa i finansijske pomoci , naravno.
 

Back
Top