Grčka letovališta za preporučiti

Сад сте ме поколебали...можда ипак Парга. Иначе гледао сам цене студија/апартмана за Врахос преко букинга и нашао иоле нешто пристојно за 78 евра дневно за двоје у јулу...добро буде то јефтиније када директно пишеш власнику, али опет...много су Грци поскупели у последњих пар година. Да немам проблема са синусима (који су појачани постковидом) те ми не одговара путовање авионом вероватно би бирао нешто друго...
 
Сад сте ме поколебали...можда ипак Парга. Иначе гледао сам цене студија/апартмана за Врахос преко букинга и нашао иоле нешто пристојно за 78 евра дневно за двоје у јулу...добро буде то јефтиније када директно пишеш власнику, али опет...много су Грци поскупели у последњих пар година. Да немам проблема са синусима (који су појачани постковидом) те ми не одговара путовање авионом вероватно би бирао нешто друго...
Valjda znaš šta ti treba od odmora. Parga je malo aktivniji odmor, Vrahos mirniji i statičniji.
Velika je Grčka imaš svašta u ponudi kako god da odlučiš.
 
Poslednja izmena:
Valjda znaš šta ti treba od odmora. Parga je malo aktivniji odmor, Vrahos mirniji i statičniji.
Velika je Grčka imaš svašta u ponuda kaok god da odlučiš.
Па знам... у ствари...не знам...лепа је Парга али лепо је и у Врахосу... кулираш спортови у води, умарање и раније на спавање уз 3-4 целодневна излета...то сам углавном бирао у последњих пар година...:D
 
Једино што у Врахосу колико сам схватио баш има мало садржаја и не можеш да се шврћкаш пешице од плаже до плаже преко дана као на Скијатосу или Ситонији...имаш две фантастичне плаже и то је то...можда буде мало досадно...
 
tacno Itaka je predivna
IMG_2460.JPG

IMG_2501.JPG
 
e sad me seti.. kad odes u pargu imas super kafic stefanos, za odlicnom picom , odmah ispod tvrdjave kad krenes na valtos plazu sa odlicnim pogledom na plazu..tamo obavezno da pojedes salatu i picu i setis se mene :D
inace pustaju rege muziku i bas imas osecaj kao da si na karibima, takav je i ambijent kafica a pogled prelep
dogovoreno! saljem i slicicu :ortaci2:
 
Moja topla preporuka za one koji nisu bili ili se premišljaju u vezi letovanja na ostrvima su,... Rhodos, Zakintos (ostrvo glavatih kornjača), i Krf.
Kontinentalni deo me sada više interesuje,...bila sam u Solunu i zanima me, da li je neko bio u letovalištima u Solunskoj regiji. Neka preporuka?
Može i Sitonija, ukoliko ste bili u nekom lepom mestu.
P.S.Najlepše more i plaže su definitivno na Lefkadi, čini mi se. Tako da,...ako ništa drugo sa Lefkadom nema greške!

Bila sam prosle godine u Solunu...pa odatle u neki rizort, lep rizort zbilja ali nije mi to bas Grcka. Na 80km od Soluna i zove se Sani beach. Kompleks. Ne bih se vracala, skupo je a ja ne volim mnogo rizort turizam. Nije to - to.

Medjutim...otkrila sam svrckajuci se unaokolo drugo mesto. Meni prekrasno, pravo grcko selo! Zove se Afitos.
Postavljeno je na brdu, ima lep vidikovac sa restoranima, kamene kuce (gradonacelnik je bio vajar(?) i omogucio je zastitu selu tako da nema nove gradnje u drugacijem stilu, sve mora biti kameno).

Grcke pekare sa pitama, nije bilo ljudi, videla sam neke galerije, sve je malo i slatko.
Dve plaze sam uspela posetiti, jedna je ispod vidikovca i onako, moderna je a druga je uvucena u sumu. Ne vidi se ni sa puta, nikako.
Druga je moj favorit, rade momci koji donose uz kafu i kroasane, napolitanke, jako su ljubazni, pesak je i voda je divna. A okolo samo suma!

Stepenica je dosta, kamenih, vijugavih...imaju folklorni muzej na glavnom trgu...smokve rastu slobodno svuda oko tih stepenica, uberes i ruckas. Kroz centar ne prolaze automobili. Mestasce iz bajke, narocito nakon hotelcine...ali nije bilo guzve uopste.
Obecala sam sebi da cu se vratiti na mnogo duze.
Lepo je i mesto Agios Nikolaus, kako li se do njega stize...pitacu...nije primorsko mesto vec kulinarsko:lol:, prodaju maslinovo ulje i vecere su super, pod lampionima, to mesto je centar poljoprivrede, ako ne gresim...sve je domace...
 
Bila sam prosle godine u Solunu...pa odatle u neki rizort, lep rizort zbilja ali nije mi to bas Grcka. Na 80km od Soluna i zove se Sani beach. Kompleks. Ne bih se vracala, skupo je a ja ne volim mnogo rizort turizam. Nije to - to.

Medjutim...otkrila sam svrckajuci se unaokolo drugo mesto. Meni prekrasno, pravo grcko selo! Zove se Afitos.
Postavljeno je na brdu, ima lep vidikovac sa restoranima, kamene kuce (gradonacelnik je bio vajar(?) i omogucio je zastitu selu tako da nema nove gradnje u drugacijem stilu, sve mora biti kameno).

Grcke pekare sa pitama, nije bilo ljudi, videla sam neke galerije, sve je malo i slatko.
Dve plaze sam uspela posetiti, jedna je ispod vidikovca i onako, moderna je a druga je uvucena u sumu. Ne vidi se ni sa puta, nikako.
Druga je moj favorit, rade momci koji donose uz kafu i kroasane, napolitanke, jako su ljubazni, pesak je i voda je divna. A okolo samo suma!

Stepenica je dosta, kamenih, vijugavih...imaju folklorni muzej na glavnom trgu...smokve rastu slobodno svuda oko tih stepenica, uberes i ruckas. Kroz centar ne prolaze automobili. Mestasce iz bajke, narocito nakon hotelcine...ali nije bilo guzve uopste.
Obecala sam sebi da cu se vratiti na mnogo duze.
Lepo je i mesto Agios Nikolaus, kako li se do njega stize...pitacu...nije primorsko mesto vec kulinarsko:lol:, prodaju maslinovo ulje i vecere su super, pod lampionima, to mesto je centar poljoprivrede, ako ne gresim...sve je domace...
Zvuči divno!
Idem u Solun uskoro, u junu ili početkom jula. Ako budem imala vremena(mda teško), imaću u vidu to selo, koje si opisala! Zvuči kao divno mesto za odmor i reset. 👍
P.S. Volim ja Grčku, ali onu autentičnu! Kao to selo koje si opisala, gde je lepa priroda,van gradske vreve i ludila...ofc, ne mora biti samo more okolo,...!
 
Moram posetiti Meteore, nisam nikad bila tamo.
Iskreno, to je prvo što bih volela da posetim sada!
Deluje kao neko Bogovsko mesto, produhovljeno, kao da nije sa ove planete.
Ja sam bila odavno, al ostali su mi lepi utisci. Secam se da manastiri imaju vreme u koje su posete dozvoljene, pa savet - potraziti na netu tu informaciju. Put do gore je izuzetno vijugav i strm, ali vredi.
 
Putnici koji dolaze automobilom ili autobusom iz evropskih zemalja van EU (kao što je Srbija) mogu uneti u Grčku:
• 40 cigareta ili 20 cigara ili 50g duvana.
Napomena za unos cigareta u Grčku
Dozvoljeni unos cigareta po putniku je najviše 200 cigareta (1 boks) kada je u pitanju viši limit ili 40 cigareta (2 kutije) kada se primenjuje niži limit.
U napomeni na zvaničnom websajtu EU takođe piše da Grčka ima pravo (za putnike koji dolaze kopnom ili morem tj. automobilima i autobusima) primeniti niži limit unosa dozvoljenog broja cigareta tj. 40 cigareta (2 kutije).
https://europa.eu/.../alcohol-tobacco-cash/index_en.htm
U praksi se zaista dešava da grčki carinici naprave problem zbog cigareta, najčešće na početku i kraju sezone kada imaju dovoljno vremena da proveravaju unos cigareta i zabranjene hrane - i pozivaju su se upravo na ovaj niži limit, ali u dosta slučajeva takođe nisu ni pitali za cigarete niti pretresali autobuse i automobile.
Moguće je oduzimanje viška cigareta i naplata kazne!
 

Šok cenovnik sa grčkog ostrva, turisti besni otkazuju rezervacije!​

Espreso 15evra pivo 50 evra :roll:

Kako je letnja sezona počela krenule su i priče o cenama letovanja na različitim turističkim destinacijama, a kod nas se pak najviše govori o Grčkoj.

Pa tako turisti koji su već bili na letovanju putem društvenih mreža dela iskustva i savete za one koji tek planiraju da putuju.

Tako se na jednoj Facebook i Instagram stranici pojavio cenovnik sa poznatog grčkog ostrva koji je šokirao mnoge, a zbog ovih cena strani mediji su proglasili Grčku jednom od najskupljih destinacija na Mediteranu.

https://www.instagram.com/p/CfJrhdV...d&ig_rid=2484a900-bcae-47cf-a787-375bcfcab7cd

Naime, ove godine na Mikonosu za espreso kafu ćete morati da izdvojite čak 15 evra, dok biste pivo platili čak 50 evra.

Cena suvlakija je 25 evra, tanjira sa morskim plodovima 150 evra, a za špagete sa jastogom vrtoglavih 600 evra.


Korisnici društvenih mreža su se složili da je potpuno suludo plaćati ovoliko kada na drugim destinacijama mogu da prođu dosta povoljnije.

Prenosi SD
******************
Dakle Grčka najskuplja destinacija na Mediteranu.. :think:
 

Šok cenovnik sa grčkog ostrva, turisti besni otkazuju rezervacije!​

Espreso 15evra pivo 50 evra :roll:

Kako je letnja sezona počela krenule su i priče o cenama letovanja na različitim turističkim destinacijama, a kod nas se pak najviše govori o Grčkoj.

Pa tako turisti koji su već bili na letovanju putem društvenih mreža dela iskustva i savete za one koji tek planiraju da putuju.

Tako se na jednoj Facebook i Instagram stranici pojavio cenovnik sa poznatog grčkog ostrva koji je šokirao mnoge, a zbog ovih cena strani mediji su proglasili Grčku jednom od najskupljih destinacija na Mediteranu.

https://www.instagram.com/p/CfJrhdV...d&ig_rid=2484a900-bcae-47cf-a787-375bcfcab7cd

Naime, ove godine na Mikonosu za espreso kafu ćete morati da izdvojite čak 15 evra, dok biste pivo platili čak 50 evra.

Cena suvlakija je 25 evra, tanjira sa morskim plodovima 150 evra, a za špagete sa jastogom vrtoglavih 600 evra.


Korisnici društvenih mreža su se složili da je potpuno suludo plaćati ovoliko kada na drugim destinacijama mogu da prođu dosta povoljnije.

Prenosi SD
******************
Dakle Grčka najskuplja destinacija na Mediteranu.. :think:
Ako se raspitaš po internetu, ni traga od ovih cena na Mikonosu...

Budget breakfastMost cafes post their prices outside so you'll know right away how much your delicious breakfast will cost you.4.64 - 8.25
Budget lunchReasonable prices accompany great Mediterranean dishes that are often served outside. 6.19 - 11.86
Budget dinnerPizza, pastas, salads of all sorts and more are general dinner options that are often served with a glass or two of wine.8.76 - 15.46
Beer (.5L)Beer in Mykonos is rarely cheap, especially at the bars and clubs on the water.4.64 - 6.70
 

Back
Top