Grčka obustavlja EES za Srbe tokom leta?

fortes

Buduća legenda
Moderator
Poruka
47.663
https://www.b92.net/putovanja/aktue...-ce-suspendovati-ees-za-srbe-u-toku-leta/vest


Grčka najverovatnije neće zvanično suspendovati novi sistem ulaska u Evropsku uniju – EES (Entry/Exit System) – za građane Srbije, ali se očekuje njegova obustava tokom leta, kako bi se izbegle velike gužve na granicama, potvrđeno je za Prvu televiziju.
Jelena Vujić Obradović, generalni konzul Srbije u Solunu, izjavila je za TV Prva da, iako neće biti zvaničnog dokumenta koji bi potvrdio suspenziju EES sistema između Grčke i Srbije, ali da postoje obećanja i uveravanja zasnovana na dobrim odnosima dve zemlje.

"Od 1. juna do 30. avgusta biće suspendovan za građane Srbije. Primenjivaće se u noćnim satima, ali neće uticati na dodatne gužve", navela je ona.
 
https://www.b92.net/putovanja/aktue...-ce-suspendovati-ees-za-srbe-u-toku-leta/vest


Grčka najverovatnije neće zvanično suspendovati novi sistem ulaska u Evropsku uniju – EES (Entry/Exit System) – za građane Srbije, ali se očekuje njegova obustava tokom leta, kako bi se izbegle velike gužve na granicama, potvrđeno je za Prvu televiziju.
"Od 1. juna do 30. avgusta biće suspendovan za građane Srbije. Primenjivaće se u noćnim satima, ali neće uticati na dodatne gužve", navela je ona.
Košto smo već i prognozirali u onoh temi o suspenziji EES za Britance.
Nego, ova stavka o primeni u noćnim satima, šta im je pa to? To ispada, kao, eto supendovali smo, al da budete i vi u Brisel zadovoljni, ajde da trkeljišemo ove što idu noću. Malo je to bez veze.
Ovamo oćeš da s smanje gužve, a onda ćeš da trtiš one ljude koji idu noću baš da bi izbegli te gužve. Dobro, noću idu i neki kojima tako ogovara zbog vremena dolaska na destinaciju (npr. oni za Jonsko more) i oni kojima ni klima ne pomaže da se rashlade u kolima ili je ne vole, ali, realno, pola ljudi koji noću prelaze grčku granicu idu tad da bi izbegli dnevne, posebno prepodnevne, gužve.
 

Back
Top