Грчки шизматизам

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

menjam.se

Iskusan
Banovan
Poruka
5.939
(Одговор на толерантну и напредну тему: http://forum.krstarica.com/showthread.php/432669-Jeres-latinska)

Шта мислите о грчком шизматизму и грчкој јереси у Србији?

Оно, да ли их треба протерати из Србије, сећи им уши, носеве или томе слично?

Да ли се могу назвати правим Србима, зато што су ипак српског порекла, или их треба погрдно звати "Грцима"? (Упоредити са "Турци" за муслимане и "Латини" за католике.)

Или их треба, у име толеранције, пустити да живе као неки грађани другог реда, који ће свако јутро пре доручка и свако вече пре спавања морати да стану пред огледало и са покајањем 10 пута понове "Ја сам грчки шизматик и кајем се због тога".

Молим детаље одговоре како решити овај проблем у Србији. Хвала свима на учешћу у теми.
 
Мада то с религијом нема везе, него са политичким попаљеницима на веру који би и данас секли уши и носеве онима који верују да је Бог људима заповедио "Не убиј" и "Љуби ближњег свог као самога себе" другачијим редоследом речи од оног како они проповедају.
 
(Одговор на толерантну и напредну тему: http://forum.krstarica.com/showthread.php/432669-Jeres-latinska)

Шта мислите о грчком шизматизму и грчкој јереси у Србији?

Оно, да ли их треба протерати из Србије, сећи им уши, носеве или томе слично?

Да ли се могу назвати правим Србима, зато што су ипак српског порекла, или их треба погрдно звати "Грцима"? (Упоредити са "Турци" за муслимане и "Латини" за католике.)

Или их треба, у име толеранције, пустити да живе као неки грађани другог реда, који ће свако јутро пре доручка и свако вече пре спавања морати да стану пред огледало и са покајањем 10 пута понове "Ја сам грчки шизматик и кајем се због тога".

Молим детаље одговоре како решити овај проблем у Србији. Хвала свима на учешћу у теми.

Iz istog razloga iz kog sam prijavio temu JERES LATINSKA ...moraću da prijavim i ovu ....
 
Исто као и она тема "Јерес латинска".

pa ne moze nikako biti isto jer se tamo navode istorijski spisi i nekadasnji stav srspkih vladara o latinskoj jeresi i poredi se sa danasnjim odnosom prema istoj, a ti sad otvaras temu o grcima koji blage veze sa pricom nemaju

kao kad bi otvorio temu o vulkanu Krakatau i rekao "evo ovo je isto kao ona tema jeres latinska"

mnogo si se nalupetao danas, a pogotovo si napisao nevidjenu glupost na referentnoj temi, pa si pobegao sa iste kad su te svi isprozivali i pokazali kakve nebuloze prosipas.
 
(Одговор на толерантну и напредну тему: http://forum.krstarica.com/showthread.php/432669-Jeres-latinska)

Шта мислите о грчком шизматизму и грчкој јереси у Србији?

Оно, да ли их треба протерати из Србије, сећи им уши, носеве или томе слично?

Да ли се могу назвати правим Србима, зато што су ипак српског порекла, или их треба погрдно звати "Грцима"? (Упоредити са "Турци" за муслимане и "Латини" за католике.)

Или их треба, у име толеранције, пустити да живе као неки грађани другог реда, који ће свако јутро пре доручка и свако вече пре спавања морати да стану пред огледало и са покајањем 10 пута понове "Ја сам грчки шизматик и кајем се због тога".

Молим детаље одговоре како решити овај проблем у Србији. Хвала свима на учешћу у теми.

Evo, odgovor je u članu 6 Dušanova Zakonika. Svojevrsna amnestija za one koji se pokaju.

6. О јереси латинској:
И за јерес латинску, што су обратили хришћане у азимство, да се врате опет у хришћанство, ако се нађе ко пречувши и не повративши се у хришћанство, да се казни како пише у закону светих отац
 
(Одговор на толерантну и напредну тему: http://forum.krstarica.com/showthread.php/432669-Jeres-latinska)

Шта мислите о грчком шизматизму и грчкој јереси у Србији?

Оно, да ли их треба протерати из Србије, сећи им уши, носеве или томе слично?

Да ли се могу назвати правим Србима, зато што су ипак српског порекла, или их треба погрдно звати "Грцима"? (Упоредити са "Турци" за муслимане и "Латини" за католике.)

Или их треба, у име толеранције, пустити да живе као неки грађани другог реда, који ће свако јутро пре доручка и свако вече пре спавања морати да стану пред огледало и са покајањем 10 пута понове "Ја сам грчки шизматик и кајем се због тога".

Молим детаље одговоре како решити овај проблем у Србији. Хвала свима на учешћу у теми.

Ti stvarno hoces da navuces na sebe gnev pravovernih.
 
Iz istog razloga iz kog sam prijavio temu JERES LATINSKA ...moraću da prijavim i ovu ....

Ако си пријавио ону тему, скидам ти капу и извињавам ти се због ове.

И теби и свим нормалним људима, ово нису моји ставови, него приказивање људима исте приче у огледалу, да виде шта сами раде.

На сву срећу сам се осигурао од казни. Ниједном речју нисам пропагирао насиље, него сам питао људе за њихов став, и ниједном нисам ниједну конкретну верску заједницу у Србији назвао "грчким шизматицима", тако да ни ту нико неће моћи да ме оптужи за увреду.
 
Ако си пријавио ону тему, скидам ти капу и извињавам ти се због ове.

И теби и свим нормалним људима, ово нису моји ставови, него приказивање људима исте приче у огледалу, да виде шта сами раде.

На сву срећу сам се осигурао од казни. Ниједном речју нисам пропагирао насиље, него сам питао људе за њихов став, и ниједном нисам ниједну конкретну верску заједницу у Србији назвао "грчким шизматицима", тако да ни ту нико неће моћи да ме оптужи за увреду.

Tema nije politička kao ni ona ...a obadve teme prouzrokuju veliki broj NEDOPUSTIVIH I UVREDLJIVIH KOMENTARA .....

I DA PRIJAVIO SAM OBE. ....kao i mnoge druge sličnog sadržaja .......
 
(Одговор на толерантну и напредну тему: http://forum.krstarica.com/showthread.php/432669-Jeres-latinska)

Шта мислите о грчком шизматизму и грчкој јереси у Србији?

Оно, да ли их треба протерати из Србије, сећи им уши, носеве или томе слично?

Да ли се могу назвати правим Србима, зато што су ипак српског порекла, или их треба погрдно звати "Грцима"? (Упоредити са "Турци" за муслимане и "Латини" за католике.)

Или их треба, у име толеранције, пустити да живе као неки грађани другог реда, који ће свако јутро пре доручка и свако вече пре спавања морати да стану пред огледало и са покајањем 10 пута понове "Ја сам грчки шизматик и кајем се због тога".

Молим детаље одговоре како решити овај проблем у Србији. Хвала свима на учешћу у теми.

A koji su to Grcki Sizmatici u Srbiji . Vec sam ti objasnio odkud animozitete jednog broja Srba , prema suvenskom katolicanstvu . To jest , prema katolicanstvu ovde , na ovim terenima.
Takav animozitet ne opostoji prema nekakvom grckom sizmatizmu , jer ga niko ovde nije ni prometio .
Nemoj svoj bes da kanalises na takav nacin , jer ces izazvati bes druge strane .
 
која си ти паљевина, цццц

Па чему форум онда, да глумимо како смо "кул"? :dontunderstand:

Сви смо овде паљевине на Политици. Они који нису, пишу по пдф-овима за упознавање и ћаскање, или уопште не иду на форуме него се опуштају негде уз ТВ и пиво.
 
Grcki sizmatici su jeretici :) Ne treba ih spaliti ali im treba pomoci kako bi se vratili u okrilje Bozje. Sto rece Dzizs vise se coban veseli kada nadje i u stado vrati izgubljenu ovcu jednu, nego svim ostalim ovcama koje ima i koje se nisu izgubile. S druge strane ne treba zaboraviti da su sve postojece hriscanske crkve sizmaticne i odsektasile su se od izvornih Hristovih ucenja. Zato imamo sve vise ateista. Kako "grcki sizmatici" tako i latini, pa i sve ostale hriscanske crkve.

Najsmesnije je sto svaka tvrdi za sebe da je prava.

A biti vernik je vrlo lako. Dovoljno je biti dobar covek. Zato i ja koji ne verujem u Boga niti sam vernik, svojom dobrotom cu zasluziti mesto pored Boga, iako u njega ne verujem, jer sam ponasanjem veci vernik od svih prakticnih vernika. :)

Dakle nema potrebe da se latini i grci ovde prepucavaju kad ni jedni nisu u pravu. U pravu je samo onaj koji je dobar. A ko je dobar smeje se crkvama i njihovoj borbi pohlepnoj za dominaciju.
 
Grcki sizmatici su jeretici :) Ne treba ih spaliti ali im treba pomoci kako bi se vratili u okrilje Bozje. Sto rece Dzizs vise se coban veseli kada nadje i u stado vrati izgubljenu ovcu jednu, nego svim ostalim ovcama koje ima i koje se nisu izgubile. S druge strane ne treba zaboraviti da su sve postojece hriscanske crkve sizmaticne i odsektasile su se od izvornih Hristovih ucenja. Zato imamo sve vise ateista. Kako "grcki sizmatici" tako i latini, pa i sve ostale hriscanske crkve.

Najsmesnije je sto svaka tvrdi za sebe da je prava.

A biti vernik je vrlo lako. Dovoljno je biti dobar covek. Zato i ja koji ne verujem u Boga niti sam vernik, svojom dobrotom cu zasluziti mesto pored Boga, iako u njega ne verujem, jer sam ponasanjem veci vernik od svih prakticnih vernika. :)

Dakle nema potrebe da se latini i grci ovde prepucavaju kad ni jedni nisu u pravu. U pravu je samo onaj koji je dobar. A ko je dobar smeje se crkvama i njihovoj borbi pohlepnoj za dominaciju.
Nema iskrenijih vernika od "ateista":konfete:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top