Grčka TV briše ime Makedonije!!

RКЕКОКЕ

Aktivan član
Poruka
1.082
Čini se da je granični spor Hrvatske i Slovenije pravi "mačji kašalj" u odnosu na spor Grčke i Makedonije oko korišćenja imena države.

Da je taj dugogodišnji problem postao ozbiljna pretnja stabilnim odnosima dveju država dokaz je i potez drugog programa grčke nacionalne televizije "NET" koja je u ponedeljak poslepodne prenosila košarkašku utakmicu između Grčke i Makedonije.

Čelnicima nacionalne televizije očito se nije svidio natpis u donjem levom uglu ekrana koji je uz natpis naziva zemlje, u ovom slučaju MKD, prikazivao trenutni rezultat. Zbog toga su odlučili belom bojom precrtati kraticu MKD i ostaviti samo naziv svoje zemlje (GRE).

Tako je uz rezultat Makedonije stajala "bela mrlja", a na prvi pogled činilo se kao da Grčka igra sama sa sobom.

I Makedonci su ovaj meč shvatili kao presudan za potvrđivanje nacionalnog ponosa pa su razvili zastavu preko cele tribine u hali sportova u Poznanju kojom se orila makedonska himna.

Politika se ovim potezom grčke nacionalne televizije umešala i u sport.
 
getslikaoriginal.jpg


:super:
 
Čini se da je granični spor Hrvatske i Slovenije pravi "mačji kašalj" u odnosu na spor Grčke i Makedonije oko korišćenja imena države.

Da je taj dugogodišnji problem postao ozbiljna pretnja stabilnim odnosima dveju država dokaz je i potez drugog programa grčke nacionalne televizije "NET" koja je u ponedeljak poslepodne prenosila košarkašku utakmicu između Grčke i Makedonije.

Čelnicima nacionalne televizije očito se nije svidio natpis u donjem levom uglu ekrana koji je uz natpis naziva zemlje, u ovom slučaju MKD, prikazivao trenutni rezultat. Zbog toga su odlučili belom bojom precrtati kraticu MKD i ostaviti samo naziv svoje zemlje (GRE).

Tako je uz rezultat Makedonije stajala "bela mrlja", a na prvi pogled činilo se kao da Grčka igra sama sa sobom.

I Makedonci su ovaj meč shvatili kao presudan za potvrđivanje nacionalnog ponosa pa su razvili zastavu preko cele tribine u hali sportova u Poznanju kojom se orila makedonska himna.

Politika se ovim potezom grčke nacionalne televizije umešala i u sport.



Grci su .......:cool:
 
Mene samo interesuje cemu ovi generalni stereotipi ''braca'' Grci i podrska kinjenju Makedonije. Niti su Grci braca (ako jesu,onda su bratski odrali ''bracu'' Srbe koje vole jedino oko sezone a o Srbiji znaju i posecuju je nista manje nego i drugi narodi sveta) niti su Makedonci gubavi (cak stavise ima dosta Makedonaca koji smatraju Srbe prijateljima od kojih ovakve teme ne ocekuju). Zasto su na kraju krajeva ovakve stereotipne teme u zizi?
 
Poslednja izmena:
Mi treba od Grka da ucimo kako se vodi drzava. Makedonci su priznali Kosovo a Grci nisu, Makedonci su prisvojili deo Srpske istorije pa cak i Marka Kraljevica a Grci postuju nasu istoriju koliko i mi njihovu. Znaci hladne glave, ono sto je Makedonska politika uradila prema Srbiji se polako vraca samoj Makedoniji. A price da li Grci vole Srbe samo na papiru me apsolutno ne interesuju, cinjenica je da nista lose Srbiji nisu uradili i ja to postujem i cenim.
 
Grci su ležali na ulicam Soluna i svojim telima sprečili američke tenkove da preko Skoplja dođu na našu granicu. Onda su morali helikopterima da prenose te iste tenkove, a Skopljanci su ih dočekali sa oduševljenjem, kao Zagrepčani nemačku vojsku 41-ve.

To je jedina istina, i samo jedan od hiljadu razloga zašto je 99% Srba na strani Grčke u sporu sa Skopljancima....

I potpuno je zlonamerna tvrdnja da nas Grci vole samo leti. Ja živim ovde i zimi, i ne plaćam gradski prevoz i imam u svim radnjama popust, i mogu da platim stan kad ja hoću...samo zato što sam Srpkinja.

nato-go-home.jpg



salonica.posters.jpg
 
Poslednja izmena:
Grci su ležali na ulicam Soluna i svojim telima sprečili američke tenkove da preko Skoplja dođu na našu granicu. Onda su morali helikopterima da prenose te iste tenkove, a Skopljanci su ih dočekali sa oduševljenjem, kao Zagrepčani nemačku vojsku 41-ve.

To je jedina istina, i samo jedan od hiljadu razloga zašto je 99% Srba na strani Grčke u sporu sa Skopljancima....

I potpuno je zlonamerna tvrdnja da nas Grci vole samo leti. Ja živim ovde i zimi, i ne plaćam gradski prevoz i imam u svim radnjama popust, i mogu da platim stan kad ja hoću...samo zato što sam Srpkinja.

Pa dobro,ti si fantastican izuzetak. U Grckoj sam bio toliko puta i ljudi se ponasaju prema svima uobicajeno,bilo da si Srbin,Englez,Francuz... Da ne govorim o tome da juznije od Soluna ne mare nimalo,tj mare taman toliko da im platis smestaj i hranu. Poprilicno su svadljivi (kao i mi) i gledaju svoj interes kao sto je i za ocekivati,ne prolazi to pozivanje na srpstvo. Ako te i pitaju,onda kazu yes,yes Serbia Belgrade i onda te ptiaju sta ces da kupis - dakle turisticko podilazenje da im ostavis lovu. Vole te samo dok im donosis lovu,kao sto je to i svuda slucaj u svetu u turizmu.

Sad kako ti u Grckoj koja ne priznaje nacionalna prava a jos manje neke privilegije na osnovu njih ne placas racune,stan i prevoz... To ti samo znas.
 
Poslednja izmena:
Da ne govorim o tome da juznije od Soluna ne mare nimalo,tj mare taman toliko da im platis smestaj i hranu

Ne mogu da se složim. Ja živim NAJUŽNIJE što može biti u Grčkoj, a to je Krit.

Grci na Kritu MRZE Nemce i omiljena im je pakost da kada Nemci pitaju gde im je ambasada, oni ih upute u mesto Maleme, gde je masovna grobnica izginulih Nemaca u pokušaju desanta na Krit. Samo tu na jednom mestu ih je sahranjeno 5000

A Engleza se bukvalno gade. Sve žene se krste kada prođu pored njih, da oteraju demone od sebe....
 
Sve uredu dok tzv.makedonci ne pocnu sa "dokazivanjem" tisucljetnjeg,pardon hiljadugodisnjeg bitisanja na krvlju natopljenoj zemlji i da prizivaju velikog oca Aleksandra.
E tad je intezivna terapija u vidu dogovora Srbije i Bugarske o podeli iste po granici dijalekata.

I da, Makedonci mogu praviti spomenik Aleksandru Makedonskom jednako koliko to mogu i Grci,jer danasnji Grci i oni u vreme anticke Grcke su nebo i zemlja. Ako bi Makedonci hteli da kazu da je Aleksandar recimo bio Sloven,onda bi to bila glupost nevidnjenih razmera i primer svojatanja. Makedonija je zemlja slovenskog,arumunskog i helenskog stanovnistva (tacnije onoga sto je od tog helenizma,slovenstva i arumunstva ostalo nakon silnih vekova i Turaka).
 
Poslednja izmena:
Ne mogu da se složim. Ja živim NAJUŽNIJE što može biti u Grčkoj, a to je Krit.

Grci na Kritu MRZE Nemce i omiljena im je pakost da kada Nemci pitaju gde im je ambasada, oni ih upute u mesto Maleme, gde je masovna grobnica izginulih Nemaca u pokušaju desanta na Krit. Samo tu na jednom mestu ih je sahranjeno 5000

A Engleza se bukvalno gade. Sve žene se krste kada prođu pored njih, da oteraju demone od sebe....

Na Peloponezu ne mare nimalo ako kazes da si iz Srbije,kao da si rekao Banglades,njima svejedno. Logicno,jer nemaju dodirnih tacaka sa Srbima toliko. Tamo gde ima dodirnih tacaka sa Srbima,reakcije su od pozitivnih do krajnje negativnih,sto je normalno. U proseku,nema nekog izdiferenciranog stava o nama posebno ne u Solunu. Ljudi gledaju svoja posla.
 

Back
Top