Grčka letovališta za preporučiti

iskreno bolja ti je parga jer u vrahos mozes da svratias i iz parge ako zelis tamo da se okupas a parga ti je u centru mnogih stvari koje mozes da vidis u blizini.
Problem sa tim malim mestima je što sva magija nestane posle neka dva dana kada skontaš da se dan bukvalno zadržava oko 7 uveče. Meni je minimum da mesto neko šetalište, trg,par prodavnica, taverni....
Na primer Nidri na Lefkadi je neki minimum. Dasija na Krfu mi se nije svidela jer nema šetališta. Kerkyra sa druge strane :heart:
Ono seoce na Kefaloniji je bilo slatko ali je ipak imalo šmek naseljenog živog seoceta a i Argostoli je bio blizu za šetnju.

Ovaj Vrahos mi deluje baš kao plaža za dan,pusto previše.
 
Koliko se secam, nema plaze ispod. :think:
Ovo je bastica kafica u tvrdjavi na uzvisenju. :aha:
Mislim da je Valtos plaza najbliza tvrdjavi, samo sa suprotne strane iz smera centra, tj. luke, odnosno desno gledano u fotografiju.
valtos je sa druge strane vizantijske tvrdjave od parge.

slika tvrdjave iz pravca valtos plaze

IMG_8344.jpg



lepsa je plaza piso krioneri

medjutiom da @Lorelajn ne uplasim

krioneri na grckom znaci "hladna voda"

a parga ima dve gradske plaze sa nazivima kroineri i piso krioneri

mislim da ti nazivi sve govore :D

ali je prelepo..fotkano iz kafica iznad plaze.

IMG_8568.jpg
 
iskreno bolja ti je parga jer u vrahos mozes da svratias i iz parge ako zelis tamo da se okupas a parga ti je u centru mnogih stvari koje mozes da vidis u blizini.
znam...:)
pomislila sa na to, posto nocu te uljuljkaju zvuci talasa i cvrcaka i sjaj zvezda umesto buke i dreke sa ulice...
to je u sustini bio jedini razlog...
ah i ta mirna jutra pred izlazak sunca... :)
 
nidri je ok grad..ja licno volim veca mesta jer volim uvece da prosetam.

uvek sam birao veca mesta za letovanja i retko retko kad plaze jer mi je lakse preko dana da se cimam do plaza a uvece ko covek se obucem i izadjem u setnju nego da se uvece cimam do grada.

e sad..ja sam na lefkadi bio godinu dana pre onog zemljotresa tako da sam imao srece da sam video plazu egremni u pravoj lepoti


ne znam u kakvom je sad stanju
 
nidri je ok grad..ja licno volim veca mesta jer volim uvece da prosetam.

uvek sam birao veca mesta za letovanja i retko retko kad plaze jer mi je lakse preko dana da se cimam do plaza a uvece ko covek se obucem i izadjem u setnju nego da se uvece cimam do grada.

e sad..ja sam na lefkadi bio godinu dana pre onog zemljotresa tako da sam imao srece da sam video plazu egremni u pravoj lepoti


ne znam u kakvom je sad stanju
I ja sam 2013-te bio. I sećam se onih stepenica čuvenih...doduše ne po dobrom...:lol:

Po novijim snimcima Egremni je delom zatrpana, mada sam prošle godine našao i stavio vest da su napravili novi prilaz odozgo. Do tada se moralo brodićem doći. I dalje je lepa. To se ne menja.
 

Back
Top