Grcka vlada podleze pritisku!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Braco Grci ne dozvolite da vam uniste demokratiju!

Подсетио бих само да је СРЈ/Србија признала БЈРМ под именом "Република Македонија", и да смо са њом као таквом не само у пуним дипломатским, него и у пријатељским односима, иако је већи део Македоније у Грчкој, и иако су већина Македонаца (у географском смислу) Грци.
 
Подсетио бих само да је СРЈ/Србија признала БЈРМ под именом "Република Македонија", и да смо са њом као таквом не само у пуним дипломатским, него и у пријатељским односима, иако је већи део Македоније у Грчкој, и иако су већина Македонаца (у географском смислу) Грци.

pre bih rekao da su Srbi
 
pre bih rekao da su Srbi

Мислио сам на целу географску Македонију, садашња БЈРМ је само српски део Македоније, односно онај део који је припао Србији после Балканских ратова. Највећи део Македоније је у Грчкој, и тамошњи Грци исто себе зову Македонцима, али не у националном смислу.
 
Мислио сам на целу географску Македонију, садашња БЈРМ је само српски део Македоније, односно онај део који је припао Србији после Балканских ратова. Највећи део Македоније је у Грчкој, и тамошњи Грци исто себе зову Македонцима, али не у националном смислу.

Тачно. С тим што ни ова БЈРМ, то јест људи који су ту живели, доживљавали су се као Срби , или Бугари. Тек 45 је створена нација Македонци.
 
Мислио сам на целу географску Македонију, садашња БЈРМ је само српски део Македоније, односно онај део који је припао Србији после Балканских ратова. Највећи део Македоније је у Грчкој, и тамошњи Грци исто себе зову Македонцима, али не у националном смислу.

tako je ok

ali oni koji zive u sadasnjoj FYROM tvrde da su potomci Makedonaca:confused::confused:

naravno, to nije nacionalno opredeljenje
 
Ma super je sve ovo, samo mi nije jasno otkad je Rumunija toliko jaka pa ne podleže pritisku, a Grčka toliko slabašna pa će morati, sooner or later, da popusti.
Sve u svemu, zahvalna sam svakom pojedincu koji izražava podršku, ali na žalost od toga nema konkretne pomoći.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top